Šta je novo?

HP Envy 17-3080ez i Windows 10,kompatibilnost drajvera na Win 10

Za taj model laptopa bateriju ne mogu naci ier da mogu uzeo bih novu.da,prema svemu ocito problem nije do baterije.Hp ima svoj dijagnosticki softver za testiranje baterije i koji kaze da je baterija ispravna.
Ali ajde sad to je druga tema.
Uglavnom nisam uspio rijesiti do cega je problem.Serviser koji mi je prodao laptop vidim i da je updejtovao bios na zadnju verziju.
Jel moguce da nesto crpi energiju baterije kad je laptpop iskljucen toliko drasticno?
Ma to je baksuzan laptpop pisem ti danas privatnom porukom sto.
 
Koliko se sjecam tad kad sam kupio lap sam HP support me je savjetovao da kalibrisem bateriju ali to je toliko bio neki zamrsen postupak da nikad nisam ni uradio jer od svih laptopa ni na jednom mi nije bitna baterija,ne koristim laptope van kuce.
 
Za neke HP laptopove ne moze u Hwmonitor da se vidi wear level ali moze u AIDA64 Extreme ovde:

Capture.PNG


Ali nema veze , meni na Lenovo G780 je bio dobar wear level pa je crkla baterija tako da to sa wear level je 50% tacno stanje.


P.S mnogo se skrece sa teme , svaka tvoja tema se pretvori u chat pitanja i odgovori , instaliraj Windows 10 pa javi sta se desava.
 
Poslednja izmena:
Nakon ugradnje SSD-a stavio sam ipak Windows 7 jer nemam vremena da se zezam sa drajverima od Win 7 na Win 10.
Svakako hvala svima na odgovorima.
 
Imam Windows 8.1 na DVD-u skoro sam skinuo.
Drajveri za ovaj lap imaju ali za Win 8.
Sad sam u nedoumici da li da instaliram Win 10 ili Win 8.1 jer imam drajvere za osmicu?
Mislim da bi zvuk radio ali sa defaultnim drajverima od Win 10,grafika bi radila,za ostalo nisam siguran,treba intel rapid storage driver,wifi bi valjda radio normalno.
Eh sad ima usb 3.0 kartica ne znam šta bi bilo s njome da li bi usb 3.0 radio sa Win10 drajverima?
 
Radice sve, eventualno zvuk moze od Win7 drajver kao i Rapid storage. A vec smo pisali o ovome u ovoj temi.
jel od win 7 ili win 8?
Zar nije osmica bliza win 10 sto se drivera tiče?
ali ako ti kazes u mom slucaju win 7 driver prolazi stavit cemo tako ali bojim se "plavog ekrana smrti" usljed nekompatibilnosti drajvera.
poolmaker mislis sa acronis-om backup sistema?
 
Pošto imam malo stariji model od ovog, tj. imam Envy 17 2095ez da kažem nešto na temu drajvera za Win10. Za ovaj model koji ja imam, zvanično postoje drajveri samo za Win7. Win10 kroz apdejt instalira sve potrebne drajvere pa i za zvučnu. Ali....
Pošto lap ima i vufer, on uopšte ne radi i sam zvuk je šupalj i prazan. Instalacijom IDT drajvera za Win7 sve radi kako treba i zvuk je sjajn. Čak i Beats kontrol panel radi bez problema. Potrebno je samo zabraniti windowsu da skida "best driver" sa neta.
 
Aha znači radi ti Beats dugme,imaš onu aplikaciju za beats u donjem desnom uglu i ona ti radi na Win 10 sa Win 7 drajverom?
Mislim da sam negde pronašao drajver za IDT za Win 10 ali sam ga izgubio negde,a sjećam se da sam skinuo za neki drugi model laptopa da li je bio u pitanju Lenovo ne sjećam se.
Ako neko može pomoći okodrajvera IDT audio za Win 10 bilo bi sjajno.
Je li samo instaliraš drajvere za IDT preko instaliranih za Win 10 ili prethodne moraš obrisati iz device manager-a?
 
Capture.JPG
Sve radi. Instalira se obično, nema pomeranja ničega pre instalacije. Beats kontrol panel traži .Net framework 3.5 pa ga treba instalirati jer ga nativno nema na Win10.
 
ne znam za razliku od frozen_sun momak koji mi je stavljao OS na ovaj model laptopa ne znam jel isti kao frozen_sun model ali sjećam se da je momak imao nekih problema sa instalacijom,nije prošla jer sam tad ugrađivao ssd u laptop.On je nešto spominjao RAID,nisam siguran.Ne sjećam se zaista kakav problem je bio,samo se sjećam da pre instalacije mu je tražio neki drajver.
 
Oboje ste bosanci i imate isti stil pisanja , koja slučajnost :)
 
Nazad
Vrh Dno