Šta je novo?

HP Envy 17-3080ez i Windows 10,kompatibilnost drajvera na Win 10

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Na ovaj laptop nakon zamjene HDD-a SSD-om planiram staviti Windows 10.Prema oficijelnom sajtu proizvodjača ovaj laptop ne podržava Win 10,ali me zanima ako stavim Windows 10 da li mog naći drajvere za grafičku,wi-fi,zvuk,eventualno mrežna kartica i USB 3.0 kartica u njemu tj da li će Win 10 to sve instalirati sa sobom.
U prilog vam šaljem sliku iz device manager-a koji je hardware u pitanju:
device manager.jpg
 
Nacice sam sve drivere , samo udji u Windows update i cekaj da poskida neophodne sa HP i Microsoft servera.
 
Nece da nadje sve, garantujem 100%, na prvom mestu IDT audio nikad nije instaliran automatski sa Win updatea ali ce zvuk raditi. I bez njega, mozda ne sve opcije. U svakom slucaju drajveri koji fale svi mogu za Windows 7 na Win10 provereno. Ono sto ce ti trebati skini:
Pomenuti IDT Audio
Bluetooth
Skini oba drajvera za grafike, trebace ti za njihov audio samo, graficke ce Win10 sam da instalira, to ne menjaj.
Intel Rapid Storage driver, on ti je pod Storage sekcijom na HP sajtu, on je obavezan da bi ti radio AHCI mod i SSD kako treba.
 
Intel Rapid Storage driver, on ti je pod Storage sekcijom na HP sajtu, on je obavezan da bi ti radio AHCI mod i SSD kako treba.
Pa nema njegov drajver za Windows 10 nego samo za Win 7.
Šta je IDT audio,ćiji su to drajveri?Milsim znam za zvuk ali ko jie proizvodjač?
 
Ja sam na Dell N5050 koristio drivere od Windows 8 i Windows 7 na Windows 10 i nikakvih problema nije bilo , instaliraj pa ako nadjes neki problem javi.
 
Jel se može poslije vratiti normalno na install Win 7?
 
Meni svi drajveri koje update ne nadje (pogotovo na HP) rade oni za Win7. Win8 drajveri poneki nisu hteli, vise pasu oni za 8.1 ako ima.
Nije mi jasno zadnje pitanje, da li mozes da vratis Win7? Mozes ako si to pitao.
 
Na Dell N5050 driver za IDT High Definition Audio CODEC od Windows 8 ne radi na Windows 10 a od Windows 7 radi na desetci iako je star 7-8 godina.
 
Znači normalno mogu instalirati Windows 7 preko Windows 10 kao da prvi put instaliram Windows,u slučaju da mi ne prepozna sve drajvere?
Ajde grafička nije problem mislim da tu mogu naći drajvere,ia za integrisanu i zasebnu,našao sam drajver za Win 10 64 bit za wifi,ostaje network adapter ali njega i ne koristim i zvučna kartica,e za nju ne znam da li će Windows 10 instalirati drajver.
Imam piratsku kopiju Windows 10,tako da ne znam hoće li update raditi na njoj?
Intel Rapid Storage Driver jel ima on za Win 10?
 
Ama radice za IDT od sedmice bas smo o tome pisali , ali vec ces imati za zvuk Microsoftov posle instalacije desetke jedino ako hoces malo jaci zvuk onda IDT instaliraj.
 
Njega skidas za Win7, radi 100%. Instaliraj ti Windows 10, pusti ga da uradi update sve pa slikaj Device manager da vidimo sta fali. Mada ako ispratis ono gore sto sam napisao, nema greske.
Grafike instalira Win10 sigurno kao i LAN i Wifi.
 
u krajnjem slucaju preko driver indentifier-a (mozes i portable) ces naci poslednje drajvere za sve,najverovatnije za sve ima i win10 drjver,jer su to u 99 posto slucajeva prepakovani cipovi za koje je neko drugi izbacio apdejtovane drajvere.dok god je vid isti (a driver indentifier po vid-u pretrazuje) radice sigurno.
 
Prvo instaliraj DriverPack Solution bez njega neces moci drivere sa njihovog sajta da skidas , mislim mozes da skines ali ga nece instalirati ako nemas taj program.
 
Prvo instaliraj DriverPack Solution bez njega neces moci drivere sa njihovog sajta da skidas , mislim mozes da skines ali ga nece instalirati ako nemas taj program.
Pa nema za taj model drajveri za Windows 10.Koja svrha da skidam taj program,ne razumijem?
 
Iz licnog iskustva u servisu, instalirao 100 HP-a i svaki je radio. Lepo sam ti napisao u mom prvom postu u temi sta ce ti trebati. Kad konacno budes instalirao, javi koliko sam pogresio ;)
 
Iz licnog iskustva u servisu, instalirao 100 HP-a i svaki je radio. Lepo sam ti napisao u mom prvom postu u temi sta ce ti trebati. Kad konacno budes instalirao, javi koliko sam pogresio ;)
U ponedeljak.Nosim serviseru prvo da zamjeni mi HDD sa SSD.
Kad si već serviser kako kažeš
1. jel se mora diskonektovati baterija pri ovoj radnji,sigurnosti radi?
2. zašto mi se prazni baterija drastično kad je laptop isključen?
 
Poslednja izmena:
1. Za zamenu hard diska ne mora ali je pozeljno, uvek je bolje raditi bez baterije, za svaki slucaj.
2. Zavisi od modela mada sta znaci drasticno, koliko % za 24h na primer? Ako je u Standby onda je normalno da vise trosi dok kad je iskljucen ne bi trebalo da gubi vise od par procenata dnevno.
 
Pa sigurno 10 % dnevno.A na tom istom laptopu imam problem koji nisam riješio je da ne puni bateriju više od 39 %.
MIslim da kad ga ostavim 4 dana da ne radi da spadne baterija na 0 %.Ne znam jel sad 4 dana baš tačno ali otprilike.
Na ostalim laptopima nemam taj problem pa me zanima do čega je.
 
Pa sigurno 10 % dnevno.A na tom istom laptopu imam problem koji nisam riješio je da ne puni bateriju više od 39 %.
MIslim da kad ga ostavim 4 dana da ne radi da spadne baterija na 0 %.Ne znam jel sad 4 dana baš tačno ali otprilike.
Na ostalim laptopima nemam taj problem pa me zanima do čega je.
Zaista nisi shvatio da ti je baterija neispravna?
 
Pa ako je baterija neispravna što logično i jeste što me HP savjetovao da flešujem novi BIOS?Kakve to veze ima s time?
Neispravna baterija ili neispravan sklop na ploči za punjenje baterije?Ako takav postoji.
 
Nazad
Vrh Dno