Šta je novo?

Mini-linija

star-duster

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
792
Poena
345
Treba mi neki audio sistem, za sobu od 15-ak kvadrata. Dakle, ne mora ništa prejako, a pogotovo ne skupo. Nisam neki audiofil, ali voleo bih da lepo zvuči, svakako da bude bolje nego zvučnici televizora (sa kojim bi audio sistem bio povezan).
Planirana cena oko 100 evra, možda i do 15-ak hiljada dinara, ne bih više od toga. Razmišljao sam o nekim mini-linijama, vidim da Panasonic, LG, čak i Pioneer i Sony imaju ponešto za taj budžet. Neki konkretan predlog?
 
pošto bi da povezuješ sa TV-om, gledaj da ima odgovarajući digitalni ulaz. ranije sam gledao za sebe ovakvo nešto i u ovom rangu cena nijedan nema takav ulaz.

a ako će biti uglavnom za TV, ne bi bilo loše da razmotriš sound-bar
 
Hvala na odgovoru. Koristio bi se podjednako za TV i za muziku kao klasični audio sistem, možda i više ovo drugo. Zato ne bih soundbar nego mini-liniju.

Znam da ovakvi uređaji nemaju digitalni input, ali imaju Bluetooth a ima ga i TV, pa računam da bi radilo tako.
Kakva su iskustva sa BT povezivanjem, da li možda audio nešto kasni za slikom ili sve OK?
 
Hvala na konkretnom predlogu. Razmišljao sam ranije o varijanti DAC i neki solidan set zvučnika. Tako bih za iste pare dobio bolji zvuk.
Ali ipak planiram da koristim i diskove, slušam radio, tako da radije bih neki zaokružen mini sistem.
 
Znam da nema. I da je "koliko para, toliko muzike" (bukvalno, u ovom slučaju).
Ali stvarno ne mora da bude mnogo dobro. Rekoh, mala je soba, a i nisu neki audiofilski prohtevi. Pazi, nekoliko godina najčešće slušam muziku preko prenosnog Bluedio bluetooth zvučnika (svira i to, čist zvuk, stabilna konekcija, ali nema punocću, basa ni untragovima). Retko kad sam slušao preko kompjutera i 2.1 zvučnika, ne uključujem PC ako ću samo da slušam muziku (a i ne boravim uglavnom ubtoj sobi).
Zato bi mi u odnosu na mali bt zvučnik čak i neka osnovna mini-linija bila OK. Čuo sam neke, nije san snova, ali u odnosu na bt zvučnike ili na televizor, ipak zvuči znatno bolje i punije, oseti se i bas. Budućem sistemu nije predviđena namena za žurke i slično, samo da ide radio ili cd/mp3 muzika u pozadini dok npr. čitam knjigu.
Otići ću verovatno do neke radnje pa da čujem ako imaju izložene.
 
Kupio sam za kancelariju pre par meseci LG  CM 2460. Sasvim pristojna mini linija. Ima USB ulaz, BT, solidnu snagu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
SoundConnect radi samo sa nekim modelima televizora od Samsung-a. za tvoj tv nisam našao u specifikaciji da podržava
 
Poslednja izmena:
Hmm... Izgleda da si u pravu. Hvala na savetu/upozorenju.

Po ovom uputstvu: https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00049356/ potražio sam navedene opcije u meniju televizora i ne mogu da pronađem. Svašta.
Da li je moguće da su izbacili te opcije? Ili su rezervisane samo za skuplje modele?
Daljinski imam skoro isti kao ovaj sa linka.

Ali i bez te opcije, trebalo bi da BT povezivanje radi dobro, zar ne? Našao sam na TV-u neke druge opcije za detaljnije podešavanje zvuka, npr. podešavanje kašnjenja itd.

Najverovatnije biram jedan od ova dva modela. LG CM2460 u radnjama za oko 15.500 (najniže što sam našao) ili Samsung MM-J330 preko oglasa (nov) za 100 evra, tj. sa isporukom ukupno oko 13.000.
 
Poslednja izmena:
Hmm... Izgleda da si u pravu. Hvala na savetu/upozorenju.

Po ovom uputstvu: https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00049356/ potražio sam navedene opcije u meniju televizora i ne mogu da pronađem. Svašta.
Da li je moguće da su izbacili te opcije? Ili su rezervisane samo za skuplje modele?
Daljinski imam skoro isti kao ovaj sa linka.

Ali i bez te opcije, trebalo bi da BT povezivanje radi dobro, zar ne? Našao sam na TV-u neke druge opcije za detaljnije podešavanje zvuke, npr. podešavanje kašnjenja itd.

Najverovatnije biram jedan od ova dva modela. LG u radnjama za oko 15.500 ili Samsung preko oglasa (nov) za 100 evra, tj. sa isporukom ukupno oko 13.000.


EDIT: Izgleda da je Samsung izbacio u potpunosti podršku za taj SoundConnect iz svh TV modela od 2017.
https://www.avsforum.com/forum/195-...g-soundconnect-not-supported-2017-models.html
 
Da li je moguće da su izbacili te opcije? Ili su rezervisane samo za skuplje modele?
Daljinski imam skoro isti kao ovaj sa linka.
ili je u pitanju mator model mini linije. ipak je to BT audio, uglavnom se svodi na podržane verzije i kodeke.
 
Da, jeste "star" model mini linije. Od pre 3-4 godine, mislim. A isto važi i za onaj LG model. Ne izbacuju nove modele kao za televizore svake godine. Nema velikog profita u toj oblasti, očigledno.

U editu svoje prethodne poruke stavio sam link gde čovek piše da je SoundConnect izbačen iz svih TV modela od 2017, verovatno i nadalje.
Verovatno i jeste bio samo neki marketinški gimmick. Radiće OK sa bilo kojim uređajem koji pordžava BT, nadam se. Na televizoru sam proverio, postoji opcija za zvuk na BT, čak postoji i da se uključi da rade istovremeno spoljni BT i interni zvučnici televizora.
 
Uzeo sam onaj LG CM2460, bio je kod mene 3-4 dana i vratio sam ga (bio naručen preko interneta).
Nije loša linijica, veoma je funkcionalna, ali sam se ipak nadao boljem, "punijem" zvuku. Nema baš basa, nema ni ekvilajzer a nijedan preset mi nije davao odgovarajuću boju zvuka. Takođe, u zvučnim kutijama je samo po jedan zvučnik (drajver, je l' se tako kaže?), gornji otvor gde je kobajagi visokotonac zapravo nije stvarno zvučnik nego čista kozmetika. Jedna membrana po kutiji radi sav posao.
Bluetooth povezivanje radi dobro, ali primetan je lag u zvuku u odnosu na sliku sa TV-a. Nije mnogo, ali se u gejmingu primeti.

Kažem, nije loš uređaj - da sam morao da ga zadržim, pomirio bih se sa tim i koristio bih ga. Glasan je dovoljno za sobno korišćenje. Ali s obzirom da sam imao mogućnost vraćanja, vratio sam i tražim nešto jače i bolje. Čuo sam dosta bolji i puniji zvuk iz zvučnika koji znatno manje koštaju od ove linije.
Zato, odričem se podrške za diskove, dižem budžet na "do 20.000" i gledam dalje. Obavezno nešto što ima odvojene drajvere za visoke i niske tonove. Takođe, obavezno da ima bluetooth podršku, to će mi biti potrebno zbog strimovanja radija sa mobilnog telefona.

Nastavljam diskusiju u odgovarajućoj temi u podforumu za zvučnike:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?434414-Zvučnici-do-20k&p=5607299&viewfull=1#post5607299
 
Nazad
Vrh Dno