Šta je novo?

Konfiguracija za gaming, 110.000 RSD

zhao11253

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruke
9
Poena
51
Cao svima,
Drugar hoce da uzme komp novi, budzet mu je oko 110.000, ja sam smislio nesto ovako, voleo bih da cujem kritike, primedbe, ponude.
Hvala unapred :)
komp.jpg
 
Izgleda solidno. Sa planiranim proširenjem memorije na 16GB? Mada bi bilo najbolje da dodaš šta želiš da igraš, na kojim podešavanjaima i na kojoj rezoluciji/broju frejma/osvežavanju monitora.
 
Ocigledno da ce se koristiti za gaming :)

Mislim da je bolje sve da sklopi u jednoj radnji, ono, osnovne komponente: ploca + procesor + napajanje + graficka.
A memoriju, SSD, kuciste moze da juri po madjarima, ako zeli da ustedi koji dinar.
 
Mislim da mora komponente da uzima samo u jednoj radnji, jer uzima sve to na neki fakturu od firme, tako mu se tako jedino isplati. Sto se tice Ram memorije, planirao bi upgrade jos jednog stapa od 8gb i onda veorvatno monitor od 144hz. Zanima me kako vam se cini ovo napajanje ? I da li podrzavate ideju bez HDD, jer decko koristi PC samo za igrice, filmove i tako to gleda online, tako da mislim da 500gb SSD sve pokriva zar ne ?
 
Poslednja izmena:
ovaj ssd: 500GB Crucial MX500 za 11600, nista posebno gori od samsung 860evo na tom kapacitetu nije, a dosta jeftiniji, takodje 5 god garancije, veci tbw, brzi seq upis.
ovu graficku: rx580 8gb xfx, msi, powercolor (on deluje kao najbolji izbor, ali 2 god garancije samo, kod ostalih 3) - jeftiniji i bolji izbor od gtx 1060 (rudarenje na izdisaju, cene krenule dole)
 
Poslednja izmena:
trebace ti hard za velike singlplejer igre,napravis particiju na pocetnih 30tak posto diska gde je disk najbrzi i najmanje mu treba da dodje do fajla,koristis samo za igre i posle instalacije defragmentujes,i radice skoro kao na ssd-u.na drugoj particiji drzis download i ostalo.
 
Ja bih na tvom mestu pojurio polovnu grafu sa garancijom, mozes ih naci sada koliko hoces i to sa 2 godine i vise preostale garancije.

40K za gtx 1060 ni u ludilu ne bih platio sada. Za manje para polovnih gtx 1070 da biras koliko hoces. A govorimo o 35-40% brzoj karti.
 
Lična provera i domaća garancija.
 
ono sto tebe zanima je koliko mozes da je testiras,i koliko kakve garancije ima.sto se tice testiranja,probas sve izlaze (DP obavzno na vecim rezolucijama) kako se ponasa duze od pola sata na benchu u 3d klokovima (tipa heaven za radeone,superposition ili neka igra za zelene) i kako se ponasa kad salta 2d,video i 3d klokove (tipa otvoris tab u brauzeru,akceleracija upaljena,pa odes na 4k video u tjubu,ugasis sve i upalis neki video u plejeru,poenta je da karta brzo izmeni sto vise rezima jer ce potencijalni problem ispoljiti tako).

sta je radila i gde je bila vazi samo za ultra jeftine ponude bez ili sa slabom i teze ostvarivom garancijom.ako je od fante ili domaca koju je lako ostvariti nema toliko razloga da se sekiras,ali je naravno testiraj.ako bas ne mozes jer prodavac nije u istom gradu ako je ozbiljan snimice ili slikace ti svo testiranje.
 
Nazad
Vrh Dno