Šta je novo?

USB 3.1 interni konektor

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
230
Pre par dana sam emigrirao sa GA-H170-HD3P na GA-Z370-HD3P, i sem sto sam imao problema sa time sto je nova ploca windows 10 only, ali fall creators edition i noviji, stari iso nije radio kako treba, imam drugi problem sa internim konektorima za USB na novoj ploci. Naime stara ploca ima 2 USB 3.0 interna konektora, od kojih sam na jedan kacio portove na kucistu, a na drugi 3.0 card reader od 3.5", medjutim nova ploca ima samo jedan 3.0 konektor, pa moram da biram sta cu utaci na plocu. Da sam znao da je konektor drugaciji uzeo bi plocu bez P, ionako mi USB 3.1 sigurno nece trebati par godina, a i ako zatreba uvek postoji PCI-e kartica... :smash:

Danima trazim adapter koji bi mi omogucio da povezem stari tip 3.0 konektora na novi, i nigde ga nema, od ebay-a preko aliexpressa i newegg-a. Zna li ko kako se taj adapter zove i gde bi mogao da ga nadjem?
 
Stigao kablic medjutim neradi, ni card reader ni prednji portovi, cak nema ni napajanja. Na svim ovakvim kablovima na aliexpress-u pise za ASUS ploce, ali pretpostavljam da je pinout isti i na Gigabyte maticnoj? :trust:

Sutra cu unimerom ispitati pin po pin kablica, ako su svi dobri moze biti da mi je ploca defektna ili da je raspored pinova razlicit. Koliko sam procitao USB 3.1 konektor jos uvek nije standardizovan, pa to moze da mi pravi problem. Da sam znao da ce ovoliko cimanje biti, uzeo bi plocu bez P oznake koja nema USB 3.1.
 
Nazad
Vrh Dno