Šta je novo?

[?] Nema write pristupa sd kartici [5.1.1 LOLIPOP]

lljubo

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2016
Poruke
286
Poena
70
Na samsungu J3 sd kartica normalno radila, aplikacije snimale podatke redovno sve do jednog momenta kada vise nisu imale write pristup i pocele snimati podatke na memoriju telefona.

Sa kartice mogu svi podaci da se procitaju i iskopiraju ali ne moze se napraviti ni jedan folder niti usnimti bilo kakav podatak. Nije moguce ni kada se povezem na pc.

Kako povratiti pristup upisa?

ROOT nije opcija. Formatiranje kartice ostavljam kao poslednju opciju s obzirom da iziskuje prilican napor da sve vratim kako je bilo.

Da li je neko imao slican problem?
 
Da li si probao sa čitačem kartica, zatim Properties/Tools/Check now?
 
Mislim da je riknula katica. Nema povratka. Imao sam isti slučaj, mogao sam da pristupim kartici, da skinem sve sa nje, ali brisanje, format, dodavanje, nista od toga.

Sent from my 3310
 
Da li si probao sa čitačem kartica, zatim Properties/Tools/Check now?

Izvini nisam razumeo sta sam trebao da probam?

Ako mislis na fizicki citac kartica, nisam. To je telefon od komsije koji je stariji covek a nije imao vremena, tako da nisam stigao.
 
Mislim da je riknula katica. Nema povratka. Imao sam isti slučaj, mogao sam da pristupim kartici, da skinem sve sa nje, ali brisanje, format, dodavanje, nista od toga.

Sent from my 3310

Kartica je jos u garanciji, tj stara je tek 2 meseca pa mi crkavanje ne deluje kao verovatno ali opet moze biti.
Pod kojim okolnostima se tebi to desilo? Koji tel si imao? Koja verzija androida?
 
Nema veze koliko je stara.
Pre neki dan sam menjao kingstonku (kupljenu pre neki mesec) koja je naprasno počela da radi sa upisom od nekoliko desetina kilobajta/sec. To je rezultovalo gubitkom par stotina slika i nemogućnošću upisa novih, jer pravi neispravne fajlove. Testirao u čitaču i odneo na reklamaciju, zamenjena odmah.
 
Kao što Boki rece, nema veze sa starošću. Nosi na reklamaciju, tim bolje sto je mlada. Iskopiraj sve prethodno.
Ne secam se sta je bilo, ako se ne varam, nema veze sa OS-om, jednostavno je do kartice.

Sent from my 3310
 
Meni je nekada u vreme simbijana nebrojano puta sd kartica crkavala, jednostavne prestane da funkcionise, ili zeza sa vremena na vreme. Sasvim normalno. Zato se nikada ne bi pouzdao u sd karticu
 
Nazad
Vrh Dno