Šta je novo?

Internet na mob - najpovoljnija opcija uz jednu specificnost

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
Dakle da obrasnim sta mi treba...
u prinicpu jako malo saljem sms i ne zovem mnogo jedino koristim internet vise...mislio sam da uzmem omorika1 bas zbog 4gb internetna - treba mi jedno do 2gb mesecno.

Ali vidim da ako uzmem novu mts karticu imam mogucnost da narednih 90 dana imam po 1gb svake nedelje ako uplatim dopunu te nedelje...dakle ako uplatim 4x 100din mesecno imam dovoljno interneta za taj mesec...to je kako vidim najbolja opcija? uplatim 12 dopuna po 100din u 12 nedelje i to je to? ako je to najbolje kao sto vidim da jeste - nakoju uslugu bi bilo najpametnije da potrosim tih 1200din (12x100) koje nisam trosio ?:)
tj sta od usluga je kao opcija..makar i igra na srecu..mogu verovatno car:go bonus sa tim parama - to nije losa opcija. ne vozim pa mi ne treba za parking kola i sl...jos neki pametan nacin da iskoristim tih 1200din ?:)

Ne znam dal sam bio jasan :D
 
Dakle da obrasnim sta mi treba...
u prinicpu jako malo saljem sms i ne zovem mnogo jedino koristim internet vise...mislio sam da uzmem omorika1 bas zbog 4gb internetna - treba mi jedno do 2gb mesecno.

Ali vidim da ako uzmem novu mts karticu imam mogucnost da narednih 90 dana imam po 1gb svake nedelje ako uplatim dopunu te nedelje...dakle ako uplatim 4x 100din mesecno imam dovoljno interneta za taj mesec...to je kako vidim najbolja opcija? uplatim 12 dopuna po 100din u 12 nedelje i to je to? ako je to najbolje kao sto vidim da jeste - nakoju uslugu bi bilo najpametnije da potrosim tih 1200din (12x100) koje nisam trosio ?:)
tj sta od usluga je kao opcija..makar i igra na srecu..mogu verovatno car:go bonus sa tim parama - to nije losa opcija. ne vozim pa mi ne treba za parking kola i sl...jos neki pametan nacin da iskoristim tih 1200din ?:)

Ne znam dal sam bio jasan :D

prebaci dinare kome treba
 
Mislis kao kredit? ok to je isto opcija ako nadjem da nekom treba uz procenat.

A sto se tice interneta ovo mts pri paid je najbolja opcija? jednom nedeljno dopuna od 100din ili vec koliko je minimum i imam 1gb nedeljno? sto je i vise nego sto mi treba (racunam da mi oko 400-500mb treba nedeljno)
 
200 dinara je najmanje

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Što se mts-a tiče 200din je najmanja dopuna nedeljno, s tim što, 200din kad uplatiš dobiješ 1GB besplatno, a onda za tih 200MB možeš da kupiš još 1GB na 7 dana, efektivno za svojih 200 dinara imaš 2 GB nedeljno.

Ipak, smatram da je Globaltel (MVNO) bolja ponuda. Kartice se kupuju na Moj Kiosk trafikama. Skuplje je na početku (750 dinara), za taj novac dobiješ 4GB na kartici 30 dana, a nakon toga dopuniš 450 dinara mesečno i aktiviraš 8GB (4 standardno + 4 promo u prvih godinu dana).

Prednosti:
- jedna dopuna 450 dinara mesečno
- radi 4G na Vip mreži
- 8GB umesto zbirno 4 kod mts-a.
- Svakako se sabira nepotrošeni saobraćaj
- ne možeš da potrošiš trenutni kredit bez dodatka za net na internet
- benefiti (dupli MB traju godinu dana)

Mane (ako je ovo uošte problem):
- moraš ručno podesiti APN (globaltel).
- skuplje 50 dinara efektivno na mesečnom nivou.

Detaljno na https://www.globaltel.rs/globaltel-prepaid-sim
 
ok hvala..ispade da je onda najbolje da ostanem na omorika1 uz 4gb mesecno i neogranicen razgovor (ne treba mi mnogo, al ipak ponekad i pozovem nekog :) svakako mi treba najmanji postpaid paket za razgovor)

onda omorika1 ipak to vise manje najbolje resava
 
sta znam moja cerkica koristi telenor pripejd, u startu dopuni 10GB 995din 30 dana, posto se prenose giga dopuni sledeci mesec pre isteka za 200 din i tera dalje plus dve aplikacije besplatno

Screenshot_21.png
 
sta znam moja cerkica koristi telenor pripejd, u startu dopuni 10GB 995din 30 dana, posto se prenose giga dopuni sledeci mesec pre isteka za 200 din i tera dalje plus dve aplikacije besplatno

Pogledajte prilog 256898
Rekao bih da je dosta povoljniji mtel CG, ali za to bi joj bio neophodan dual sim telefon. Pored 01 gb bi dobila i neograničene razgovore ka 064/5/6.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno