Šta je novo?

AMD FX 8350 i CM MasterLiquid 240 RGB?

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Trenutno koristim AMD FX 8350, koji mi služi za kućnu i poslovnu upotrebu jer povremeno radim neke 3D projekte i video obradu.
Generalno računar je solidan, meni odgovara, međutim neko vreme koristim običan BOX kuler, tako da u renderu temperatura zna da skoči i do 68C.
Tražio sam neko solidno vodeno hlađenje, ali da ima i mogućnost kačenja na AM4 platformu (jer ću najverovatnije da pređem na Ryzen-a tokom sledeće godine).
Među jeftinim hlađenjima sam našao COOLERMASTER MasterLiquid ML240L RGB koje se kreće oko 70€ novo, tako da mogu da ga iskoristim i na budućem procesoru kako ne bih tada kupovao drugo.
Pogledavši po internetu, kažu da se lepo pokazalo i da je po mišljnju mnogih, BestBuy jeftino hlađenje.

Trenutna konfiguracija mi je:
CPU - AMD FX 8350 4.0GHz
RAM - 4x4GB DDR3 Kingston HyperX Fury 1866MHz
MB - Gigabyte GA-990FXA-UD5 (Rev. 3.0)
GPU - EVGA GTX 980 SC GAMING ACX 2.0
SSD Samsung EVO 850 Pro / WD Blue 1TB
PSU - EVGA 750GQ 80+Gold

U planu mi je da se početkom sledeće godine promeni Procesor, RAM i matična ploča, a kasnije uzme i bolja grafika, prvenstveno namenjena video obradi.
 
Pa, bez klokovanja bilo koji vazdušni tipa 212(evo) ili LC-CC-120 sasvim dovoljan.
 
Uzmeš lepo LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB, em imaš AM4 podršku, em što možes kasnije da odradiš push & pull kombinaciju koja će zadovoljiti sve tvoje klokerske potrebe što za FX, što za Ryzen. Taman ostatak para potrošiš na Noctua NT-H1 i prevaš ;)
 
Pa Ryzeni manje troše i manje se greju nego FX 8350.
 
Na toj ploči je 4.2GHz neki maximum enivej.
 
Nazad
Vrh Dno