Šta je novo?

144hz 1080p 27"

Kurttrasel

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2018
Poruke
1,074
Poena
165
Hteo bih da kupim ovakav monitor. Muci me to sto na pretrazivacima lokalnih sajtova nema filtera za osvezenje slike. Ima na itsvetu ali sam u mili sekundama i onda tesko nalazim koji monitor ima 144hz.
Budzet je ok 30k 40k
Moze i malo veca diagonala.
Monitor da se prodaje kod nas eventualno kp madjari. Uskoro kupujem gtx 1070 a kako ona nije za 1440p gejming onda bar osvezenje da bude bolje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ACER KG271C ~ 272€ preko madjara, kod nas 38.999
ASUS VG278Q ~ 328€, kod nas 42.999
ACER XF270H ~ 348€
ACER XZ271A - curved ~ 354€

ovo je nesto sto nadjoh preko madjara pa kucaj oznake i pogledaj sta ti odgovara.

cene su sa iponcomp sajta i jedne nase deratorske radnje.
 
E hvala pregledacu ih kad dodjem kuci. Da li je uvek istaknuto u specifikacijama monitora da podrzava g sync? obzirom sa cu imati nvidiinu grafu a vidim da svi pricaju o gsyncu pa mora da je dobro nesto :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
pa uglavnom jeste, mada nasi ne umeju ni da prepisu opis kako treba... ni jedan od ovih modela nema i ne verujem da ces za te pare naci da ima i G-Sync mada mislim da nisi nista toliko bitno propustio. ukljuci vsync i uzivaj :)
 
A vsync je opcija koju u igrama palim?
Sad gledam posto bih prodao moj monitor, da nadjem specifikacije na internetu i istripujem da vec imam 144hz monitor. Monitor je star 7 godina pa mi je malo cudno to. Da li sam u pravu?
https://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-2232bw-lcd-monitor-22/specs/
Koliko bih mogao da uzmem za ovaj model star 7 godina?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
nemas na zalost, taj tvoj je 60Hz. za cenu ne znam, okaci ga u oglase pa vidi...
 
Izvinjavam se na duplom postu.
@ericm ove cene madjara su odokativne i ne mogu da se nadju na kpu takve? Na ove prilozene cene se sverceri ugradjuju?

I jos jedna meni bitna stvar, sta se dogadja kada iz igre mogu da izvucem samo npr 100fpsa a imam monitor od 144hz? Da li se tada javlja onaj screen tearing sto se spominje naokolo?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
to su zvanicne danasnje cene sa njihovog sajta. prodavcu posaljes link monitora koji zelis i sacekas da ti odgovore koliko kosta i kada bi stigao kod tebe.

ma jok, ne brini, u retko kojoj igri ces izvuci preko 144fps-a a za igre do 100 ne brini. ukljuci vsync i gotovo.
 
Ok. Moracu da se edukujem malo po pitanju cele price. Vsync, FreeSync, Gsync mi je do nekle poznato ali sve slabo. Tako da cu naci neki tech quicky video fazon da to sve povatam, pa cu znati sta hocu sta necu. Lag na ovom monitoru nemam pa sam za taj deo siguran da to ne zelim ni na novom 250e+ monitoru :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Najeftiniji kod nas g-sync ti je acer xb241h fhd. U firmi g........ to ti je opcija ako resis g-sync da uzimas.
jedino ako zelis bez garancije g-sync onda mozes da prodjes jeftinije.
Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
ja sam taj monitor platio pre 3 godine 400€ preko madjara, cudi me da mu barem malo nije pala cena jer ipak je to TN panel.
 
ovaj monitor je kao dobro staro vino :)
 
jesam = dobio sam ono sto sam i ocekivao. TN panel nije toliko strasan jer sam pre toga koristio iMac 27" koji je IPS... godinama koristim 60+ Hz monitore pa je to bio glavni uslov pri odabiru... jednostavno se naviklo oko.
inace je ovaj model bio tada best buy. Asus modeli sa istim specifikacijama su bili poprilicno skuplji a posto asus organski ne podnosim odlucio sam se za ovaj predator.
na masini u spavacoj sobi imam 60Hz i ne mogu da opisem koliko je to gadno. mislim na svakodnevno koriscenje kompa, skrolovanje, pomeranje prozora, bilo sta... sve je tecno i glatko na 144Hz.
sto se tice igara do skoro sam imao 970 G1 tako da sam izvlacio oko 60-70fps-ova u proseku. tek sam od pre neki dan poceo da se igram ovom novom kartom ali i dalje uz max podesavanja nema preko 144fps-a. na primer, u witcher 3 uz sve podeseno na max i upaljene sve one 4 stavke za hairworks imam stabilnih 80FPS-ova sto je za mene odlicno...

verujem da bi neki doom ili csgo izvukao mnogo vise ali to ne igram...
 
Poslednja izmena:
Ok uzecu i njega u obzir. Malo sam se edukovao oko lcd panela. Vidim da je TN panel brzi ali slika nije lepa kao na IPS-u. VA me deluje kao nesto sto bi trebalo da se izbegava. Jos da izucim ove syncove i znacu sta mi treba.
Zanima me samo koji si ti podatak video na onom linku od mog trenutnog monitora pa si zakljucio da je 60hz? Je l vidim da se vrte cofre tipa 75hz pa 145hz i tako to.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
pise ti odmah pored rezolucije. taj monitor koji imas nije cak ni full hd tako da ces i taj apgrejd taman da napravis kupovinom novog...
 
Nadjoh zanimljivu listu naprednijih monitora. Mozda nekom bude koristila.
https://www.144hzmonitors.com/gaming-monitor-list/

EDIT: E sad bih nakon malo citanja imao jos jedno pitanje vezano za gsyinc samo da proverim da li sam dobro razumeo. Dakle ako imam monitor od 144hz gsync bi mi bio potreban, samo u slucaju ako mogu da teram igre na fpsu koji je iznad 144hz? I ako je ovo tacno, da li je problem ako je fps nizi od 144hz odnosno da li i tada dolazi do screenteringa? Znam da u igrama postoji opcija vsync koju smo par postova ranije pominjali ali ja kada sam do sada palio to, imao sam 60hz monitor i lako je bilo da se igra spusti na 60fps-a. U ovom slucaju bi trebala da se digne na 144fps sto nije moguce.
 
Poslednja izmena:
@kurttrasel druže ja koliko znam, poenta tog gsynca je da ti u svakom trenutku izjednačava fps sa frekvencijom monitora upravo kako ne bi imao screen tearing. Znači ako ti grafika daje u jednom momentu 98fps, monitor se spusti na tih 98, u sledećem je 127, monitor radi na 127 sa tim da preko 144hz neće otići jel je to limit...ako grešim neka me neko slobodno ispravi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@kurttrasel druže ja koliko znam, poenta tog gsynca je da ti u svakom trenutku izjednačava fps sa frekvencijom monitora upravo kako ne bi imao screen tearing. Znači ako ti grafika daje u jednom momentu 98fps, monitor se spusti na tih 98, u sledećem je 127, monitor radi na 127 sa tim da preko 144hz neće otići jel je to limit...ako grešim neka me neko slobodno ispravi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ne gresis
 
odlican je taj po specifikacijama, uzimaj i ne sekiraj se.
 
Ne verujem da ce naci taj monitor kod nas.

Послато са RNE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno