Šta je novo?

Koji telefon i gde u Srbiji kupiti?

Dusan.410

Cenjen
Učlanjen(a)
07.02.2014
Poruke
1
Poena
151
Poštovani članovi foruma,

Pre oko mesec dana kupio sam Nokia 6, TA-1021. Posle otprilike 2 nedelje, uređaj je počeo da se restartuje sam od sebe, a tri dana nakon što je počeo da se naprasno restartuje, prestao je da vidi SIM karticu. Probao sam više SIM kartica, međutim nijedna nije funkcionisala, uvek isto: u gornjem levom uglu stoji Telenor, trougao koji signalizira jačinu signala pokazuje dostupan signal, ali ne funkcionišu poruke i pozivi. Probao sam Hard-Reset, ali se nije ništa promenilo. Operativni sistem je Android Oreo 8.1 sa poslednjim avgustovskim patch-om. Uređaj uredno spakovan i poslat u Nepo System servis, gde nakon 8 dana dobijam obaveštenje da je problem rešen upisom novog softvera. Međutim, s obzirom da je uređaj relativno nov, a ja nisam zahtevao popravku, čekam poziv prodavnice kako bih se odlučio ili za povrat novca ili za zamenu aparata.

Razmišljao sam o novom Samsung A6+ sa Kupujem-Prodajem, za 250€, ali nisam siguran koliko je Samsung danas pouzdan u svetu telefona, pošto sam čuo od pojedinih korisnika da im ekrani i matične ploče pucaju same od sebe zbog loše izrade.

Molim za mišljenje: Samsung A6+, Nokia 6 (ne 2018, već baš ova sa Stereo-zvučnicima), polovan Apple 6+ star svega deset dana za 274€, ili pak nešto drugo u tom cenovnom rangu, za šta mislite da bi trajalo bar dve godine? (pre Nokia korišten Microsoft Lumia 640, koja ima 2 godine i 3 meseca, i još je u upotrebi)

Ono što mi je bitno kod telefona jeste da je ekran oko 5.5" (ne ispod), fluidan i brz sistem, dobar zvučnik/ci, izdržljiva baterija, pretežno više za komunikaciju, ne za igre.

Usputno pitanje, pošto vidim da niko nije odgovorio na moj post u temi "Nokia 6": U razgovoru sa Nepo System-om, kada je spomenuto upisivanje novog softvera, napomenuto mi je da sam to mogao da uradim i sam. Šta im predstavlja upis novog softvera? Da li to može da uradi običan korisnik, a da ne šalje uređaj na servis? Ako može, koja je procedura?

Izvinjavam se administratorima ukoliko je tema u pogrešnom delu foruma, jer nisam znao gde da je postavim.
 
Ako ti treba ekran preko 5.5 inca, velika baterija i brz telefon, uzmi Xiomi redmi note 5 4/64gb...on je nov ispod 200e...ako ti treba mnogo jaci telefon...za oko 330e imas xiomi pocophone f1, koji moze po performansama da se meri sa samsung s9, note 9 i slicnim telefonima, a kosta mnooogo manje...ima bateriju od 4000mah, najnoviji sd845 cipset, ekran od 6.18inca, sa zubom, tako da dimenzije i nisu toliko velike...iskreno, za 330e nema nista bolje... :)
 
Ja sam uzeo zeni Motorola Z2 Play. Na akciji u WinWin. Popust sa 55ooo na 3oooo. Ali dobijes i kupon od 3ooo din pa fon izadje 27ooo. Na poklon dobijes dodatnu bateriju mod i dodatna ledja. Fon je odlican inace. 5.5 inca Super AMOLED ekran (kao Samsung S serija), 4/64 GB, baterija 3ooomah ali izgura cela dva dana koriscenja (stedljiv cipset, a dobijas i dodatnu u vidu moda). Kamera odlicna u rangu Samsung A serije.
 
I Samsung A6+ i Iphone 6+ su preskupi za to sto nude, za te pare mozes uzeti mnogo bolje uredjaje ako pogledas neke Xiaomi modele kao npr. Redmi Note 5 ili A2, mozda i Mi Mix 2. To da Samsung nije pouzdan si verovatno cuo od nekog ko nikad nije koristio nista vise od J1.
 
Ja sam uzeo zeni Motorola Z2 Play. Na akciji u WinWin. Popust sa 55ooo na 3oooo. Ali dobijes i kupon od 3ooo din pa fon izadje 27ooo. Na poklon dobijes dodatnu bateriju mod i dodatna ledja. Fon je odlican inace. 5.5 inca Super AMOLED ekran (kao Samsung S serija), 4/64 GB, baterija 3ooomah ali izgura cela dva dana koriscenja (stedljiv cipset, a dobijas i dodatnu u vidu moda). Kamera odlicna u rangu Samsung A serije.

Realna cena te motorole je upravo tih 27k, 55k je prevelika cena za takve performanse...a opet, mislim da xiaomi uredjaju nude vise za manje para, npr, redmi note 5 ima jacu bateriju, cipset, itd...jedino je ekran mozda bolji na motoroli, s obzirom da je amoled... :)
 
Čuo sam da je Xiaomi danas ono najbolje što se nudi na tržištu u odnosu cena za ono što se dobija, ali nisam siguran koliko je to pouzdan telefon na duže staze? Nije stvar u novcu, već me zaista mrzi da svako toliko menjam uređaj na koji se brzo priviknem.
Za Motorola uređaje morao bih malo da pogledam.
A što se tiče Samsung uređaja, ne znam šta bih rekao, obično su to bili ljudi koji su koristili J5/J7 2017, pojedini iz S i A serije novije generacije (2017).

U principu nije bitno da chipset bude nešto preterano jak, jer telefon će se prvenstveno koristiti za pozive, poruke, Viber, WhatsApp i sl. mreže, komunikaciju mejlovima, čitanje .pdf i ostalih dokumenata, pretraga po net-u, slušanje muzike, jedino ponekad za fotografisanje gde je potrebna dobra vidljivost sitnih stvari (SMD komponente, primer).
 
Teško ćeš ovde dobiti preporuku za bilo šta osim Xiaomi. Nepobedivi su u nižim cenovni kategorijama. Pošto nemaš preterane preferencije ka nekim brendovima, slobodno uzmi Xiaomi.

Samsung, kao lider na tržištu, ne da je pouzdan nego boljeg nema. Generalno, čak i LG više nije u toj "nepouzdani" kategoriji sa novim modelima, iako je do nedavno bio.

Ja npr. lično volim Sony i HTC i uvek bih žrtvovao performanse zbog dizajna, grafičkog interfejsa i sl.

To što tebi treba danas radi svaki telefon koji košta više od 100 evra a ubedljivo najviše nudi Xiaomi.
 
Mi A2 Lite mi se ne dopada zbog onog izreza na ekranu. Mi A2 izgleda solidno, uzeću ga u razmatranje.

Da, znam za LG da je pre imao problem zbog lošeg proizvodnog procesa i da na njihovim telefonima masovno crkavale MB. Toga više nema?

Ono što zasad izbegavam su i MediaTek procesori (nisam to napomenuo, nekako mi Qualcomm Snapdragon unosi malo više poverenja), ako neko može neka kaže koju reč hvale za MediaTek, možda su i oni bolji u nekim uređajima.

Da li imate preporuku (osim WinWin-a) za neku prodavnicu ili osobu koja se bavi uvozom, prodajom ili sl?
 
Poslednja izmena:
Imaš Emmi, to ti je isto kao winwin samo što su ti sve cene u proseku jeftinije

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Mi A2 Lite mi se ne dopada zbog onog izreza na ekranu. Mi A2 izgleda solidno, uzeću ga u razmatranje.

Da, znam za LG da je pre imao problem zbog lošeg proizvodnog procesa i da na njihovim telefonima masovno crkavale MB. Toga više nema?

Ono što zasad izbegavam su i MediaTek procesori (nisam to napomenuo, nekako mi Qualcomm Snapdragon unosi malo više poverenja), ako neko može neka kaže koju reč hvale za MediaTek, možda su i oni bolji u nekim uređajima.

Da li imate preporuku (osim WinWin-a) za neku prodavnicu ili osobu koja se bavi uvozom, prodajom ili sl?

ako ides za bg svrati u usce tu imas svasta dase licno uveris, trenutno imam lumiu 735 i trazim zamenu i jedino mi odgovara trenutno samsung A8 2018 ,
 
@unique93
Motorola Z2 Play na kp kod madjarona kosta vise od 230eu. Bez dodatne baterije. A ovo je Cena u domacoj prodavnici sa domacom garancijom. Plus, ja sam je uzeo na rate bez kamate (Visa Revolving Komercijalne banke) i tako uzeo zeni preplatu sa popustom kod operatera a opet dobio fon na rate bez nabijene cene operatera. Ne kazem da neki Xiaomi ne daje vise za za isti novac, ali je cena kroz regularne tokove u nas preterana.
Za uslove koje je naveo Z2 je odlicna kupovina. Cipset nije jak ali zahvaljujuci tome i stedljivom samoled ekranu baterija od 3000 mah drzi komotno dva dana. Ekran je predobar. S obzirom da ja striktno kupujem Samsung telefone zbog amoled ekrana, meni je to najveci adut. Vanila android dodatni plus. Izasao sa Androidom 7, vec ima Android 8, a najavljen mu je i Android 9. Kamera u klasi Samsung A serije. Znaci veliki otvor blende (1.7) ali bez OIS (rezervisano kod Samsunga za S seriju). Generalno, imam utisak da je fon kopija nekog Samsunga iz A serije. Dodatni utisak tome daje i FHD rezolucija ekrana a ne veca.
Ne ubedjujem ja sad njega da je Motorola Z2 Play najbolji fon za njega, ja licno nista sem Samsunga ne bi kupio, ali mi je naslov Fon u Srbiji do 250 eu sugerisao regularnu kupovinu u prodavnici. Kad vec nije uzeo neki Huawei na mega popustu u Gigatronu (P10 Plus 6/128 za 42k recimo) ovo je trenutno best buy.
 
@unique93
Motorola Z2 Play na kp kod madjarona kosta vise od 230eu. Bez dodatne baterije. A ovo je Cena u domacoj prodavnici sa domacom garancijom. Plus, ja sam je uzeo na rate bez kamate (Visa Revolving Komercijalne banke) i tako uzeo zeni preplatu sa popustom kod operatera a opet dobio fon na rate bez nabijene cene operatera. Ne kazem da neki Xiaomi ne daje vise za za isti novac, ali je cena kroz regularne tokove u nas preterana.
Za uslove koje je naveo Z2 je odlicna kupovina. Cipset nije jak ali zahvaljujuci tome i stedljivom samoled ekranu baterija od 3000 mah drzi komotno dva dana. Ekran je predobar. S obzirom da ja striktno kupujem Samsung telefone zbog amoled ekrana, meni je to najveci adut. Vanila android dodatni plus. Izasao sa Androidom 7, vec ima Android 8, a najavljen mu je i Android 9. Kamera u klasi Samsung A serije. Znaci veliki otvor blende (1.7) ali bez OIS (rezervisano kod Samsunga za S seriju). Generalno, imam utisak da je fon kopija nekog Samsunga iz A serije. Dodatni utisak tome daje i FHD rezolucija ekrana a ne veca.
Ne ubedjujem ja sad njega da je Motorola Z2 Play najbolji fon za njega, ja licno nista sem Samsunga ne bi kupio, ali mi je naslov Fon u Srbiji do 250 eu sugerisao regularnu kupovinu u prodavnici. Kad vec nije uzeo neki Huawei na mega popustu u Gigatronu (P10 Plus 6/128 za 42k recimo) ovo je trenutno best buy.

Motorola Z2 Play izgleda sjajno, ali preko 30k dinara ne bih išao, vodeći se time da posle dve godine moram opet toliku sumu da izdvojim.

Razmišljam i o Samsung J7 2017, ne izgleda loše, pritom ima Always-On-Display koji mi je preko potreban, a cena je prihvatljiva. Ima malo interne memorije, ali to rešava SD kartica.
 
Motorola je 3oooo u WinWin. Dual Sim model sa micro sd slotom. Mislim da je unutra Snapdragon 626. Verzija 4/64gb. Dobijas i kupon na 3ooo din za kupovinu u win win tako da izadje 27ooo.
A ako hoces Samsunga, ja sam hteo A6 plus. U Logic Shopu ti je 31450 din za kes. Jaca verzija. 4/64gb. 6 inca ekran samoled. 18:9 odnos. Dual Camera. Slab cipset ali to ti nije ni prioritet. Micro SD slot. Meni je to bio favorit, ali mi se nije davao kes.
 
@unique93
Motorola Z2 Play na kp kod madjarona kosta vise od 230eu. Bez dodatne baterije. A ovo je Cena u domacoj prodavnici sa domacom garancijom. Plus, ja sam je uzeo na rate bez kamate (Visa Revolving Komercijalne banke) i tako uzeo zeni preplatu sa popustom kod operatera a opet dobio fon na rate bez nabijene cene operatera. Ne kazem da neki Xiaomi ne daje vise za za isti novac, ali je cena kroz regularne tokove u nas preterana.
Za uslove koje je naveo Z2 je odlicna kupovina. Cipset nije jak ali zahvaljujuci tome i stedljivom samoled ekranu baterija od 3000 mah drzi komotno dva dana. Ekran je predobar. S obzirom da ja striktno kupujem Samsung telefone zbog amoled ekrana, meni je to najveci adut. Vanila android dodatni plus. Izasao sa Androidom 7, vec ima Android 8, a najavljen mu je i Android 9. Kamera u klasi Samsung A serije. Znaci veliki otvor blende (1.7) ali bez OIS (rezervisano kod Samsunga za S seriju). Generalno, imam utisak da je fon kopija nekog Samsunga iz A serije. Dodatni utisak tome daje i FHD rezolucija ekrana a ne veca.
Ne ubedjujem ja sad njega da je Motorola Z2 Play najbolji fon za njega, ja licno nista sem Samsunga ne bi kupio, ali mi je naslov Fon u Srbiji do 250 eu sugerisao regularnu kupovinu u prodavnici. Kad vec nije uzeo neki Huawei na mega popustu u Gigatronu (P10 Plus 6/128 za 42k recimo) ovo je trenutno best buy.

Stvarno je super cena za Z2 ako uzmeš u obzir garanciju i mod bateriju.
Kada je bila akcija za Huawei u Gigathronu? Gde vi to vidite, meni stalno promakne...
 
Pa pisao je član Hektor Ruiz danima na forumu da će biti popust za Huawei P10 Plus sa 6o.ooo na 32.ooo. Rasprodaja starih modela. Omašio je. Bila je cena 42.ooo ali je i to fenomenalna cena za fon u rangu S8. Na popustu su bili i Huawei P smart cena 21.ooo i Huawei Mate 10 Lite cena 24.ooo. Akcija je bila prošli vikend od petka ujutru do nedelje veče. Da napomenem da je P10 Plus planuo u roku od par sati (model 6/128GB). Ja se nećkao, nije mi se menjao S7, a bila je dobra akcija, kako ta u Gigatronu tako i u WinWin. Pošto me svrbela kupovina, na kraju sam odlučio da ženi uzmem Z2 Play. *mjau**mjau**mjau*, 15ooo manje nego Huawei P10 Plus. S obzirom da ženi ne treba jak fon već ima iste zahteve kao i Dušan, uzeo sam joj Motoroulu.
 
Da ne otvaram novu temu sa istom dilemom i zatrpavam forum, pisacu ovde.

Zeni je potreban novi telefon kao zamena u odnosu na trenutni (Samsung A5 2016). Razmisljao sam o Samsung A8 2018 ili eventualno Nokia 8, ali sada me je i ova Motorola po lepoj ceni bacila u rebus.

Prvi prioritet je kvalitet kamere, kao i najmanje 32GB storage-a (najveci nedostatak trenutnog telefona). Nokia ima nesto losiju kameru, ali sem toga je odlican telefon, a A8 bi morao da bude bolji od trenutnog po svakom parametru.

Kupovina u domacim radnjama sa validnom garancijom, pozeljno i na rate, je bitan plus. Ne preferira bas kineske marke (ne trudim se previse da to promenim iako sam dugo nosio Meizu), pa bi se ipak zadrzali na ovim "proverenim".
 
Mislim da po kameri, A8 2018 nije bolji od A5 2016. A5/A7 2016 su jedini u A seriji imali OIS (optičku stabilizaciju slike) i zahvaljujući tome kvalitet fotki bio im je u rangu S6. Posle su to zeznuli aupdejtom na novi android, ali mislim da je to ispeglano nekim narednim manjim updejtom firmwera.
 
Poslednja izmena:
Mislim da po kameri, A8 2018 nije bolji od A5 2016. A5/A7 2016 su jedini u A seriji imali OIS (optičku stabilizaciju slike) i zahvaljujući tome kvalitet fotki bio im je u rangu S6. Posle su to zeznuli aupdejtom na novi android, ali mislim da je to ispeglano nekim narednim manjim updejtom firmwera.

Da, A5 2016 daje odlicne slike, a ovo je svakako najvaznija stavka. Imas li savet sta onda da gledam?
 
Pa, Motorola Z2 Play ima xtra kameru preko dana i uslovima losije osvetljenosti. Noću nisu u rangu flagship telefona, ali ona i nije ta klasa, isto kao i A8 2018. U najdirektnijem poređenju je egal sa A8 2018 - Slična veličina i rezolucija ekrana, u oba slučaja SAMOLED tipa, baterija istog kapaciteta i trajanja, identičan kvalitet kamere. Prednost Motorole je cena, trenutno znatno niža nego kod Samsunga (27ooo/3oooo vs 55ooo - WinWin/Gigatron) plus što za tu cenu dobijaš i neki dodatak. U WinWin dodatnu bateriju a u Gigatronu sluške.Tu su i modovi, kojih imaš koliko hoćeš, ali su za moju ženu najbitniji oni koji menjaju leđa. Bukvalno jednim potezom menjaš leđa (masku) telefona. U Win Win dobijaš jedna u startu. A na KP i Aliju imaš da ih nađeš zilion. Cena od 2-3 dolara do 10 dolara. Stvarno fancy telefon za lepšu polovinu.

A ako hoćeš da juriš bolju kameru, onda pojuri neki Samsung S7 ili neki Xiaomi. Recimo Mi Note 3 ima OIS i kameru u rangu S7. On je oko 32ooo din kod nas u radnji na slovo L.
 
Poslednja izmena:
Uzimi Xiaomi note 5, neces se pokajati sigurno.
Ja kupujem xiaomi telefone od modela xiaomi mi2. Mogu ti reci da su odlicnog kvaliteta, i vise volim da dam pare za Xiaomi telefon, nego za neki Samsung ili neki drugi slicnog cenovnog ranga, pa bila to i Motorola. Xiaomi uopste ne zaostaje za vodecim brendovima, uostalom mislim da je sad na 3 mestu u svetu.
 
Uzimi Xiaomi note 5, neces se pokajati sigurno.
Ja kupujem xiaomi telefone od modela xiaomi mi2. Mogu ti reci da su odlicnog kvaliteta, i vise volim da dam pare za Xiaomi telefon, nego za neki Samsung ili neki drugi slicnog cenovnog ranga, pa bila to i Motorola. Xiaomi uopste ne zaostaje za vodecim brendovima, uostalom mislim da je sad na 3 mestu u svetu.

to ti znas i ovde, Xiaomi kad nekom kazes on kinez kome prodati posle, ekran malo bledunjav a zensko voli da vriste boje
 
Sem Apple i Samsung telefona sve ostalo se dalje teško prodaje. Ljudi i dan danas traže po 100eu za polovne S4 ili Iphone 5S, a njihovi tadašnji konkurenti Sony Xperia Z, LG G2 i HTC One (M7) idu upola cene.
 
Nazad
Vrh Dno