Šta je novo?

GeForce na Catalyst driveri,hoce li dignuti sistem?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Trebam zamjeniti ATI-evu karticu za GeForce pa me zanima mogu li ubaciti GeForce pa onda obrisati catalsyt drivere mislim hoću li moći dignuti operativni sistem na taj način?
Jer moram vaditi ovu karticu ati-evu da vidim hoce li mi dimenzijama odgovarati ta GeForce kartica,pa da nr brišem drajvere odmah.
 
Mozes. AMD drajveri prakticno nemaju funkciju kada AMD graficka nije tu.
 
U principu neće praviti VELIKE probleme, ali se uvek negde pojave oni mali, iritirajući. Zato uvek kada se menja grafička karta treba ići na svežu instalaciju Windows-a. Ja sam u junu prešao sa r9 270X na GTX 1060, koristio razne uninstaller-e za drajvere, ali uvek bude "repova" u registry-ju i drugih .dll gluposti koje, bar mene, umeju da iznerviraju. A ponovna instalacija sistema rešava te probleme.
 
nema potrebe za tim,na 10tci generalno prodje i nasilno u oba smera,u najgorem slucaju digne se safe mode with networking,skine se display driver uninstaller i obrise sve,ko zaboravi predhodno da uradi brisanje.
 
U principu neće praviti VELIKE probleme, ali se uvek negde pojave oni mali, iritirajući. Zato uvek kada se menja grafička karta treba ići na svežu instalaciju Windows-a. Ja sam u junu prešao sa r9 270X na GTX 1060, koristio razne uninstaller-e za drajvere, ali uvek bude "repova" u registry-ju i drugih .dll gluposti koje, bar mene, umeju da iznerviraju. A ponovna instalacija sistema rešava te probleme.
sto bi rekli, niDje veze ovo sto si rekao da se svaki put radi nov Windows zbog grafike :)
Skine lepo DDU, obrise drivere gde pise Uninstall ATI driver and shut down PC.
Kada se ugasi izvadi ATI-a, ubacim GeForce i instalira drivere i vozi. :)
 
pogotovo ko drzi win na hdd-u,koja je patnja raditi reinstall 10tke na hdd ovih dana...
 
vreme koje je potrebno za sve,skidanje ISO-a,pravljenje usb-a,instalacija,cekanje da izdrlja desetka sve sto treba na hdd-u,drajveri itd.za svoj licni racunar imam bekap ali kad nesto sa strane upadne,pogotovo sa hdd-om tome nikad kraja.i sve to raditi samo zbog promene grafe,crno mi pred ocima. :)
 
Brz internet skine W10 instalaciju (4.2GB) za 10ak minuta a instalira se na sporom disku do 15 minuta.
 
kad bi MS-ovi serveri davali punu brzinu...plus media creation tool je ako ne i najsporiji,mozda je samo ultraISO sporiji od njega.sustina price je da je apsurd prolaziti kroz sve to samo zbog drajvera pored zivog DDU-a.
 
Juče sam updejtovao insider Skippy build i skidalo je sa oko 25Mbps.
 
25Mbps je brzo? hm, onda dzaba moj net od 100Mbps ;) Smanjicu paket, ne treba mi prebrz net onda.
Pa smanji ga slobodno. I 25 je dovoljno brzo za 4GB i ceo jedan OS. Nije ti to neka igrica od 50GB. Big deal.
 
Ako je SSB onda je paket 100 Mbit a brzina downloada svega 6 Mb/s. tako da ne pisite nesto ako ne znate a i to nije tema ovde , pisati da imas 100mbs paket i namigivati time da se hvalis a da pritom ne znas razliku izmedju mb i Mbit :) da bi ti bio 25mb/s brzina treba ti paket 250 Mbit mada zavisi sve od provajdera.
 
DDU mi ne spominjete.Skinuo sam ga jednom obrisao drajvere grafičke nakon rebootai više sistem nisam mogao podići,samo je zakucao na Windows 7 ekranu i na kraju format i install Windows 7.U tom crče i USB 3.0 kartica.
 
DDU mi ne spominjete.Skinuo sam ga jednom obrisao drajvere grafičke nakon rebootai više sistem nisam mogao podići,samo je zakucao na Windows 7 ekranu i na kraju format i install Windows 7.U tom crče i USB 3.0 kartica.
To ti sigurno nije zbog DDUa, koristio sam ga stotine puta, nikad nije pao ni sistem niti je crkla neka kartica :)
 
Meni antivirus detektuje virus od DDU-a. Fajlove sto on extractuje u win folder kada pokrenes uninstalaciju drivera.

Kaspersky imam. Kontam falshe positive je verovatno, ko zna. Treba nvidia konacno da izbaci neki tool koji ce lepo da ocisti stare drivere a ne ovo third party.
 
To je možda zato što tvoji widows nisu imali ili instalirali makar neke bazične MS drajvere. DDU ih samo deinstalira i briše drajvere i nameštanja.
 
Nazad
Vrh Dno