Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

@poolmaker
Ipak bih nesto novo, video sam i Neo kakav imam za 1500din, ali mi prodavac ne uliva poverenje sa svim negativnim ocenama.
Porucio FC330, pa cemo videti koji je bolji...:D
 
@lepi kokan

Naručio sam onaj BT. Od toga kako radi videću da li će zvučnici biti BT ili ne. Isto jedna informacija. Jedan moj drug mi je rekao da onaj mali

https://www.aliexpress.com/item/32932392383.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2d164872ikXAYN&algo_pvid=a24f2591-ca45-479a-b97f-663ad198461d&algo_expid=a24f2591-ca45-479a-b97f-663ad198461d-15&btsid=0bb0623c16006745773493500e13a7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

DAC Lusya SA9023A + ES9018K2M radi bolje od Asusa DG. On je svoj prodao. Na par mesta sam pročitao da je kopija (klon) Dragonflaja red.

https://nobsaudiophile.wordpress.com/2019/09/24/ultra-cheap-chinese-dac-amp-mini-reviews-absurdly-inexpensive-audio-solution/
Imam ja taj jedan dac, stigao mi, ali posto sam uzeo X6, ocaj je viska, pa moze neko da proba kako mu radi i da li odgovara.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imam ja taj jedan dac, stigao mi, ali posto sam uzeo X6, ocaj je viska, pa moze neko da proba kako mu radi i da li odgovara.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Napiši nešto o njemu, kakav je u odnosu na x6? Da li si ga poredio sa Asus DG ? Ja bih ga rado kupio :)
 
a i mislio sam da za 30-ak e mogu dobiti neke pristojne zvucnike, ... To se izgleda promenilo, pa sada treba izdvojiti vise novca, citao sam da je i FC330 vremenom imao sve vecu cenu.
pre ~15 godina iole solidni 2.1 zvučnici su koštali oko €50, sada takvi koštaju €75+. inače, tada je Microlab imao super cene a onda se promenio dobavljač i osetno je poskupeo.
 
prevedeno, neko kontroliše sav uvoz i može da zvekne cenu odokativno, u skladu sa apetitima švalerke.

vlado, hvala za dojavu za dragonfly red klon, deluje kao apsolutni best baj ever i potencijalno obesmišljava sve ostale audio dac investicije.

što se neo zvučnika tiče, pretpostavljam da misliš na ove
7a232c.jpg

to su ustvari Microlab zvučnici i to model m890 koji i sam posedujem 20ak godina. (na zvučnim membranama piše microlab, odšrafi, proveri ako oćeš)
http://microlab.com/en/catalog/2.1-stereosystem/wired/m-890/

kao što moma reče, to je nekad koštalo mnogo manje. koliko se sećam, platio sam ih 20ak evra nove. pa ti vidi.
 
Poslednja izmena:
Poskupljenje nema veze sa domaćim dobavljačima, i Microlab i Edifier su ozbiljno podigli cene svugde.
Edifier R1600T3 koje sam platio 490 kr 2014 sad kostaju 1320 kr. Jeste kruna oslabila u međuvremenu, ali ne toliko.
 
Poslednja izmena:
Jedino je bitno šta danas ostali nude za sličan novac, što da ne klepaju ako mogu, kao mi ne bismo ...
 
vlado, hvala za dojavu za dragonfly red klon, deluje kao apsolutni best baj ever i potencijalno obesmišljava sve ostale audio dac investicije.

Ovde se samo delimično slažem. Čekam da @nenad83 napiše neke svoje utiske. Ipak smatram da je TOPPING E30 ipak mnogo ozbiljnija sprava za neke pristojene novce. Meni bi se dopala sledeća kombinacija:

- PreSonus Eris E3.5 oko 100€
- VIKEFON Bluetooth 5.0 Audio Receiver Transmitter Mini Stereo Bluetooth AUX RCA za oko 5€
https://www.aliexpress.com/item/32959724801.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.18282e0eEMo966

i DAC Lusya SA9023A + ES9018K2M - oko 20€

mislim da bi ovo bilo u nekom ekonomskom smislu best bay , za sve novo, pod uslovom da se ovo radi kako sam pročitao I zamislio da bi trebalo da radi :) Glavni je problem što pratično, od navedenih stvari nisam ništa probao. Oslanjem se samo priču druga da je prodaO Asus DG i prešao na Lusya SA9023A + ES9018K2M, i na tekst koji sam pročitao

-DAC AUDIO SA9023A + ES9018K2M USB portable DAC (22$)-
SOUND: 9/10
CONSTRUCTION: 8.5/10
VALUE: 9.5/10
This one is something else, and unlike other DIY products, its a finished mini USB DAC-AMP with proper metal casing. What push me to buy it is the fact it use a Sabre ES9018K2M dac in the smallest portable way possible. Sure, its not a super powerfull dac-amp but with its 1.5vrm its more powerfull than the Audirect BEAM that sell for 100$. Some think the DAC AUDIO is a copy cat of DRAGONFLY RED that use similar ES9016 dac and sell for 200$ (!), but specs say it deliver 2.1V rms output power so I guess its quite different (wich do not mean it sound better, perhaps the opposite due to lower dac model used). Again, this device is plug and play, with my different laptop or tablet I have no issue about recognization of the DAC, BUT with my LG G6 it do not work, still it work with all Samsung phone I try. So, if you plan using it only with your phone, its perhaps a risky buy!

What about the SOUND? Well, as say it use the superb ES9018 dac, wich have been well implemented even if the signal to noise ratio isn’t the best at 93db and make it less clean sounding at high volume than well…400$ IBASSO DX90 or 250$ Xduoo X20 DAP for example. Anyway, you got a very accurated, detailed, delicate and revealing sound as expected with this excellent sabre dac. It sound way better than stock phone or laptop sound card because of its vivid dynamic range and great imaging capabilities. As a fan of ES9018 dac, I confirm this is the cheapest way you can taste its flavor, but I suggest using it with low impendance earphones to benifit its great clarity and dynamic. Reference sound at peanuts price IMO.

NO BS SUPER RECOMMENDED!!

U prevodum ovoj stik nije preporučljiv za mobilni, jer ga mnogi telefoni ne vide, ali meni to i ne treba.
 
Poslednja izmena:
Ja imam drugi Vikefon adapter (koristim ga za auto), ovde sam napisao utiske. Nije za izbegavanje, u svakom slucaju "rizik" od par dolara ne moze se smatrati nekim ozbiljnim rizikom. Mada i ocekivanja treba svesti na razumniju meru.
 
Napiši nešto o njemu, kakav je u odnosu na x6? Da li si ga poredio sa Asus DG ? Ja bih ga rado kupio :)
Imao sam onu eksternu asus karticu, zaboravih oznaku, mislim da je bila x7 ona druga verzija i tim uopste nisam bio zadovoljan. X6 bas lepo radi i bolji je od ovog usb dac-a, ali opet i skuplji. Meni ovaj usb dac stoji, skuplja prasinu, ako ti treba javi se.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala. Pokusao 3 komada da narucim, ne ide. Proslo sa 2 komada u korpi.
 
Batke, tri komada :)
 
Tri hiljade za gospođu !
 
da li je neko probao ovako neki chromecast audio klon?

https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

jeste skuplje od bt varijanti, ali ima više mogućnosti, daleko manje troši bateriju za strimovanje i svakako je bolji zvuk...

Šta znam, za te pare je bolje da juriš originalni Google chromecast (3 generacije ili jače) kod nas na oglasima ili preko Mađara.

https://ipon.hu/shop/termek/google-chromecast-3/1689559?pbkeyword=google+chromecast+3&ref=pbproductsug

44€
 
Poslednja izmena:
Ovo je Chromecast audio klon, za njega i pitam što se tiče muzike...pošto se originalni CC audio više ne pravi zanima me valja li čemu ovaj klon sa Alija...
 
Zvučnici za PC 2 ili 2,1 preporuka. Budžet 40e
Slušalice preporuka budžet 20+ eura.
Microlab B-70?
MS Shark pro gaming?

Sent from my CUBOT_X18_Plus using Tapatalk
 
Na kraju, Presonus ERIS 3.5 BT monitori ili nešto bolje za 15,000 ?
 
^ pokušao sam da izguglam, možeš misliti šta sma sve dobio. Koji model konkretno i gde na akciji ?
 
Ti teško da uradiš pretragu po filterima u gigat?

Ja uradio I naleteo na 1280DB za 13k....

Sent from my C105-E0 using Tapatalk
 
Izbor se sveo na Edifier 1280DB ili Microlab SOLO-6C 2.0 (ako nađem novu verziju).
Neka preporuka zašto ove a ne ove ? Ili nešto treće do 14,000 din ?
 
Ako mozes, dobaci do edifier 1700bt,razlika je 3-4k a verujem da ces koristiti zvucnike neko vreme, pa se isplati doplata

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja uzeo pre desetak dana, sa inteza popustom izašli oko 180€.
Imaju kontrole sa strane, svi ulazi rade pu,pu, daljinski kriminalan valja snajper kada nišaniš...

Lepo sviraju, vrlo zadovoljan. Nema tu neke preterane snage, slični su po snazi nekoj matoroj filipsovoj liniji koja je 2x50w ali meni to i ne treba, naprotiv.

Povezao u setap sa tv-om (sat risiver) i ceo dan svira swiss pop baš prija. Nikad ne slušam muziku za računarom je me ovi altec zvučnici baš umaraju, dok je sa ovima baš obratno...
Odlični su za filmove, grme kad treba a za muziku je meni basa i previše pa ga držim na -4 a treble +2...

Sve u svemu, nisam hteo saundbar a i oni su preterano skupi pa mi se ovo učinilo kao kompromisno rešenje za muziku i filmove i rade posao. Cena jeste malo naduvana, ali kad nema nekog velikog izbora to je to...

Malo pretraživao topic baš zbog SOLO 9C zvučnika koje planiram da uzmem, još neko mišljenje? Zvučnike bih uzeo prvenstveno zbog filmova/serija, posle 2 godine korišćenja ipak B&O Beolab 8000 nisu za ono što ja koristim, fali niskih tonova, mada su za flac muziku stvarno fantastični. Tj. i ne fali i niskih u filmovima ali tek kad se pojačaju, ne grme na niskim obrtajima ako me razumijete. :) SOLO 9C koliko vidim su i aktivni što je i još jedan moj uslov, ne želim da se petljam sa risiverima i pojačalima nego kao kod B&O - direkt u TV. I još nešto, da li se preporučuju stalci ili mogu da posluže kao floorstand ?
 
Imam Solo 9c oko 2 godine i skroz su pristojni zvučnici.
Što se tiče filmova i serija, niskih tonovo ima sasvim dovoljno, baš fino umeju da "grunu". Solidno jači bas od solo 7c koje sam isto imao.
Visoki tonovi su isto ok.
Ono što meni najviše smeta je taj neki srednji opseg. Tu su nekako slabi.
Govor u filmovima i serijama se slabo čuje i vokali u određenim pesmama isto umeju da budu slabiji. Tu su mi nekako bolji bili solo 7c.
 
Imam i solo 7c u ponudi ali rekoh na 9c da idem zbog snage, ipak bi stajali pored TV-a u dnevnoj i slušali se sa 4-5m (dnevna je oko 20m2)
 
Bolje 9 od 7 u svakom pogledu, mada je tacno i da su im srenji malo priguseni u odnosu ne neke Edifier zvucnike slicnih performansi.
Bolje je gledati cistiji zvuk, jace ili prisutnije basove, jasne i razgovetne srednje nego imati "snagu" koja ce da samo tutnji i zveči a kvaliteta zvuka nema vec sve deluje muljavo i skripavo.
Neces tv ni blizu 1/2 pojacavati sve da si sam u kuci (porodicna kuca), a ako si u zgradi nece ti pasti na pamet da "odvrnes" do daske tv u stanu... :d
 
Nazad
Vrh Dno