Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Ja već neko vreme pokušavam da nabavim R1700BT ali nigde ih nema T_T
 
Ja sam se smorio od vijanja SOLA za normalne pare pa uzeo z623 posle atp3 su PREPOROD
 
SOLO 11,jer ima i opticki ulaz i izlaz za vufer.

Poslusaj na sluskama SOLO 11 i Edifier R1850DB,pa odluci.



Slušano, opet i opet ...

Što :lupko: ?

Ja već neko vreme pokušavam da nabavim R1700BT ali nigde ih nema T_T
Zovi Sampro. Juce su imali 3 komada crnih i 12 komada crvenkastih na "orahovo drvo".

Ja sam se smorio od vijanja SOLA za normalne pare pa uzeo z623 posle atp3 su PREPOROD

Poručen Solo 11 sa KP "od znate vi vec koga" za 128€ + dostava (oko 800-950rsd).
 
Pa kako misliš da oceniš zvučnike slušajući youtube video na slušalicama? To je kao da porediš koji ti je auto udobniji gledajući snimke vožnje...

Sem da pitam druge, koji su ih slusali ili imaju, a nema ih skoro niko kod nas, kako bi ti pitao, trazio i procenjivao koji su bolji?
Ja licno mislim da se moze i te kako cuti i proceniti razlika izmedju pojedinih zvucnika cak i sa snimka sa YT.
 
Ma kakvi, ono nema veze s vezom, kao višestruko kompresovan mp3. Čak i kad čuješ zvučnike uživo pitanje je posle kako će se uklopiti u tvojoj prostoriji kao akustičkom prostoru. Ti snimci na youtube gde neko pusti pesmu, pa snima mikrofonom (jednim!, ili dva koja nikako ne mogu da uhvate stereo efekat, i koji potpuno drugačije 'upija' zvuk od ušiju) , pa se sve to već u ovoj fazi nikakvo komprersuje za youtube, i na kraju slušaš na slušalicama koji daju potpuno različit utisak od zvučnika. Bolje je kupiti nešto na slepo nego uz ovakvu procenu.
 
Sem da pitam druge, koji su ih slusali ili imaju, a nema ih skoro niko kod nas, kako bi ti pitao, trazio i procenjivao koji su bolji?
Ja licno mislim da se moze i te kako cuti i proceniti razlika izmedju pojedinih zvucnika cak i sa snimka sa YT.

Možeš ti da čuješ razliku, ali kako to svira uživo, ni da naslutiš. Mitar je lepo to rasčlanio... +1
Ti u stvari slušaš kako se snimak nekog sistema, čuje na tvojim slušalicama.
 
Poslednja izmena:
Vec 10 god imam Genius 5.1 od 150w i smorilo me vec da po celoj sobi imam kablova, pa bih presao na bolji 2.1 ... jel vredi iskresirati 200 i kusur evra za Bose Companion 5, polovne? Ili ima nesto slicno ali novo?
 
Solo 9 na sniženju u firmi na e****

Ja uzeo pre desetak dana, sa inteza popustom izašli oko 180€.
Imaju kontrole sa strane, svi ulazi rade pu,pu, daljinski kriminalan valja snajper kada nišaniš...

Lepo sviraju, vrlo zadovoljan. Nema tu neke preterane snage, slični su po snazi nekoj matoroj filipsovoj liniji koja je 2x50w ali meni to i ne treba, naprotiv.

Povezao u setap sa tv-om (sat risiver) i ceo dan svira swiss pop baš prija. Nikad ne slušam muziku za računarom je me ovi altec zvučnici baš umaraju, dok je sa ovima baš obratno...
Odlični su za filmove, grme kad treba a za muziku je meni basa i previše pa ga držim na -4 a treble +2...

Sve u svemu, nisam hteo saundbar a i oni su preterano skupi pa mi se ovo učinilo kao kompromisno rešenje za muziku i filmove i rade posao. Cena jeste malo naduvana, ali kad nema nekog velikog izbora to je to...
 
Ne bih da otvaram novu temu bez potrebe, pa ajd ovde da pitam - šta raditi u situaciji kada zvučnici zuje povremeno, bilo da je računar uključen ili isključen?

Skapirao sam da je do 3.5mm kabla, odnosno samog ulaza u kućište. Kada malo drmnem kućište/pipnem kabl zujanje prestane. U pitanju su Microlab 2.1 zvučnici, pa se iskreno nadam da ovo ne znači da su na izdisaju.
 
kako do mikrolaba kad si i to ustanovio da je do dzeka na karti?
 
Ne bih da otvaram novu temu bez potrebe, pa ajd ovde da pitam - šta raditi u situaciji kada zvučnici zuje povremeno, bilo da je računar uključen ili isključen?

Skapirao sam da je do 3.5mm kabla, odnosno samog ulaza u kućište. Kada malo drmnem kućište/pipnem kabl zujanje prestane. U pitanju su Microlab 2.1 zvučnici, pa se iskreno nadam da ovo ne znači da su na izdisaju.

Kad malo drmneš kućište od računara, ili kućište od zvučnika? Ako je prvo i kabel koji vodi od računara do zvučnika je odvojiv najlakše je prvo da probaš sa zamenom kabela.
 
Prva opcija je u pitanju, odnosno spoj sa kućištem od računara. Hajde pokušaću tu opciju, hvala. :)
 
Prva opcija je u pitanju, odnosno spoj sa kućištem od računara. Hajde pokušaću tu opciju, hvala. :)
Probaj da zakacis zvučnike na neki drugi izvor zvuka pa vidi da li će da se čuju. Može da se desi da je do uzemljenja na primer... Nebitno je što je računar isključen.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Što je najcrnje - prestali su trajno da zuje pre tri dana i rade najnormalnije. Kapiram da su se isprepadali novog AUX kabla, koji nisam ni kupio još uvek. :)
 
Pozdrav! Kupio bih 2.1 sistem, u uži izbor su ušla dva modela: Logitech z533 i z537. Cena prvog je 70-75 evra na kupujem prodajem, drugog oko 100. Koliko sam ja video razlika je što skuplji model ima mogućnost bluetooth konekcije. Zanima me mišljenje o ovim zvučnicima? Koristio bih ih za televizor, laptop, telefon. Prosečan sam korisnik, igre, filmovi, muzika. Ili eventualno da mi preporučite neki sistem do 100 evra koji je bolji od ovog. Laik sam, prihvatam svaki savet. :)
 
+1
 
Sad sam gledao na winwin, oko 8000 su. Koja je razlika u odnosu na Logitech z533? Oni se iz maðarske mogu naći za oko 70-75 evra, tako da je cena slična.
Kakav je model fc 530 u?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
ti logitech su krs plastikaneri,placas vecinom ime.predlozeni mikrolab jedini ima poentu performansama i cenom,sve preko vec moze da se razmislja o ozbiljnijem 2.0 sistemu (solo serija) koji ce svirati neuporedivo bolje,ali cim zelis vufer tebe kvalitet zvuka i ne zanima preterano,te nema poente ni ici preko fc330.

fc330 je zaista super za te pare,i oko 6600 su u redovnoj prodaji, w**w** je uvek medju najskupljim.
 
Jasno, uzeću ih u razmatranje. Kada ste pomenuli 2.0 sistem koji bih mogao da pogledam? Ako već uzimam hoću da to bude dobro i da mi završi posao za neki duži period.
Čitao sam o microlabu, daje dosta za uložen novac i ne treba ga zaobići

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Da li oni imaju manuelno podešavanje basa? U čemu se konkretno razlikuje 2.0 i 2.1 sistem? Vidim da je snaga ovih 100w

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Čitao sam da ljudi imaju problem sa daljinskim koji se pokvari posle nekog vremena. Postoji li alternativa za njega? Koliko je jak bass? Sviða mi se dizajn zvučnika, deluju baš moćno, uzeo bih ih

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ja ih imam više od godinu dana, daljinski radi savršeno. Kao što je poolmaker napisao, imaš i na zvučnicima iste komande kao i na daljinskom.

Bas je jak koliko ga ti podesiš da bude. Kvalitet istog je druga priča, i zavisiće od izvora. Neka kvalitetnija zvučna kartica znači dosta.
 
Jasno, hvala na odgovorima. Da li ste ih povezivali sa televizorom? Imam Sony TV novije generacije pa bih ih za to najviše koristio, kako li se ponašaju s obzirom da je TV malo specifičan u odnosu na kompjuter?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno