Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Moj telefon nema IC, pa aplikacija ne može da se skine
0a5789c5436a89cc40422b4ea84ce560.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Hteo sam i ja microlab solo 6c, ali sam uzeo na kraju edifier R1280db koji je malo skuplji u radnji na E.
Ima optičke ulaze kojima sam rešio tv, bluetooth kojim spaja kako ko šta stigne :)
Mislim da su i malo manji od od microlaba što mi je više odgovaralo. Pomenuo si moderni tv pa da predložim.
 
Nisam do sada povezivao TV ni sa jednim zvučnicima, stari su se pokvarili pre nego što je TV stigao [emoji28] Da, reši se sa novim daljinskim, nije problem. Jesi li te edifier povezivao sa rca kablovima?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nisam sa RCA (imaju dva para RCA ulaza).
Sa COAX kablom (takav mi TV ima izlaz, jedino taj kabl sam dokupio). Dobija se digtalni optički kabl ali nisam povezivao STB (tamo jedino imam). Ovako sa COAX mi ide sve sa TV-a i šta je zakačeno na njega (chromecast, eksterni hdd...).
 
nije,napisao je da je optikom.sa 7k smo dosli na 120+ e.edifier su bookshelf vise hi fi zvucnici i neces imati bass kakav ocigledno zelis.ako imas 120+e da potrosis za zvucnike,podnostojeci jaci iz solo serije ce bolje da odradi sta tebi treba narocito za TV.ako imas rca ili headphone izlaz na TV-u sasvim okej je da povezes i tako za sta tebi treba,tj neces za tvoj scenarij dobiti nista da uzmes specificno zvucnike sa DAC-om i optikom u toj klasi i za tvoje potrebe.
 
Da, nisam pročitao, moja greška. Onda najbolje da kupim solo 6c i završim posao. To je i više nego dovoljno za moje potrebe, filmovi, muzika, Playstation.
Ljudi, hvala vam puno na pomoći!

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Solo 11 imaju i BT...
 
BT je koristan ali ovo je već skupo, preko 150 evra...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
potrazi na kp,poprilicno cesto naleti za znacajno jeftinije.
 
Bas danas kupih 2.1 Logitech Z333. Kakvi su, ne mogu ih probati prije sutra/prekosutra?!

Je l' bolja varijanta 2.1 ili 2.0.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
mnogo bolji mikrolab fc330 gledajuci "zvuk",ali verujem da tebe to preterano ne zanima.ako hoces bass bolji je 2.1 u tim cenovnim kategorijama,mada opet zavisi sta zaista hoces...ako je da trese i vibrira prostoriju,podnostojeci trosistemci (opet microlab) opet bolje i to rade od logi plastikanera.
 
Cuo sam za taj Microlab FC330 ali nema to kod nas u ponudi nigdje (BiH).

Nisam nesto zahtjevan, sve ce biti bolje od obicnih USB malih zvucnika, vidi se na stolu. :D

Sad nesto kontam bolje bi bilo 2.0 jer nemam mnogo prostora za woofer, ali skontacu nesto.

Imam neke zakacke (kao za slike) da okacim satelite na zid (lijevo i desno od monitora), a woofer na policu iznad stola (iznad monitora).

Je l' to OK pozicija ili se preporucuje woofer da ide blize podu?



IMG-56b6a52321dd1c1140e258a077136fff-V.jpg

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na Hiljade njih
 
Rock muzika . Smart tv lg 32lm6300pla. Nista se ne razumem ima razne ulaze izlaze ako nekog ne mrzi da pogleda spec i da mi kaze kako je najbolje i jeftinije dal opticki ili preko rca .
Soba 4x4..do 20k dinara. Da li je bolje bt ili samo na kablove bio bih zahvalan. Jos jednom stvarno se ne razumem oko ovoga kupio bih po vasoj preporuci
 
Poslednja izmena:
nemaš analogni izlaz ali imaš bluetooth i standardni microlab b77 bt bi ti bio sasvim okej.
 
1. Pitanje je da li želiš 2.0 (2.1 isto mu dođe) ili pravo surround ozvučenje za sobu.
stereo je jeftinije rešenje i tu imaš izbor od microlab FC330 (najjeftiniji dobar sistem na našem tržištu) do yamaha yas207 soundbar+sw kombinacije.

2. Optički izlaz je ograničen na lossy AC3 (dolby digital) i DTS, i na lossless Linear PCM i WAV. Više ne može da propusti kroz Toslink SPDIF kabl.

3. Bluetooth je non-hifi konekcija. Tu si ograničen na mp3 kvalitet u najboljem slučaju (aptX standard tu ponešto unapređuje, ali ništa značajno). BT je gizmo za mobilne, konfekcija.

4. Prava veza je HDMI 1.4 (i noviji naravno) jer tu imaš sve Losles surround formate DTS HD master, Dolby TrueHD, Dolby Atmos i još dosta egzotičnih,
koji zahtevaju visoku propusnu moć konekcije.
Zatim , izabereš dobar AVR i dobre zvučnike, i slušaš kako to zapravo treba da zvuči.
 
Poslednja izmena:
Za 20k može Solo-6C, neko DAK-če (Ugreen za 3k na KP-u, FiiO Taishan, FX-Audio X3) i optički kabl.
 
4 opcija je najskuplja i prelazi 20k din.onda ostaje stereo sa optikom kao neko nazovi idealno resenje koliko sam razumeo.
E sad jos nesto sto me zanima da li mora taj dak na tom optickom kablu i ako zvucnici imaju opticki ulaz i cemu on sluzi?

I ovo oko rock muzike odnosi se na tjub uglavnom koncerti
 
Poslednja izmena:
Konvertuje digitalni signal u analogni i time se dobija bolji kvalitet zvuka nego kada se zvučnici povezuju na recimo izlaz za slušalice na TV-u ili na integrisanu zvučnu kartu u kompu.

Ne mora da se ima ako zvučnici već imaju optički ulaz. Koje si zvučnike imao na umu pošto predloženi B77 i Solo6C nemaju optički?

E da, mogu i Edifier R1700BT/1800BT sa KP-a.

Mislim da ćeš biti više nego zadovoljan nekom od navedenih stereo kombinacija.:)
 
Poslednja izmena:
Pa onda neki sa tom optikom da ne bih dao 3k za taj dac vec da ulozim u zvucnike . Ako je to bolje resenje koliko sam razumeo.
A za zvucnike nzm pitam ovde koji bi mogli.
Imam neki aiwin stub od 195w x2 i 80w x2 rms koji slusam preko kompa. Trazim za nijansu bolje od toga ili slicno nisam se ovom temom bavio odavno
 
Poslednja izmena:
Nema nekog izbora sa optikom do 20k a da su uz to i adekvatnog kvaliteta. Zato sam ti naveo pojedinačno koje možeš da kupiš i da sa DAC-om ostaneš u okviru budžeta.
 
Konvertuje digitalni signal u analogni i time se dobija bolji kvalitet zvuka nego kada se zvučnici povezuju na recimo izlaz za slušalice na TV-u ili na integrisanu zvučnu kartu u kompu.

Ne mora da se ima ako zvučnici već imaju optički ulaz. Koje si zvučnike imao na umu pošto predloženi B77 i Solo6C nemaju optički?

E da, mogu i Edifier R1700BT/1800BT sa KP-a.

Mislim da ćeš biti više nego zadovoljan nekom od navedenih stereo kombinacija.:)

Hvala Pejo. Reci mi samo sta mislis neki od tih edifiler sa optikom? Ili cist Bt
 
za yt sa tv-a bluetooth je sasvim okej.meni ništa naročito nisu ti edifajeri koji imaju kod nas zvučali bolje za r'n'r od b77bt,čak je bas brži i utegnutiji na bt77,edifajeri guraju više vazduha i idu niže,što tebi ne znači.kao bukšelf uz TV su sasvim adekvatni.kad i ako ih prerasteš nećeš izgubiti nešto naročito novca,skapiraćeš šta želiš bolje itd.uostalom,naruči ih onlajn i imaš zakonski rok 14 radnih dana da ih vratiš kao prosto neodgovarajuće i dobiješ svoje pare nazad.
 
Nazad
Vrh Dno