Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

ni edifier, ni mikrolab b77 nisu bolji od Aiwa linije koju poseduješ.
Moj savet je da zadržiš to i da se ne češeš gde te ne svrbi.

pa makar dokupio najkvalitetniji dak koji postoji , osrednji zvučnici neće zvučati ni procenat bolje. Besmisleno je.

HiFi je skup sport, u kome se dodatno ulaganje u kvalitet zvuka meri logaritamskom skalom.
 
iako sam i sam ljubitelj aive,čim krenemo sa stubovima i sinus i kosinus meni je prva analogija oni sa sredine 2000tih,plastika sa samo jednim srednjakom bass reflex i sl fore i fazoni.od toga bilo šta krštenije zvuči svetlosnim miljama bolje kamoli bukšelf mikrolab.e sad ako je neka midrejndž ili hajend iz 90tih,to bi trebali da su šper bar dvosistemci i to je posve druga priča,ali je marketing bio sasvim drugačiji...
 
nažalost, ne zvuči bolje. (naravno ne pričam o Yoko igračkama)

Standard je čak i 90ih bio iha haj u odnosu na danas. Standard izrade pogotovo.
 
Evo bas me zanima do kraja prica, evo slike koji je model$_86.JPG.jpg
Jax N5 je model
 
Poslednja izmena:
Estetika na stranu, To je zapravo Sony pojačalo (posle akvizicije aiwe) od 65w stereo na 6 oma. Sasvim pristojno i priznato u audio svetu.
https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/W000/W0005287M.pdf
Daleko ozbiljniji uređaj od raznih mikrolaba i družine
Prikači TV činč kablom na AUX ulaz i uživaj.

Ako na tvom tv ne postoji analogni stereo izlaz, pazari ovo, izaberi stereo u digital audio podešavanjima TV-a
https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
i rešeno.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima koji su pomogli i objasnili.
Morace se dobro razmisliti ali za sada ostavicemo ovako...zivi bili
 
Estetika na stranu, To je zapravo Sony pojačalo (posle akvizicije aiwe) od 65w stereo na 6 oma. Sasvim pristojno i priznato u audio svetu.
https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/W000/W0005287M.pdf
Daleko ozbiljniji uređaj od raznih mikrolaba i družine
Prikači TV činč kablom na AUX ulaz i uživaj.

Ako na tvom tv ne postoji analogni stereo izlaz, pazari ovo, izaberi stereo u digital audio podešavanjima TV-a
https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
i rešeno.

Jos jednom da se vratim na prvi post o tome da se ne razumem pa cu imati jos koje pitanje..mozda nekom i glupo ali ja ne znam nista o tome.
Prvo cu postaviiti slike da vidite dali to uopste moze dali ide jedno sa drugim.
Evo slika sa Tv i slika specifikacije Audio rubrike sa sajta Lg:
IMG_20200325_092908.jpg
Screenshot_20200325_093937_com.huawei.browser.jpg

E sad kad bih povezao dak uredjajem liniju koja je gore pomenuta i tv dal bih imao te zvuke na stubu.
To jest ako je ikako izvodljivo, ono sto mene interesuje koji bi dak i da li vredi kupiti? (Cifra do 5k ako zaista moze da se dobije nesto vise inace ovako 3k din)

Hvala svima na odgovorima jos jednom.
 
Poslednja izmena:
Pa, rekli smo već sve i sve je izvodljivo, inače ne bi ni bilo predlagano. Kupiš neki od predloženih DAC-ova (od 3-3.5k su sasvim dovoljni), jedan optički kabl i jedan RCA par ako nemaš, povežeš, izabereš "VIDEO/AUX" u podešavanjima mini-linije i da ti audio output na TV-u konvertuje u PCM (pročačkaj u audio opcijama TV-a) i to je to.
 
Poslednja izmena:
Hvala Pejo to sam razumeo. Samo da bih dobio vise zvukova na stubu recimo ovo sto pise na tv ako tv podrzava ovo sto pise zanimalo me jer sam video da ovaj recimo fiio ne podrzava dts ds samo pcm da li mi treba neki dac koji podrzava te formate da bih dobio na stubu te zvukove ili je to ne izvodljivo.
Kad udjem u podesavanja zvuka i stavim optical(sto ce biti u ovom slucaju) imam opciju digital sound out Pass Through , PCM, i Auto
Pitam sve ovo da bih mogao da izvuvem najbolje na stubu.
E sad ako ovo menja nesto sto sam napisao kazite koji dak ako ne menja ovo nista onda neki od nabedenih.
 
Poslednja izmena:
Imaćeš zvuk ako ostaviš na PCM uvek jer se onda DTS konvertuje u PCM. U tvom slučaju to nije nikakvo ograničenje jer ionako nemaš 5.1 sistem nego stereo.
 
Poslednja izmena:
Imam par aktivnih zvučnika 2.0 , jel mogu da ubacim woofer sa njima, kako da povežem?
 
u principu ne,ako teraš mak na konac napiši šta je ceo lanac dakle izvor zvuka - dac - kablovi - zvučnici.
 
Nije problem,
TV-izlaz za slušalice, priključeni aktivni zvučnici 2.0, radi bez problema, ali hteo bih i woofer, da li mogu da kupim samo woofer i iskoristim ovaj par aktivnih zvučnika što imam ili moram da kupim gotov 2.1 sistem i ubodem u slušalice i rešim problem?
 
Pozz, evo sad meni treba savet za zvucnike.. Imam tu nekih dilema (fc330 necu jer ne mogu da se zavlacim ispod stola da bih stalno nesto podesavala), tako da se razmisljam izmedju ML FC360 (tu mi je mana sto nemaju daljinski i treble regulaciju), ML FC530 (za sad mi pasuju za sve, imaju daljinski, regulaciju bass i treble), Altec Lansing ATP3 polovni (na papiru slabiji sa vatima od ostalih, mada mnooogo hvaljeni) ili pak 2.0 Solo 6c? Ako neko ima iskustva, komentare, nesto, vidim atp3 su plasticni, deklarisani kao legendarni, traju ljudima 15+ god, gruvaju. Ostali su noviji, drveni, popularniji. Ne znam. Pliz savet. :)
 
Ma koja nerealna ocekivanja. :D Do sad sam imala Blueberry SW-G25 i oni su mi preterano dobri, dala sam ih tati u sobu na komp posto voli povremeno da poslusa muziku. Ostali su mi Genius SW-HF 6000 pa bih da dodam opet neke, navika. :) Nesto ne znam za 2.0 da li cu biti zadovoljna s obzirom da mi neki "bon ton" nalaze da wufer uvek ide ispod stola i da je ambijentalno uvek tako bolje nego kad je u zvucnicima na stolu. Gledam naravno recenzije svih, 7c mi je vec skuplji i oni nisu bas da se stave na sto, altec mi "nerealno" brutalno zvuci iako kazem, na papiru je slabiji od svih navedenih.
 
b77bt je idealan za tebe,veruj mi neće ti biti malo basa ni na stolu.ja sam uzeo za devojku,nakačeni su na gramofon,laptop i fon i idealno joj služe.sam volume kontrolišeš na uređajima a kao nearfieldi (dakle da sediš ispred njih) su klasama bolji od pobrojanih.

bt je najbolja stvar kod njih - njoj je fon nakačen skoro stalno i deezer i internet radio...
 
Poslednja izmena:
Pa otvorena sam za sve opcije, hvala na preporuci, razmotricu. Ej pa kazi kakvi su ti 6c? Slusam rep, metal i tehno (al onaj dark, ne house).
 
tu je do kontakta,mada ako je to glavni gušt da sve ispod 120hz bude čulno,u pravu si,to može samo woofer.za moj ukus su previše V shaped iako bas jeste energičan i brz ali mi ga je i previše,ali ukusi su ukusi...

svakako za tih 7-8k koliko su već nema bolje,ni blizu.
 
Jeste malo im je oblik meeh, mozda da su crni.
 
@Audiofilka ja sam prešao sa B77 na 6C zato što me zasvrbelo, zadovoljno sam koristio B77 pet godina i posle toga hajde da udovoljim potrošaču u sebi :) 6C su veći, jači sa nešto kvalitetnijim zvukom, i naravno skuplji.

Sve zavisi od toga šta preferiraš, woofer je prednost za elektro muziku, igre i filmove pa ako si navikla na bas idi na 2.1.
 
sonički kažem,V shaped je naglašen bas i treble (ovde više prezens,ali da se ne gađam dalje terminima) i za moj ukus fali srednjih pogotovo oko 4k kao i uvek kod tweeter + 3-5'' zvučnik ali činjenica da se uopšte priča o nekom kliničkom slušanju za 8k dinara im je ogroman plus,o tome nema govora kod ostale konkurencije,već samo čulan bas vuferom kao kod fc330 i kao imaš neke satelite da ti prepričaju okvirno ostatak...

uživo su mnogo lepši,većinom na netu su one stock kineske fotke kao za ličnu,to još nisu savladali. :)

6c su mnogo potentniji za punjenje prostorije ali ja bar nisam čuo neku veliku razliku u nearfield situaciji,ali iskreno nisam nešto ni obraćao pažnju jer me samo zanimalo kako rade za šta su i dizajnirani,to će ti već bolje reći on jer je imao oba seta.ali svakako ako želiš fizički i čulan bas i prezireš komšije samo vufer na podu će to da ti pruži,stvar fizike.
 
Poslednja izmena:
Evo par slika iz google photos arhive.
336c34f7d253ec13515ba9edd0ff7442.jpg
925a25f655e0a6c443bb60e8a225fb00.jpg
ae3f87f2e5a79d3d86bbd03dd332f0c4.jpg
 
Nazad
Vrh Dno