Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Pročitao i vidim da se priča o jeftinijim zvučnicima.

Ja ne bih išao ispod 200€, a može i nešto više. Ipak sam stari ljubitelj dobrog zvuka, a i zvučnici se ne kupuju svaki dan.

Odavno je poznato, a posebno danas da skuplje nije uvek i bolje. Mnogi od nas su prestali da jure "za Megaherc više" :) Sada gledaj samo odnos uloženo - dobijeno.

Moj novi, treći sistem. Definitivno će da me ubije žena :D

- Denon PMA425R, stvarno u mint stanju + klonirani daljinski - 40€
- Magnat Monitor D (solidno stanje - par ogrebotina na kutiji) - 80€
- Planiram DAC Topping D30 - 100€, a biće sigurno i mnje na nekom popustu.
 
Kakva je trenutno situacija sa nekim 2.0 sistemom za TV koji nije pregolem, ima dovoljno basa i jacine za gledanje TV programa i filmova, soba 12m2? Odustao sam od JBL Control-a i jurenja pojacala za njih, niti mi se estetski uklapaju, a Jazz 9940 koji je trenutno povezan mi izuzetno smeta gabaritima, plus nemam potrebe za tolikom snagom, naravno ne baca mi se previse novca za celu akrobaciju.
 
Krenucu sa "glupim" pitanjem... da li zvucnici koji imaju BT mogu da se upale (budu stalno upaljeni) i koriste bez paljenja kompa, da budu upareni sa telefonom, da se sa telefona u sobi pusti muzika i preko BT da sve radi najnormalnije?

Microlab SOLO6C ili Edifier R1280DB koji su bolji po vasem misljenju i zasto?

Da li ova dva modela imaju BT?
Da li ova dva modela imaju konektor za slušalice na kutiji?
Gde je konektor za slusalice?
Da li prestaje zvuk na zvucnicima kad se slusalice prikljuce na zvucnik?
Koji ima bolji daljinski?
Posto su im daljinski na aliju i ebay?

Microlab B-77 se cuje zujanje iz njih (huming) kad ne rade a upaljeni su.

Microlab B-70BT deluju bas odvec plastikanerski.

Ima li potrebe za nezahtevnog korisnika (koji pri tome ima neku staru SB zvucnu karticu) ici na neki bolji Edifier model?

Da li su i ako jesu, koliko su bolji eventualno Edifier R1700BT i Edifier 1850db ?


p.s. Neko je negde se na forumu hvalio da je na KP kupio polovne neke dobre zvucnike za 100e, da li neki Edifier... samo ne mogu da nadjem sad post, pa ako znate gde i ko napisite...
 
Poslednja izmena:
Da li se iz Microlab SOLO6C ili Edifier R1280DB cuje zujanje, brujanje, pistanje il bilo sta drugo sto ne bi trebalo da se cuje kad su upaljeni a ne pustaju muziku vec cute?
 
Poslednja izmena:
Ja ne cujem nista iz Solo 6c, koristim ih nesto manje od ~godinu dana, prezadovoljan sam.
 
Ima li neko Edifier R1280DB?
Da li zuji kad je upaljen a ne svira?
 
Troumim se za preporuku bratu izmedju :
-Edifier R1280DB
-Edifier R1850DB
-Microlab Solo 11

Treba da imaju BT, da nisu veliki, crni (venge, idealno se poklapaju sa namestajem), da nisu skupi (100e nekako, 200e nikako, mozda pristane dati do 150e), a ja guram i da imaju kvalitet zvuka i izrade.
Jedino mi je problem ne znaje da li neki od ovih modela zuji (bruji, ima huming) u stanju mirovanja kad je upaljen...
Recimo Microlab B-77 ima problem sa humingom sto je nedopustivo da se opet desi.
https://www.youtube.com/watch?v=qzI0Ti8Ogyc
Jedne AL zvucnike je zbog toga dao mi da mu prodam.

Evo i nekih poredjenja:

Microlab Solo 11 vs Edifier R1280DB https://www.youtube.com/watch?v=OrES9hOPupk
i
Microlab Solo 11 vs Edifier R1850DB https://www.youtube.com/watch?v=gY8hU8VDKTY

Sta vi mislite sta bi od ovog moglo da valja, sta se vama cini sta je dobro, bolje, najbolje ?
 
Iskljucivo zbog boje.

R1850DB ima crnu boju, negde crna u wenge stilu boje pločastog materijala, a negde sjajno crna. Rekao bih da su wenge stari, prvi primerci a polirana da su noviji, a mozda su i EU i US verzije, ko ce znati...
Brat birao, model, ja mu servirao sta ima u crnoj...

Inace ima li bitne razlike izmedju 1850 i 1700?

Meni bi 1700 super stajao, iste boje kao namestaj u sobi ali bi mi jos bolje legao S200pro :D

Samo ne znam sta onda da radim sa ovim Logitech X-230 zvucnicima...
 
Poslednja izmena:
Iskljucivo zbog boje.

R1850DB ima crnu boju, negde crna u wenge stilu boje pločastog materijala, a negde sjajno crna. Rekao bih da su wenge stari, prvi primerci a polirana da su noviji, a mozda su i EU i US verzije, ko ce znati...
Screenshot_2019-09-27-20-26-54.png

Šta mene muči.. razmatrao sam za dnevnu sobu baš R1850 kao evoluciju R1800 sa optikom . Posle videh da u vezi sa njima ne pominju Class D amplifier kojim se hvale u R1800BT a ovaj je još i jeftiniji.. al' meni treba optika zbog tv-a.... i tak' :whip:
Inače, da solo6 ima optičku vezu, ne bih mnogo rizikovao sa sverc robom.
 
Poslednja izmena:
Da ima Solo 11 kod nas ko sto ga nema i nece ga biti do iza NG (u naredna 3m) verovatno bi oni vec svirali, ovako se ceka uvoz R1850DB koji bi trebalo da stigne za "2-3" sedmice pa da ispostujem trgovce kad su mi tako lepo objasnili da ce biti kad oni kazu da ce ih biti (sigurno)...
 
zvučnici se kupuju zbog zvuka, a ne da bi se uklapali sa "metrom ipo dostojevskog".

ako hoćeš dobar zvuk, dobio si savet, ako te zanima dizajn enterijera, pozovi arhitetku.
 
zvučnici se kupuju zbog zvuka, a ne da bi se uklapali sa "metrom ipo dostojevskog".

ako hoćeš dobar zvuk, dobio si savet, ako te zanima dizajn enterijera, pozovi arhitetku.

Pa mora se misliti i na velicnu i prema prostoru u koji mogu stati uzeti ono sto je bolje, dostupno (€$Y£) i raspolozivo (na stanju ili dobavljivo).
 
Vodi racuna da kod opticke veze podrzava samo PCM, ako ti tv radi passtrough signala sa HDMI ulaza recimo koji je dolby ili dts kodiran neces imati zvuk na edifieru.
Naravno ako imas opciju da na tvu podesis da zvuk ide uvek kao PCM te muke nema. I racunaj da ide bese samo 44.1khz. Naravno kontam da je to i dalje bolje od vecine analognih audio izlaza na televizorima.

@kokan izgled jeste bitan, ako je zvuk gore dole slican zasto ne odabrati nesto sto ti se estetski vise uklapa u enterijer? Meni su recimo 1700bt veoma lepo dizajnirani zvucnici i dopada mi se sto su nesto malcice manji od solo 6c. Naravno treba cuti pa procenti.
A sta je polovna alternativa u smislu pojacalo + 2 manja bookshelf zvucnika koji mogu lepo da isprate tv/komp za filmove?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
nema toga više,takve varijante su potpuno istisnute sa prosumer segmenta ovim kompletnim rešenjima,zasebno pojačalo i kutije danas su rezervisani za ozbiljnije segmente audiofilskog tržišta...i tu ti niko ne može dati pravu preporuku jer svi imamo različit ukus,neko više ceni sliku,detalje,neko brz i utegnut bas...mislim možeš ti da častiš nekog audiofila na oglasima da ti utrapi denon i wilkins iz low mid segmenta od pre 10 godina pod pričom da class d nikad neće biti precizan kao trafo,ali realno ništa to ne svira toliko bolje čak ni od ozbiljnijeg mikrolaba,da ne pričam o ozbiljnijim spravama.

u prevodu do 500e juri kompletno rešenje aktuelne generacije,preko juri islušavaj ozbiljne kutije,kad nađeš to što ti je u glavi onda ide pojačalo,pa izvor...

ovo je priča ako počinješ sa nule tj nemaš već ceo ili neke od delova sistema.ako imaš,apgrejd je druga priča...
 
astamario je u pravu. usb ima širu propusnu moć od optike,
a što se mene tiče, ljudi, nou ofens, više volim najružnije matore zvučnike ukradene iz neke nadrndane opere, i da ih slušam u mraku.
 
T-V Hoch je vrhunski proizvod, samo sumLJam da je cenovno uporediv sa majkrolebom.
35w na dva kanala. snaga otpr kao solo 2...
 
Poslednja izmena:
Ima li neki beli/sivi model za preporuku (moraju te boje zbog enterijera)?
Po radnjama slabo šta ima u tim nijansama.
 
Iz sprdnje smo uzeli za firmu Microlab t10 i nismo bas odusevljeni, verujem da ima puno boljih za iste pare - ali nama se zurilo pa smo uzeli prvi BT Microlab zvucnik na koji smo naleteli. Zvuk nije los, nisam bas neki audiofil da objasnim - ali fali mu punoca, vufer je solidan i visokotonci su sasvim korektni, ali za neku optimizaciju mora se provesti puno vremena u podesavanjima, nikako ne zvuci dobro out-of-the-box.
 
Izgledaju kao sprdnja, pa je to i očekivano.
 
Izgledaju kao sprdnja, pa je to i očekivano.

Tacno, ali nisu bas toliko smesni koliko izgledaju :d Ali poenta je da nisu za ozbiljnu upotrebu i nisu za preporuku. Mogu se nastelovati da zvuce pristojno, ali nije to to.
 
od 2.1 mikrolaba samo fc330 , sažvakano bezbroj x
 
Sta vi mislite koji su bolji zvučnici:

- Edifier R1700BT
ili
- Microlab SOLO 11

Zahvaljujem na brzom, objektivnom i preciznom odgovoru uz moguće objašnjenje vašeg izbora...
 
Sta vi mislite koji su bolji zvučnici:

- Edifier R1700BT
ili
- Microlab SOLO 11

Zahvaljujem na brzom, objektivnom i preciznom odgovoru uz moguće objašnjenje vašeg izbora...

SOLO 11,jer ima i opticki ulaz i izlaz za vufer.

Poslusaj na sluskama SOLO 11 i Edifier R1850DB,pa odluci.


 
Nazad
Vrh Dno