Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Narucila FC530, nadam se da ce mi biti to to. :D
 
Nisam mogao da odolim, narucih i ja Microlab FC330 da zamene Microlab M105R. Zvuk mi odgovara ali slab bas nikako :)

Ovo ce biti prvi put da imam krstene zvucnike (JBL Flip 3 ne racunam posto nije ta kategorija), slusam boom bap rap i LoFi pa imam visoka ocekivanja :p
 
Stigli FC530! Aaaa ovo je brutalno dobroo, nadmasili sva moja ocekivanjaa, nema bez vufera ispod stola nista! :D :guitar:
 
Stigao FC330, ukratko:

Zvuk iz satelita ima mnogo vecu "sirinu" i imam utisak da se sve cuje nekako cistije pa mi je to jos nesto na sta treba da se navikavam.

Bas ima vecu dubinu i razlika je manja ili veca u zavisnosti od toga koliko je bas naglasen u traci ali definitivno je znatan napredak. Mislim da ce da se cuje jos bolje kad smislim kako da ga uglavim ispod stola, jer deluje mi je da je u blizini poda na cosku optimalna pozicija iako je i ovako dobro.

Kablovi kratki kao i kod M105R ali navikao sam pa mi ne smeta.

Dimenzije kutija - sta da kazem kad je satelit velicine skoro kao subwoofer kod M105R, a cela kutija sa sve satelitima i stiroporom je manja nego subwoofer kod FC330 :D

Slusam muziku preko Deezer aplikacije pa ne mogu da stelujem ekvalajzer ili podesavam bilo sta drugo a uz to jos koristim Sandberg usb zvucnu karticu jer laptop ima neki problem sa dzekom (fabricki defekt sa celom serijom) pa je sve nekako ad hok, ali cak i u tom slucaju napredak u kvalitetu reprodukovanog zvuka je ogroman.

I glavna poslastica, da ne kazem slag na tortu - PROKLETOG BRUJANJA NEMA VISE KADA ZVUCNICI NE EMITUJU ZVUK - ovo me je ubijalo u pojam skroz na skroz, sad cim pauziram muziku, bude mrtva tisina kao sto i treba da bude.

Sve u svemu, kad se podvuce, vredeo je prelazak, narocito za pare koje sam ulozio jer sam ih ulovio polovne na oglasima.

Malo nabacano ali razume se poenta.
 
Pozdrav, planiram da uzmem nove 2.1 zvucnike. Trenutno imam Blueberry SW-M30 koji su odlicni i sluze me odlicno godinama, ali pocelo je dosta da me nervira zujanje iz zvucnika kad nije pusten nikakav zvuk, kad se pusti muzika to muzika pokrije totalno i tu nema zamerke.
Blueberry su jacine 55W i na 50% su preglasni za mene, tako da bi mi nekih 40w zavrsilo moje potrebe, koje su YT klipovi, muzika nekih sat vremena dnevno, neka igra povremeno, neki film ponekad i to je to otrpilike. I da napomenem treba mi neki sistem koji ima potenciometar odvojen ili na zvucniku, da se ne zavlacim ispod stola svaki put kad hocu da pojacam ili smanjim. Nemam fixan budzet ali obzirom na moje potrebe, ne bih davao vise od 5000.
Znam da ste preporucivali Microlab FC330, ali nemaju potenciometar odvojen za pojacavanje jos su i skuplji od planiranog, FC360 je jedna opcija sa odvojenim potenciometrom ali preskupi za moje minimalne potrebe.
U uzi izbor mi je upao Microlab M-200, 40w dovoljno snage, imaju odvojen potenciometar koji mogu staviti na sto, pristojno izgledaju iako mi to nije toliko bitno.
Zna li neko kakv im je zvuk? I da li i tu postoji pomenuto zujanje.
Ako neko zna kako da resim zujanje na mojim zvucnicima i to bi bilo super, ne bih ih menjao da nema zujanja.
 
Slusalice neke valjane i preporucivane, u tom cenovnom rangu ili nesto polovno od zvucnika ako ikad iskrsne... ;)
A zujanja najcesce ima pogotovo na jeftinijim zvucnicima. :(
 
Imam solidne slusalice, to mi ne treba za sad, ali ne volim da koristim slusalice osim kad bas moram ako igram neku FPS igru.
Moze cena i da predje malo preko, ali su mi bitne neke stvari poput tog potenciometra na stolu i da budu koliko toliko kvalitetni zvucnici sa solidnim zvukom, ali nista specijalno i previse jako.
Sta uopste juriti polovno? Sto se tice zvucnika nemam predstavu sta je kvalitetno a sta ne.
 
Poslednja izmena:
zujanje kod mojih microlab je bilo jer je unutra zica iz mreze bila blizu zice koja ide iz predpojacala u pojacalo, pa inducirala brum. razdvoio i nije vise bilo zujanja
 
Pozdrav, planiram da uzmem nove 2.1 zvucnike. Trenutno imam Blueberry SW-M30 koji su odlicni i sluze me odlicno godinama, ali pocelo je dosta da me nervira zujanje iz zvucnika kad nije pusten nikakav zvuk, kad se pusti muzika to muzika pokrije totalno i tu nema zamerke.
Blueberry su jacine 55W i na 50% su preglasni za mene, tako da bi mi nekih 40w zavrsilo moje potrebe, koje su YT klipovi, muzika nekih sat vremena dnevno, neka igra povremeno, neki film ponekad i to je to otrpilike. I da napomenem treba mi neki sistem koji ima potenciometar odvojen ili na zvucniku, da se ne zavlacim ispod stola svaki put kad hocu da pojacam ili smanjim. Nemam fixan budzet ali obzirom na moje potrebe, ne bih davao vise od 5000.
Znam da ste preporucivali Microlab FC330, ali nemaju potenciometar odvojen za pojacavanje jos su i skuplji od planiranog, FC360 je jedna opcija sa odvojenim potenciometrom ali preskupi za moje minimalne potrebe.
U uzi izbor mi je upao Microlab M-200, 40w dovoljno snage, imaju odvojen potenciometar koji mogu staviti na sto, pristojno izgledaju iako mi to nije toliko bitno.
Zna li neko kakv im je zvuk? I da li i tu postoji pomenuto zujanje.
Ako neko zna kako da resim zujanje na mojim zvucnicima i to bi bilo super, ne bih ih menjao da nema zujanja.

Ti M30 se fino cuju,bolje nego vecina danasnjih plastikanera,i mogu jos bolje kad se utegnu,posto imaju fine kutije za satelite.Odnesi ih kod nekog majstora da ti sredi to zujanje, stavis neki "Sal" bas zvucnik u tom vuferu samo proveri otpor,i stavi kvalitetnije kablove na satelitima i aux kabl.
P.S Blueberry je trgovacka marka nase firme iz NS,dok je ispod haube Microlab.
 
Ma da oni se super cuju, imam ih bar 10 godina i rade kao prvog dana, doduse nisam ih koristio aktivno par godina u jednom periodu.
Nije to losa ideja, moram potraziti nekog majstora. Promenio sam onaj kabl sto ide iz racunara u zvucnike jos posle godinu-dve, on mi je jedi i brzo otisao.
 
Imam 2.1 zvučnike Logitech z313 već pet godina. Bas je malo jači u odnosu na satelite nego što bi trebalo, ali to se ispegla ekvilajzerima, tako da mi ne smeta ništa. Zvuk je čist, glasan, a plastika od koje su napravljeni je tvrda, tako da im se ništa nije desilo iako su sto puta pali na parket.

Za moje potrebe su sasvim dobri, pošto imam i dobre slušalice sa kojima koristim DAC, kao i CD plejer na kojem slušam diskove, tako da zvučnike koristim za filmove, serije, igre, slušanje muzike kada se ne koncentrišem na detalje itd.

https://www.youtube.com/watch?v=JP8et3Poy84

https://www.youtube.com/watch?v=eB1LlKz_c_k
 
Planiram da uzmem B77, namena slušanje muzike preko kompa, par pitanja:

Ima li šta bolje za slične pare, novo, sa garancijom? Vidim da je preporuka za fc330, ali mi ne treba odvojen bas, a i kontrole su pozadi na vuferu, pa mi je to velika mana. Solo 6 su preveliki za na sto kod mene a i cena je oko 15k, koliko je i Edifier, a opet, za oko 100€ mogu da se nađu aktivni monitori!?

B77BT verzija: ako sam dobro pročitao, bluetooth je stalno aktivan!? Da li je moguće da neko "ukrade" konekciju? ne verujem da bih u skorije vreme koristio bt, primarna veza bi bila žičana.
 
Poslednja izmena:
Nije stalno aktivan, pritiskom na potenciometar biras rezim bt ili obican.
 
Pusti ti komsija u sred noci do maximuma neku "bum bum" muziku, prestravis se, pomislis bombardovanje, u mraku krenes ka vratima stana, greskom izbijes na terasu, sapletes se o prag i prevrnes se preko ograde sa 8. sprata i ... :d
BT otpada.
 
to je nemoguće,jer kao što je gore napisano režim biraš pritiskom na volume potenciometar.za te pare a i solidno veće nemaju konkurenciju.
 
Stigli su mi juče Edifier 1700bt,prvo što mi se svidelo je dužina kabla za povezivanje zvučnika ima sigurno tri metra.Nije mi se svideo točkić za volume nema nikakva numeracija niti oznake tako da nemaš pojma na kom je nivou glasnoće
samo sam ostavio na max.Treble i bass stoje na 50%.Pošto već imam Microlab solo 2 ( koje bi trebalo da su zvučno jako slične Solo 6) ovaj Edifier ima bolji bas,baš je onako groovy,malo su glasniji iako nominalno bi trebalo da je obrnuto.
Jednostavno imaju puniji zvuk kada vratim Microlab kao da je pomalo šupljikav.Slično kao kada sa običnih slušalica pređete na in-ear.
E sada za filmove mi je dosta prijatniji Microlab,ima širinu jasnije srednje tonove,baš onako crispy sound.I generalno kada vrtim klipove na youtube,podkastove miliji mi je zvuk sa Microlaba.
Igrice nisam igrao ali mislim da bi tu pobedio han Solo,osim ako neko ima baš želju za basom i pritegne ih do maximuma.
Edifier su skoro duplo manjih dimenzija tako da mogu lagano da stanu na skoro svakom stolu.Više su nearfield

Bolji su Edifier a da li se "isplati" platiti za njih 18k pored matorog Sola,opet drugih kombinacija nema puna i skuplje su.Za sada ostaje ovako Microlab služe kao stalci za Edifier i rade na smenu :)
Rekao bih da je kupovina Sola 6 polovnog za 9-10k pun pogodak a ako je problem prostor 1700bt je odličan izbor
 
Stigli pre neki dan Microlab b77bt, neki utisci:

Izgledaju odlično!

Zvuk, hm, nisam preterano oduševljen. Do sada sam koristio Neo sw-g25 što je u stvari neki microlab 2.1 sistem, a poslednjih godina su zvučnici bili povezani sa Philips hts3154 kućnim bioskopom. B77 u odnosu na moj stari sistem je osetljiviji na lošiji kvalitet muzike, srednji i visoki tonovi mi se čine za nijansu bolji, bas je očito slabiji u odnosu na 2.1 sistem ali mi je skroz ok, bas i ovako smanjujem. Uglavnom, neki napredak u odnosu na stariji sistem nisam osetio. Za nešto preko 7k dinara je ok, više ni ne vredi.
 
B77 u odnosu na moj stari sistem je osetljiviji na lošiji kvalitet muzike
--------
Uglavnom, neki napredak u odnosu na stariji sistem nisam osetio.

Naravno da je osetljiviji, bolji zvučnici bolje pokažu lošiji ulazni kvalitet. Za 7K je taman to a za 14K osetićeš još manji napredak, takva su pravila igre.
Inače, kakav/koliki si tačno napredak očekivao?
 
^^ Očekivao sam da čujem razliku na bolje, kolika god bila. Nisam nezadovoljan, stari sistem crko posle 15+ godina, neka i ovaj radi približno toliko i biću zadovoljan.
 
Kažem ti, takva su pravila igre.

ja sam prešao sa B77 na 6C zato što me zasvrbelo, zadovoljno sam koristio B77 pet godina i posle toga hajde da udovoljim potrošaču u sebi :) 6C su veći, jači sa nešto kvalitetnijim zvukom, i naravno skuplji.
 
Samo da se upisem i dam glas za odlicni PreSonus 3.5, ako neko moze neka ih poslusa, za ove pare nema bolje realno. Moja preporuka
 
Treba da uzmem neke zvucnike za druga do 10000. Sta valja u tom cenovnom rangu da je malo jace i pozeljno je da ima bluetooth? Moze i 2.0 i 2.1 namena slusanje muzike, poneki film i tako nesto, nista specijalno, ali posto je prostorija bas velika gde bi bili a ponekad bi ih iznosio i na terasu bilo bi dobro da su dovoljno jaki.
Ono sto sam video zanimljivo su Microlab B77bt. Napisite ako imate jos neki predlog, ali da ne prelazi 10k dinara.
 
Samo da se upisem i dam glas za odlicni PreSonus 3.5, ako neko moze neka ih poslusa, za ove pare nema bolje realno. Moja preporuka

Idealno bi bilo da su bluetooth. Da li ima verzija sa tim ?


Videh da ima PreSonus Eris 3.5 BT za oko 15.000,00 Da li su bolji od Edifer ?
 
Poslednja izmena:
Kakvi su ovi Microlab B77BT sto se tice snage i jacine basa? Vidim da imaju 64w, sto nije lose na papiru, ali zanima me kakvi su u realnosti.
Vidim da ima razlike izmedju b77 i b77bt sto se tice snage, 48w b77 dok su b77bt 64w.
 
Zavisi koliko basa želiš i šta slušaš, za moje potrebe je i više nego dovoljno, mislim da sam ga podesio na trećinu ili tako nešto. Dovoljno su glasni i za manju žurku.
 
Idealno bi bilo da su bluetooth. Da li ima verzija sa tim ?


Videh da ima PreSonus Eris 3.5 BT za oko 15.000,00 Da li su bolji od Edifer ?
Za monitore jesu bolji za nijansu, za svakodnevno slušanje muzike su znatno lošiji

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja imam Blueberry SW-M30, pise da imaju 55w, za mene su vise nego dovoljni, a bili bi i za njega, tako da pretpostavljam da su B77bt bar podjednako jaki ako ne i jaci malo.
 
Nazad
Vrh Dno