Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Ima samo dodato NEW u imenu i imas na desnom satelitu sa desne strane potenciometre.

Inace Solo 6C vs FC 330, moze neko laicki opisati razliku zvuka izmedju njih ?

Prvo sam hteo Solo 6c, ali nekako kontam da bi mi dosta bio FC 330 pogotovo sto bi sateliti stojali na polici zajedno sa TV-om, pa se brinem da bi mozda Solo pravili previse vibracija za TV. Sub bi na zemlji gde je onda mana FC330 sto nema nikakav daljinski barem zicani.
 
Poslednja izmena:
sasvim je dobar fc330. možda bolje pokriva niski spektar od 6c.
definitivno su best baj do 100e.
 
A sta mislite o aktivnim monitorima kao PC zvucnicima? Najjeftiniji novi su oko 11500 a po oglasima ima za 50ak evra tipa Behringer MS16. Kakav je zvuk u poredjenju sa PC zvucnicima slicne cene?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da li "novi" Solo 6C ima osim daljinca i dugme za paljenje i pojacavanje zvuka, podesavanje basova i sta vec... i na kojem satelitu (desni ili levi), sa strane ili pozadi i kako se zvanicno zove ili obelezava u odnosu na "staru" verziju koja je imala samo daljinac?

Na desnom satelitu bočno su fizičke kontrole, posebnu oznaku da li model novi ima ne bih znao ali to nije ni bitno zato što prvog modela bez kontrola na zvučnicima odavno nema u maloprodaji (a i ako ima lako je upitati i saznati šta imaju na stanju). Daljinski je lošeg kvaliteta i računajte da će kad tad da se pokvari ali zato su daljinci na aliexpressu par dolara a ko ima IR na telefonu postoji i android app za daljinski.

Solo 6C su generalno bolji izbor za slušanje muzike (i imaju više RMS snage), a sa druge strane FC330 su bolji ako vam je draži "masniji" bas u igrama, filmovima ili elektro muzici (a nauštrb malo slabijeg kvaliteta srednjih i visokih tonova).
FC330 je duplo jeftiniji od Solo 6C, pa kome znači subwoofer ili ne želi ili mu budžet ne dopušta da plati duplo više izbor je prilično jednostavan.
 
Koristi li neko ona dva modela Audioengine, A2+ i A5+? Obicni, ne Wireless?
Mali A2+ lepo izgledaju ako im bass nije suvise slab. Mislim to su pravi Aktivni PC zvucnici.
 
koristim ja a2+ povremeno u drugoj sobi. uzeo ih na popustu za 160€, inace su oko 270. za moju malu sobu su overkill. zvuk je skroz ok za gabarite ali mislim da ne vrede bas 270€.
pre bih rekao da bi mozda a5+ trebali da kostaju toliko.
u drugoj sobi imam bose companion 3 vec 10 godina koji su neverovatno ozvucenje gledajuci opet velicinu i opet bih iste kupio...
 
Skoro sam uzeo Microlab fc 330 ok su zvucnici ali fale ima visoki, interesuje me da li neko ima edifier r1280t 2.0 , iskustva ?
 
uzeo sam skoro fc330, stvarno dobri zvucnici, odustao sam od solo serije jer su duplo skuplju a neverujem da su toliko bolji, nabili cene za solo seriju haos.
primetio sam kad od nazad mi bass stoji na pola nista se ne cuje, cim pojacam malo jace cujem ga kako bruji, ne znam jel to normalno ili? znaci stanje dok zvucnici miruju i nista se ne pusta preko njih, a to brujanje cujem tek kad usi priblizim zadnjem delu vufera
 
Ja sam uzeo Solo 7C. I dalje ne verujem kako su dobri. [emoji3]

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
u slučaju da ih distribuiraš, -pa i ajde, hleb je hleb.

u slučaju da sudiš po reviewima, promeni izvor informacija. ti zvučnici su prosečna pc multimedia, pored hi-fi nisu prošli ni blizu.
 
Nema hife ako se ne potroši dinar više, (logika je kao i oduvek koliko para toliko muzike uglavnom izuzev kineza koji prave super pojačala, dakove i još ponešto ali i to ima svoju pristojnu cenu), dok multimedijalni zvučnici par modela do 100/150 eur sasvim dobro odrađuju posao. Kod nas je ponuda nikakva, a generalno i u svetu što se tiče multimedije nije preširok izbor. Glasno razmišljanje, strpiti se par meseci skupiti neki dinar i onda pravo na aktivne monitore, poslušati šta ima kod nas u ponudi i vrebanje na polovnjake jer novi nisu jeftini a novac je u 90% slučajeva odlučujući faktor. Slušao sam Yamahu hs 7/8 i RCF Ayra 8 (to su najveći modeli, postoje i manji pa i njih vredi poslušati). Ayra zvuči prijatnije, obojenije jer nisam mogao dugo da izdržim sa Yamahom. Tu je i JBL 230, kontam da ih vredi poslušati i uporediti sa navedenim modelima. Klipsch promedia bi došao u izbor ali ih nema kod nas, a prodavnica na P bi trebalo da porazmisli da nabavi bar jedan komad, sigurno bi neko bio zainteresovan.

Bookšelf ulazi u domen hife, tako da ili neki provereni multimedijali model koji je već pomenut u temi ili polovni monitor da bi zvučno iskustvo bilo pristojno.
 
ima hife i te kako za male pare, bar danas.

nobsound d-class dac/amp za 20e, infinity/canton/heco/... na kp za 100njak e, i teraj mile volove na rijeci. ima da pršti krajiška muzika do beča i berlina !
 
Eto, više iskustva i više znanja. Hifa za male pare.
 
xe xe xe... flattering will get you long way, my lad
 
Pretpostavljam da je kupovina Harman Cardon Soundsticks III zvučnika bacanje para? Nemam u planu da kupujem, čisto me onako zanima jer ih mnogi hvale kao nešto za šta vredi odvojiti 200e...
 
apsolutno bacanje para.
poslednji put kad sam ih slušao sa drugarom na njegovoj terasi bili smo u gadnom iskušenju da ih hitnemo sa iste na golome betonu.

neopisivo đubre od audio opreme. ipak, dobio ih je na poklon od brata koji ih je kupio i radnji u italiji na slepo "dobar dan, - dobar dan"
pa ne ide baš da ih razbije čekićem u komadiće. ima gladnih ljudi, ne treba biti nezahvalan, itd...
 
EDIFIER STUDIO R1280T 2.0 SYSTEM za 70€ ili EDIFIER R1280DB za 100€ (db imaju bt i opticko povezivanje).

Od alteca se ne micem, ali vec 3ci sistem me izdaje.....

Imam malo dete pa bas i nemam mesta za pojacalo i sistemce pa zato pitam?
 
EDIFIER STUDIO R1280T 2.0 SYSTEM za 70€ ili EDIFIER R1280DB za 100€ (db imaju bt i opticko povezivanje).

Od alteca se ne micem, ali vec 3ci sistem me izdaje.....

Imam malo dete pa bas i nemam mesta za pojacalo i sistemce pa zato pitam?

Zavisi i šta ti očekuješ od njih ali generalno nećeš pogrešiti, solidna su kupovina za tu cenu i to što ti treba.
Edit: sad sam video datum.. jesi ih pazario i kako si zadovoljan ili neke druge?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi! :wave:

Kupujem nove 2.1 zvučnike za komp i prioritet mi je muzika na njemu, a ne filmovi i igrice

Šta je najbolji pazar ovde (može i napolju) za cenu od npr. 200-300€, ovde sam u toj klasi video samo Logitech 623/625, ali za njih kažu da su više za filmove nego za muziku?

Hvala na predlozima!
 
@Carbon, 2.0 Mislolab solo 6c i dosta. Mani se logitech. Ako hoces bolje - trazi aktivne studijske monitore. Nesto najjeftinije su behringer 2030/2031a, m-audio bx5/8 d3 i td.. Ali da bi dobio pun efekat moras da se pozabavis prostorijom, inace dovoljni su i microlab solo 6c.
 
Pozdrav ljudi! :wave:

Kupujem nove 2.1 zvučnike za komp i prioritet mi je muzika na njemu, a ne filmovi i igrice

Šta je najbolji pazar ovde (može i napolju) za cenu od npr. 200-300€, ovde sam u toj klasi video samo Logitech 623/625, ali za njih kažu da su više za filmove nego za muziku?

Hvala na predlozima!

Solo 6C ili Edifier R1700BT i neki DAC za ostatak para, FX Audio X6, Topping D10/D30, Khadas Tone Board itd.

Ili Edifier S1000DB pa kasnije DAC.
 
Poslednja izmena:
Solo 6c treba da su povoljniji, a i stvarno lepo sviraju za te neke pare.
 
Solo 6C ili Edifier R1700BT i neki DAC za ostatak para, FX Audio X6, Topping D10/D30, Khadas Tone Board itd.

Ili Edifier S1000DB pa kasnije DAC.
Hvala na predlozima, ali ovo ništa ne razumem :)

Logitech bih ipak preskočio, cenim da je on igračka za Microlab.

Inače danas videh i Microlab Solo 19, jesu malo skuplji ali mi deluju ozbiljno, možda bih se ispružio i za njih.

Sviđa mi se i što su kod nas jeftiniji nego preko, na Amazonu su 400$.
 
Citaj temu od pocetka, ima samo 4 strane.
 
Pročitao i vidim da se priča o jeftinijim zvučnicima.

Ja ne bih išao ispod 200€, a može i nešto više. Ipak sam stari ljubitelj dobrog zvuka, a i zvučnici se ne kupuju svaki dan.

edit: izguglao sam ovo, vidim da se tu predlažu odvojena pojačala i slično, nije ni to nemoguće, ali kako to sve upakovati, gde sve to kupiti, kakav to propratni hadrver zahteva, itd, sve to treba precizirati.
 
Poslednja izmena:
Hvala na predlozima, ali ovo ništa ne razumem :)

Logitech bih ipak preskočio, cenim da je on igračka za Microlab.

Inače danas videh i Microlab Solo 19, jesu malo skuplji ali mi deluju ozbiljno, možda bih se ispružio i za njih.

Sviđa mi se i što su kod nas jeftiniji nego preko, na Amazonu su 400$.

DAC je digitalno-analogni konvertor, bitan za bolji kvalitet zvuka. Proguglaj malo i biće ti jasnije. Da li možda imaš optički ili koaksijalni izlaz na ploči?

Ako bi se malo ispružio tu je i Edifier S2000 Pro, sigurno može da se nabavi preko KP-a.
 
Nazad
Vrh Dno