Šta je novo?

CPU pregreva?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
treba mi neki stari krsh da osposobim za office i mail, chat, itd.... iskopao sam ceo komp, foxxconn ploca 761mx, na njoj neki stari AMD 3800+.
i sad, uzmem i zamenim ga za sa 5200+, sve ok, dok bilo sta tipa YT ili slicno ne pokrenem u mozilli, onda pocne da kuva, ide i do 120C i onda se naravno komp ugasi. proveravao sam, kuler normalno leze, nova pasta je uredno razmazana kad skinem, probao i sa drugim, amd kulerom, isto se desava (pogledajte slike 1 i 2 temperatura). vratio sam nazad stari 3800+, opterecenje skoro 100% kad pustim YT, temperatura 37C.....
jel to ovaj 5200+ prso, ili ima neko resenje da mu se smanji temperatura?
hvala
 

Prilozi

  • temp.jpg
    temp.jpg
    397.5 KB · Pregleda: 70
  • temp2.jpg
    temp2.jpg
    350.1 KB · Pregleda: 118
  • temp3.jpg
    temp3.jpg
    351.8 KB · Pregleda: 65
e da, jos nesto, na oba hladnjaka, kad krene da kuva, pipnem ih rukom, jedva da su mlaki..... cim se ugasio komp, odmah sam otkacio kuler i pipnuo CPU, isto jedva da je mlak, umesto da gori....
gledao sam i u biosu, tamo pokazuje 56-57C u leru....
 
1.4v vcore je (wow!). Ne znam da li je to normalno na tom CPU, idi resetuj bios na default i pogledaj voltazu onda u njemu, pa uporedi posle u windows-u kada otvoris youtube ili nesto. Ako ti bude ispod 1.4v proveri temperature isto. Moze isto biti da nije bas lepo legao kuler na CPU, desava se. Kani slobodno malo vise paste, bolje vise nego manje. Ja sam imao problema sa temperaturama jer sam stavio malo, pa su mi temperature skakale kad otvorim youtube 10c vise. Sa vise paste ne skacu uopste.

Neke ploce za intel platformu imaju auto overclock opciju ukljucenu na default, ne znam kako je za AMD moze biti da to zeza isto.
 
Poslednja izmena:
Amd procesori iz te generacije bas tako riknjavaju.Rade ali prijavljuju veliku temperaturu.Nema pomoci za taj 5200

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
jesu li oni soldered ili imaju pastu izmedju chip-a i IHS??? ako ima pastu moze biti da je ona vremenom propala nacisto pa sada nema nacina da se toplota prenese na IHS efektivno.
 
sve to starije bi trebalo da je lemljeno.ali moze da proba da ga otvori,nacice i brzi 754/939 ili koji je to vec cpu za kutiju zvaka.
 
iskopah neki cpu 4600+. sa ovim se izgleda sve normalno ponasa.... :)

temp5.jpg
 
jos jedno pitanje, ima li sanse, na ovoj ploci foxconn 761mx, naci drajver za graficku integrusu, za win 7 64bit? tp je neka SiS integrusa... procesljah dosta sajtova, nigde ne nadjoh, probao sam sa drajverima za XP 64bit, pa rucno update pa da ga usmerim na folder, sto u dosta slucajeva upali, ali kaze da drajver nije za ovaj sistem i nece da dovrsi install...
ili jednostavno da ubacim neku obicnu pci-e grafu u slot?
 
Poslednja izmena:
ma ok radi i na 7ici, a i mrzi me da sad stavljam xp.... ubacicu sutra neku krsinu 8400gs cisto da ima drajvere i normalnu rezoluciju....
 
Moze za 480p na youtube AMD Athlon 64 X2 4600+ kao i za Windows 7 Home Basic recimo , nije on bas sad dno dna i za surf isto , sad koji mu browser vise odgovara Chrome ili Firefox to isto sam ispitaj , te integruse u to vreme su djubre ubaci slobodno GeForce 8400 GS i ona ce fino pustati 480p na youtube.
 
nasao sam po kutijama neku 7300LE, zabo nju, instalirao drajvere..... osetno brze se ponasa komp sad, 480p na YT radi bez problema, cak moze da povuce i 720p....
za ono sto mi treba ovaj komp, skype, chat, YT i office, odlicno radi :)
 
Integrusa vratila pozajmljenu sistemsku memoriju

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno