Šta je novo?

Razer Ornata Chroma - sa francuskog na US ?

Istina

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.09.2018
Poruke
15
Poena
4
Kupio sam preko KP sajta Razer Ornata Chroma tastaturu, novu

Ono sto nisam ocekivao je da ce prodavac da me prevari i poslao mi je Francusku tastaturu. Prodavac nema nameru da se javi i zvanicno sam prevaren ali bih pokusao vec, da iskoristim ovu tastaturu jer je veoma kvalitetna. Kupio sam je jer sam je video na drugom mestu i nikad do sada nisam video tako kvalitetnu tastaturu, iako ceo zivot kupujem najbolje od Logitech-a.

Problem je sto je raspored dugmica drugaciji. Ja verujem da softverski moze da se podesi da radi onako kako ja zelim, ali bih isto tako voleo i da dugmici budu u pravilnom rasporedu

Umesto QWERTY / ASDFG / ZXCVB

francuska ima AZERTY / QSDFG / WXCVB

Dakle fora bi bila samo da prerasporedim Q, W, A, Z tastere

Ono sto me zanima je, da li neko zna da dugmici sa ove tastature, koji su mecha-membrane (neki hibrid izmedju mehanickih i membranskih dugmica) smeju tek tako da se izvade i prerasporede, kao i eventualni problemi prilikom podesavanja US rasporeda, softverski

Hvala svima na pomoci u napred. Greota mi da mi propadne 10 hiljada dinara koje sam dao za tastaturu
 
Update:

dugmici se bez problema vade i menjanje pozicije je lako, a tastatura postuje US raspored bez obzira na pritisnuto dugme, ako je sistemski podesen English US.

Ali je problem u specijalnim znacima. Francuski raspored je uzasan, i svi dugmici levo posle slova su kod njih nesto drugo, i kombinacije za redovno/shift su totalno drugacije a to vizuelno iritira. Pokusacu nekako da narucim set dugmica od Razer-a za US layout tastature. Ako eventualno neko zna gde bih to u Srbiji mogao da kupim, bio bih veoma zahvalan na informaciji
 
Nazad
Vrh Dno