Šta je novo?

Lenovo IdeaPad Flex 10 - problem sa baterijom

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
908
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Laptop radio savršeno onda je odjednom počeo da ne puni bateriju. Dakle kada priključim punjač baterija se puni na nekoliko sekundi pa prekine, i tako opet, puni pa stane... Dok se baterija nije skroz potrošila! Mislio sam da je baterija crkla, pa sam kupio drugu (polovnu).

Sa njom isti slučaj! Gledao sam po netu i probao neke tutorijale poput ovog: https://www.youtube.com/watch?v=L09UVtZuzIY (da se obriše iz device manager-a svi drajveri pod battery, pa da Windows ponovo instalira drajvere itd.) Inače kada je laptop isključen takođe led lampica blinka, kao da se nešto prekida pri punjenju...

I dalje bezuspešno... :( Da li neko može da mi pomogne?

Deluje mi da je problem hardverski, iako sam čitao po Netu da Win 10 ume da pravi problem na Lenovo laptopovima sa baterijom....

Jedini način na koji mi laptop radi je da fizički izbacim bateriju i držim ga na napajanju...:zgran:
 
Možda prekida kabl od napajanja?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Brate ja sam pre neku god imao identican problem na laptopu, i znam da sam se ubio trazeci po netu sta kako (inace sam uzeo nov Asus neki GL) i mucio se i na kraju ga vratio prodavcu gde su utvrdili da je baterija sama od sebe vrisnula tj lap top je bio nov ali star - na lageru stajao lupam god i nesto dana i da je fora bila neka da posle nekog odredjenog vremena starosti baterije ona sama se bukvalno zakljuca-ugasi kako god,prestane da puni nazalost. Eto i posle su zamenili novom radilo sve. Mada ja licno bih sada podigao nov sistem,lepo sve, ubacio drugu bateriju, rezetovao bios i sl
 
Pa kupio je drugu polovnu bateriju pobogu jel si citao prvi post.
 
Reinstaliras OS, proveris svoju i bateriju koju si kupio pa ces znati tek tada da li je do OS ili do same baterije. Ako se i tada ponesa isto postoji mogucnost otkazivanja samog kontrolera punjenja na maticnoj ploci. Ali ako vec i sam kazes da se ponas i sa drugom baterijom pre ce biti do OS nego do samog kontrolera punjenja (Daj boze, manje boli)
 
Udjes u bios ostavis ga pola sata u biosu da se puni i kada iscupas punjac i ugasi se odmah onda nije Windows kriv.
 
Udjes u bios ostavis ga pola sata u biosu da se puni i kada iscupas punjac i ugasi se odmah onda nije Windows kriv.

Hvala na savetu probaću tako.... Nego mi brzo proleti, uvodni ekran nikako da dođem do biosa, drndam DEL sto puta al ništa :crash: Valjda će upaliti, javljam ako uspem nešto...
 
Proveri ti punjac, na jednom XPS dellu sam imao isti problem, puni samo povremeno, tj. napise connected but not charging, ponekad se zezne pa napuni, menjao bateriju(doduse vec se naduvala), menjao DC konektor, nista. Drugi punjac, sve ok, vecina modernih punjaca ima te kontrolne vodove koji traze povratni signal da dobiju kako bi punili.
 
E ovako definitivno ga puni dok je u BIOS-u. Napunio sam bat. na 100% dok je bio u BIOS-u, nakon toga ušao u Win radio nešto kad je bat. pala na oko 80% rekoh ajde da probam punjenje, utakao punjač kad ono opet puni pa stane, puni pa stane... Na nekoliko sekundi tako non stop!

Resetovao komp. usao u BIOS opet, povezao punjač, sačekao neko vreme, vratio se u Windows i tu baterija bila opet napunjena! Eh da kada odem u device menager i obrišem drajver za bateriju prestane da prekida, ali je i ne puni... Dakle definitivno je do Windows-a?
 
Neki bug sa Windows 10 , koji Windows 10 build imas?
 
Piše mi Version 1803 (OS Build 17134.228)

P.S. Malopre mi baterija bila recimo na 33% otišao sam u BIOS i posle sat vremena se vratio u Windows i bila je na 27%, dakle sada je ne puni ni u BIOS-u, više ne znam šta mi je valja čiiniti, izgleda će ići na oglas za delove... :S:
 
Poslednja izmena:
Prvo za sad odradi Update BIOS-a (ako vec nisi), reinstaliraj nakon toga i OS, tek tada ako nece a zeljan si srafcigera tek tad raskomadaj. Lako ces ti njega u kobasice iseci, idi redom pa proveri sve ponaosob. :type:
 
Za pocetak upgrade biosa , ako ne pomogne otvori laptop i izvadi bateriju sa ploce i posle 5 minuta vrati.
 
Nisam radio upgrade BIOS-a, ali sam bateriju vadio i vraćao do sada barem nekoliko puta, sa sve brisanjem drajvera za bateriju iz Win-a kako bih video da li će da proradi.... Kolko vidim ni nema neki noviji BIOS za njega....
 
Brate, izvadi bateriju, izvadi sto kaze Zekovic bat sa maticne ploce i na pola sata nije na odmet (da bi se kompletan hardver rezetovao). Zatim odradi update BIOS-a (ako vec nisi), zatim kompletan FORMAT svih hdd/ssd diskova i cist windows 10, neku prvu verziju recimo i probaj. Ako posle toga nece znaci da postoji fizicki problem u bateriji, punjacu ili ploci.
 
Brate, izvadi bateriju, izvadi sto kaze Zekovic bat sa maticne ploce i na pola sata nije na odmet (da bi se kompletan hardver rezetovao). Zatim odradi update BIOS-a (ako vec nisi), zatim kompletan FORMAT svih hdd/ssd diskova i cist windows 10, neku prvu verziju recimo i probaj. Ako posle toga nece znaci da postoji fizicki problem u bateriji, punjacu ili ploci.

Za update BIOS-a laptop mi traži da mi baterija bude na 30%, a ja ne mogu da koristim laptop sa baterijom jer je ne puni... A i trenutno je ispod 30% tako da mi laptop radi samo na punjaču sad bez bat.
 
Pa ti odradi buraz Windows 10 (Formatiraj hdd) pa probaj tada sta ce uraditi baterija ... koliko prepiski vec bih ga u kantu bacio :S:
 
E jbm mu mat**. Nista onda makar reinstall windowsa. Pa javljaj
 
Pa ti odradi buraz Windows 10 (Formatiraj hdd) pa probaj tada sta ce uraditi baterija ... koliko prepiski vec bih ga u kantu bacio :S:

U pravu si skroz... :S: Ali cimanje mi to da povezujem sad hdd na drugi komp pa da reinstaliram win itd... Već sam izgubio mnogo vremena! Ode na Limundo pa kome treba jeftina mašina ili za delove nek se javi...

Hvala svima svakako...
 
:trust: Kakvo povezivanje hard diska na drugi racunar ??? :wall: Pokrenes instalaciju sa USB-a i u sklopu Instalacije OS imas opciju "Format" i "Delete" , obrises sve particije, podelis Hard Disk na koliko GB zelis odradis Format i cepaj dalje, kad odradis OS videces stanje baterije (Puni ili ne) :smoke:
 
Aman ljudi ako punjac ne puni ni u BIOS-u uvek kako treba nema razloga za brisanjem sistema.
Problem je na relaciji punjac/dc ulaz/baterija ili retko do elektronike koja regulise punjene na ploci laptopa.
Moj savet nadji negde punjac, probaj drugi pa tek onda kupusanje masine, zabice su osetljive na tim tankim uredjajima, treba izbegavati nepotrebno otvaranje masine kako bi se sto manje ostetila.
 
:trust: Kakvo povezivanje hard diska na drugi racunar ??? :wall: Pokrenes instalaciju sa USB-a i u sklopu Instalacije OS imas opciju "Format" i "Delete" , obrises sve particije, podelis Hard Disk na koliko GB zelis odradis Format i cepaj dalje, kad odradis OS videces stanje baterije (Puni ili ne) :smoke:

Aman zaman ne puni ni iz BIOS-a, ne mogu da uključim računar osim ako fizički ne uklonim bateriju! To što pričaš mogu da uradim i sa butovanjem Linuxa preko usb-a ali isto je! Lepo rekoh nemam vremena više da se bakćem sa time, računarčić koji može da se nađe za stotinak evrića nije vredan tolikog cimanja... Ide na oglas po duplo nižoj ceni pa kome trebaju delovi...

Pozd. i hvala još jednom svima...
 
Nazad
Vrh Dno