Šta je novo?

Ugasen kompjuter napajanje zuji i pucketa

Deki25

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2017
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav svima. Imam napajanje CoolerMaster Silent Pro M2 620W jos od 2012. i nisam imao nikakvih problema sa njim sve do pre par meseci kada krece dok je komp iskljucen( ali je napajanje ukljuceno tj. ukljuceno u struju) cuje se neko zvizdanje, pucketanje, zujanje konstantno iz napajanja. Interesuje me da li je to opasno, da li je napajanje pri kraju i sta bih trebao da uradim?
 
Desava se to i na novim napajanjima (uvaze reklamaciju bez previse zatezanja), ali s obzirom da je tvoje radilo 6 godina bez tog "cvrkutanja", mislim da je najpametnije da ga zamenis.
 
Zanima me jel moze da se popravi ili do cega je? Napajanje i dalje radi kako treba samo sto se cuje taj zvuk..
 
Dok se struja ne isključi, napajanje nije nikada skroz ugašeno. Imaš primarni deo za visoki napon i deo koji snabdeva 5v za MB inače nebi moglo da se pali uopšte.
 
Zviždanje i zujanje može da prođe, ali pucketanje mi se već sviđa, mada ne mora ništa da znači. Moguće da se samo odlepila neka komponeta, a verovatnije da je nešto pri kraju. Ja bi razmišljao o zameni.
 
Bolje ga menjaj ili popravljaj, da ti ne bi oštetio ili pokvario neke od ostalih komponata.
 
Sigurno je kvar na 5VSB, iskljucuj to, ako prsne skroz ode maticna. Sto se tice popravke moze da se sredi, ali pitanje je koliki je problem tu zaista u pitanju. Da li je samo neki kondenzator ili jos pride nesto...
 
Poslednja izmena:
Ako si bas voljan da ga popravljas, nosi nekom TV mehanicaru da isproverava elektrolite. Kao sto rekose pre mene, 5VSB moze da bude u problemu ako se zvuk cuje dok je racunar iskljucen. Probaj da ako ti ploca daje struju na USB kada je komp ugasen (znam da gigabyte tako funkcionise recimo), da ukljucis recimo telefon da se puni i prati menja li se zvuk... ako se menja verovatno je elektrolit, ali moze i da bude nesto drugo.

Ne bih ti savetovao da sam cackas oko napajanja, osim ako tacno ne znas sta radis.
 
Hvala svima sa pomoci i izvinjavam se na kasnom odgovoru.

Znam da mi napajanje daje snagu maticnoj i kad je komp iskljucen jer maticna svetli :D Pre nego sto sam zapoceo ovu temu ja sam napajanje izvadio, rasrafio i ocistio malo prasine sto je bilo i to je to o mom znanju u popravljanju napajanja ali nije pomoglo tako da je verovatno neka komponenta pri kraju. Jel imate preporuku za neko dobro napajanje? OVO LC 500h citam nije lose ili bolje uzeti neko chieftec?
 
Moras napisati koliki ti je budzet, koji hardware imas i da li planiras upgrade.
 
Ja ne bih išao na Chieftec. Za taj novac (oko 50€) ima bolje.
 
Moras napisati koliki ti je budzet, koji hardware imas i da li planiras upgrade.

Za sad imam g4560 i rx 560 ali mozda u nekoj buducnosti unapredim na i5 8400 i gtx 1060. Pa sta znam, budzet nije problem ali naravno uzeo bih neku zlatnu sredinu moze da posluzi a nije ni preskupo, ne mora ni modularno opet..
 
Nazad
Vrh Dno