Šta je novo?

Povezano,a nema pristupa internetu

Mts internet
Dovodno kablo ide u modem
Lan kablo iz modema u ruter
Iz modema iz 1 ide u plavo na ruter
Iz 1 sa rutera ide u komp

Ovo mi je napisao, kaze da ruter ne prihvata nikakva podesavanja i da se posle restarta sve vraca na fabricka.

Sto se uredjaja koji su nakaceni tice, ja mislim da mu je samo tv nakacen na mrezu, naravno iz telefone i komp ponekada.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ипак морам да цртам. Шта је мтс интернет? хDSL или мобилни интернет? Рекао бих да је хDSL и да је повезао лан рутера (а не модема) у wan порт новог рутера.

Да ли рутер прихвата нека подешавања па памти после рестарта је небитно, да ли успе да подеси па да проради и без рестарта? Шта је уопште подешавао, која му је адреса на првом рутеру (претпостављам 192.168.1.1) и како је подесио други? Није то посао ... убодем каблове и све проради, нарочито када повезује рутер на рутер. Шта ће му уопште тај други?
 
Svadjaju se adrese,sigurno su oba u 192.168.1.x opsegu..
A taj TP Link je najverovatnije "end of life".Vidi se po obliku kucista, da je stari model, a oni su i bili, ranije u tom opsegu adresa..
Probati drugi ispravljac i traziti, ako ima, novija verzija firmwera za njega, pa ako prodje,prodje...
pozz
 
@ calex, zelko

Hvala vam na pomoci i izvinite sto sam vas iscimao, lik je kupio nov ruter. Ja nisam bio prisutan kada je to radio, poslao sam mu bio vasa pitanja, nije odgovarao ceo dan i na kraju mi poslao poruku da je uzeo nov ruter. Meni se cini da je problem u preklapanju ip adresa, ali nisam hteo ds pametujem jer nisam nesto toliko strucan oko ovoga.

Sto ljudi 100 cudi, smarao me je da pitam na forumu da nadjemo resenje i mrtav hladan ode i kupi nov uredjaj...



Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Srednja 2 LAN porta na MTS routeru su rezervisani za IPTV i preko njih nema interneta.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
У опису проблема пише да користи порт 1 а у сваком случају је повезао други рутер мада, свеједно да ли се код овог не преклапају адресе, нешто мора да се подеси да би радило. Осим ако их повеже лан на лан. Можда и нећемо да сазнамо да ли је и како решено.
 
Nazad
Vrh Dno