Šta je novo?

Zvučnici za PC (200-250eur)

Dovahpig

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.12.2011
Poruke
2,703
Poena
230
Trebaju mi neki zvučnici da zamene stare Genius 2.0 60w.

Budžet 200-250eur

Zvučna integrisana Realtek ALC1220 (možda bude nešto bolje u budućnosti)

U suštini lomim se između Solo 9C i Z906.
Uzeo bih solo da nisam čitao puno negatativnih komentara kako to više nije stari Microlab i kako crkava sve počevši od daljinca pa nadalje...

5.1 mi ne leži baš zbog konfiguracije sobe iako Z906 na prvi pogled deluju moćno.

Voleo bih neko stručniji ako ima da mi predloži možda još neku opciju u okvirnom budžetu

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sad ima mesta jer je 32" tv na njemu, verovatno nece biti u buducnosti
Sluša se muzika, punk-rock prvenstveno pa filmovi pa onda igre
Ima mesta i ispod stola sa strane al ne znam kako bi to zvučalo

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moraju novi iz domaćih radnji ili mogu i neki novi ili polovni iz oglasa? Bolje je ići na neke do ~200e i kupiti odmah zvučnu ili DAC za ~50-60e.
 
posto je i tv u pitanju ja bih pre isao na topping ili alientek combo dac+amp ili ako se u medjuvremenu pojavio neki drugi best buy combo dac+amp zbog digitalne konekcije (dakle komp na usb,a tv/konzola/d3 ili sta vec na opticki ulaz) i posto su filmovi u pitanju bar cuo neke podnostojece,mada zavisi i od visine stola...u svakom slucaju za tih nekih preostalih 150tak e bi morao da nadjes vise nego pristojne bookshelf ili podnostojece a dal bookshelf ili odnostojece to moras ti da ocenis...
 
Ništa bolje ni jače od microlab fc330 neće da ti treba za mlatimudiju.
 
Poslednja izmena:
Za te pare možeš uzeti na primer neko pojačalo od 2 puta po 150w i dodatne zvučnike odgovarajuće i još da ti ostane.. Polovno naravno.
Tako ja imam jer ako uzmeš neke male to jest aktivne zvučnike teško da ćeš imati bolji zvuk nego ovako posebno. Takođe druga zvučna kartica bi možda trebala jer bi sa pojačalom primetio da je zvuk loš, na malim zvučnicima se to ni ne primeti jer teško da mogu da izvuku sav zvuk

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
razmisli i o jbl lsr305. fantastične kutije. ja ih koristim kao treći par za monitoring ali su sjajne i za slušanje muzike i ostalo. e sad kod nas su bezobrazno skupi (300e)dok su na thomannu oko 100e po komadu
 
Klipsch promedia 2.1 70e na KP trenutno. Polovno ali deal of the year.
 
definitivno. ako je ispravno.
 
Uzmi Z906, neces se pokajati, ako moze da ti stane, naravno.
Ali ne znam kako si to nasao za 200-250e?

Sta god da kupis, moras menjati zvucnu, inace ode 30% zvuka.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bio je na akciji u madjarskoj za 220eur, 200 kad se odbije. Regularna cena kod nasih madjara nije preko 250

Videcu jos, zvucna je najmanji problem. Imam i xonar dg u fioci

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ili da se napneš za još 50 eur i uzmeš Klipsch R-15pm da ti neko donese iz USA i na njega povežeš sve moguće, (another deal of the year) jer su kod nas 500 eur što je dosta novca. Kontam biće mi to sledeća stavka što se tiče audio uređaja.
 
Svi logitech sistemi su đubre. Bez ijednog izuzetka.
Neuporedivo sa klipš promediom.
 
Malo prevazilazi budžet ali mislim da su super zvučnici za te pare. Ja sam uzeo JBL LSR305 aktivne, studijske monitore i sviraju za sve pare. Inače, par zvučnika i malo kvalitetniji kablić od 3m su me koštali 280-285€.
 
Više nema normalnih zvučnika za normalne novce ili su prenaduvani cenom (Microlab) ili su đubre (Logitech, Genius, Altec i ostale gluposti gde marketing igra glavu ulogu) ili nešto normalno tipa Yamahe, Jbl, Klipsch, Edifier, Q acoustics...

Mislim da se jako isplati uzeti aktivne monitore za duži period 5,10+ godina nego bacati 100-200 eu na izreklamirano desktop speakers đubre.
 
Bile bi to dobro bačene genge. :D
 
Izgleda da zurka tek pocinje sa 500+eur.. sto vise gledam sve vise para treba za nekih vrh zvuk.. moracu manje da se drogiram nema druge :/
 
U najvećem koferu naravno. Smisliću nešto.
 
Poslednja izmena:
dva seta potpuno razlicite namene.yamaha je vise TV dnevna soba,klipcsh bookshelf HIFI uz minimalno frke oko setapa.jamahu nisam slusao,klipch je nenormalno zabavan,ali nema teorije da ce da napuni sobu i da zadrma pod kao jamaha.jamaha tesko da ce upola da bude zabavna za muziku,ali da ne pricam napamet.m audio nema sta da trazi pored klipsch-a pa ga ne bih razmatrao kad vec mozes da ga priustis.

ja za TV i podnostojece ne bih nikad dao 50 hiljada,ali to sam ja,jer ne bih nikad podnostojece koristio za muziku,a za filmove i igre bi mi daleko jeftinije varijante zavrsile posao posto mi tu nije bitna separacija,prezens,vec cista fizika tj najvise izguranog vazuha za najmanje pare a da bas nije sonicki tezak krs.

klipsch je van konkurencije s' obzirom na sve tj ne postoji nista priblizno tim parama da je portabilno,minimalno i dobro za te pare.za te pare bi morao dobro da se iscimas da uklopis snagasa i kutije i da to zvuci isto ili bolje,ali gubis vreme,phono preamp,audio kartu tj DAC,verovatno i BT a pride zavrsavas i sa bar jos jednom spravom pored samih zvucnika.u prevodu sve i da uzmes za cca 100e alientek ili topping i za preostalih cca 260e najbolje zvucnike koje nadjes i/ili ti se dopadnu nisu prevelike sanse da ce to da zvuci bolje za pank i rokenrol od klipsch-a.

na kraju presudjujes ti tj sta je tebi bitno i koliko si spreman vremena i zivaca da posvetis tematici.
 
za svu muziku,sem za ono za sta ti treba sub,mada imas opciju da posle dokupis i sub i resis i to.bice oni okej i za filmove i igre,narocito sa sub-om,ali ne mogu niti jedni bookshelf zvucnici da napune sobu kao podnostojeci i zaljuljaju pod,stvar fizike.jedina mana jeste cena,tj sto nije bar priblizna zapadnoj,za tih 300nak evra koliko su van su prejak deal.imho od studijskih monitora u cenovnoj klasi ovo sto ima kod nas ili moze da se dovuce ne zvuci nista bolje kad sve saberes i oduzmes,a ostaje ti problem u najmanju ruku DAC-a/karte...

po meni,jedino da krenes spravu po spravu,ili integralac pa da se rasplines po oglasima i buvljacima da trazis sto bolje kutije a da prodjes i to znacajno jeftinije od klipsch-a...za sve dalje ulazimo u uradi sam varijante i teze kombinacije a onda je presudna jelte volja i vreme.ili kao beg zasednes kod ovihnasih derikoza i pustis ih da te oderu. :)
 
Sjajno, hvala na opseznom odgovoru :) sledece nedelje bih trebao za ns da ih cujem uzivo pa cu poruciti, jeste to puno para ali svuda po netu a i ovde su samo reci hvale za njih

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno