Šta je novo?

Zvučnici za PC (200-250eur)

Dovahpig

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.12.2011
Poruke
2,703
Poena
230
Trebaju mi neki zvučnici da zamene stare Genius 2.0 60w.

Budžet 200-250eur

Zvučna integrisana Realtek ALC1220 (možda bude nešto bolje u budućnosti)

U suštini lomim se između Solo 9C i Z906.
Uzeo bih solo da nisam čitao puno negatativnih komentara kako to više nije stari Microlab i kako crkava sve počevši od daljinca pa nadalje...

5.1 mi ne leži baš zbog konfiguracije sobe iako Z906 na prvi pogled deluju moćno.

Voleo bih neko stručniji ako ima da mi predloži možda još neku opciju u okvirnom budžetu

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da ne otvaram novu temu

Furao sam 4562 opamp sa dsx xonarom i 6c i mx5021 altecom.
Altec je pokrivao:
Niži i srednji NIŽI spektar
I srednj i viši VIŠI spektar
Dok je 6C odlično pokrivao sve između.
Ko se malo igrao sa kombinovanjem zvuka iz dva seta simultalno zna o čemu pričam.

Ukratko, čime zameniti alteca ( sa istom ili boljom reprodukcijom ovih spektara) ? Neću hifi hoću pc zvuk. Budžet do 300e, ne više...

Hvala

EDIT: Jeste malo out of price, ali me zanima zna li neko nešto o ovim zvučnicima?

Kakvi su im visoki i niski?

https://www.player.rs/kucni-zvucnici/focal-xs-2-1/pro/10645
 
Poslednja izmena:
altec samo altecom. ;) 621 , cs21 , fx6021...
klipš pro media, bose companion ... gomila pristojne 2.1 mlatimudije ima za sitne pare, baš za tvoje potrebe.

na papiru ovaj focal izgleda lepo. preskup doduše. ali, nije na izmet prošetati, poslušati...
 
dovapiže, uz svo dužno poštovanje, kompanjon petarda je prilično bolji sistem od onog koji si uzeo.
 
@lepi kokane, uz svo duzno postovanje, full range drajveri (pogotovo jeftini) nikad ne mogu biti bolji od mnogosistemaca (u konkretnom slucaju, cak i da smatram da su solo 7\9 gori od solo 6, ali tesko da su gori od tog 2.1 bose, osim basa, jednostavno ne znam kakav je taj sub).
bose-companion2-frequency-response.jpg Ovo su bose companion 2 (da, da fullrange drajveri) freq resp ravna ko Balkan (i to jos da zanemarimo sum koji se javlja kod fullrange drajvera)
Bose-57bc1e0e5f9b58cdfd0615dc.jpg bose companion 20

Microlab_Solo6c-1.gif
ltbp_1.png
2.png
A ovo su solo 6\6c sa 3 razlicitih merenja u raznim uslovima (bas, ok, nesto nalik na bas, jer ne svira sa 30Hz - prenaglasen, donja sredina malo trapava - moze da se resi i sa zatvaranjem fazoinvertera, prenaglasene visoke - jednostavno ne okretati zvucnike direktno ka sebi\usima - rasporediti ih skoro paralelno).
 
Poslednja izmena:
Nisam pominjao companion 2 i 20, nego 5.
Solo 7 i 9 nisu mnogosistemci nego dvosistemci sa po dve bas membrane. To microlab ne ume da napravi, zato su solo 2 i 6 kvalitetniji zvučnici.

Companion 5 ima dva full range i kvalitetan sub. I taj bas drajver proizvodi širi freq odziv i bolji zvuk od 4 komada na solou. Period.

E, sad, svako ima ukus, džep i svoje mišljenje. Ako ti se dopada, slobodno kupi i u zdravlju da te služi.
 
Super sam zbunjen sad.

Altec MX6021 pokriva isto dobro - Niži i srednji NIŽI spektar - i - srednj i viši VIŠI spektar ?

Gde naći nove MX6021 kod nas?

Prave li se više uopšte?

EDIT: Inače kao vlasnik 6C i bivši vlasnik 7c zvučnika, mogu da potvrdim da 7c mnogo više "brundaju" i nemaju izražene basove i visoke tonove kao 6c. Zbog toga su i prodati. 6C nedostaje samo ovo što sam naveo gore za altec...
 
Poslednja izmena:
pravda za Companion!
 
altec za multimediu se više ne pravi. novog nema. pod tim imenom se sad prodaju neki bedni prdavci.

najpametnije bi ti bilo da za dvadesetak evra popraviš stare. čak i da je torus otišao (malo verovatno) popravka će da bude jeVtina.
 
Nazad
Vrh Dno