Šta je novo?

CM 212 Evo na i5 8600k

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi! Imam jedno pitanje, da li bi CM 212 EVO bio dovoljan da gura umereno OCovan i5 8600k? Takodje ako neko zna da li u Srbiji ima da se nabave EVO 212 lezista za nove platforme, u inostranstvu ima, nisam siguran da bi nasi uvozili jer im se ne isplati.
 
bi. kontaktiraj cooler master, velika je šansa da ti pošalju mount na kućnu adresu.
 
Hvala na informacijama! Znaci ima kod nas mount za ddr4 platforme da se kupi?
 
Poslednja izmena:
Ne, nije isto kao za AM3+, isto je kao za 1150, 1155, 1156..

Nemas nikakva kacenja za intel? Kontaktiraj CM podrsku na forumu, ne znam sta cekas :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne treba mu ništa, kači se na sve osim AM4.
 
Intel kacenja za iole novije standardne generacije su ista.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ljudi imam Evo od pre jedno 6godina, koristi se trenutno za am3+ platformu, ali on moze da se podesava za razne platforme, nisam samo znao da moze za nove intel. Nego planiram da predjem na dd4 ( soket 1151) i razmisljam da li ce on da mi radi posao barem za pocetak itd..
 
Poslednja izmena:
Sto se hladjenja tice, naravno da hoce, samo nemoj da klokujes do besvesti :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A ja imam problem sa trenutnim procesorom od kada sam ga kupio, planirao sam naravno da ga OC i to solidno ali vec na 4.1 na 1.3 voltazi on se pregrejava u prime95, pasta je skidana, kupljena bolja, nanesena na razlicite nacine u 2 navrata, sa predhodnim procesorom nisam imao apsolutno problema sa extreme OC na Evo 212.
Vremenom sam jednostavno odustao i sumnjao da sam jednostavno dobio los primerak il sta god..
Inace u pitanju je FX 8350, i jedan od problema je taj sto je poznat po grejanju a trpi veoma male temperature, do 62c zvanicno od strane AMD. Doduse nikad nisam bio siguran da sama ploca cita kako treba temp... al vise nije ni bitno menjam ga veoma soon, jer me bottleneckuje najstrasnije u vecini igara.
Razmisljam se samo imali ikakve poente cekanje, jer cekam vec mesecima i cena procesora je samo skocila za 20e a ram stoji zakovan sa cenom, maticne manje vise... aj recimo da od marta meseca pratim redovno cene te 3 komponente i uvek je isto... pa sam bio iz fazona ma daj vise ono dokle da cekam da uzmem to vise i zavrsim..
 
Poslednja izmena:
ako kupuješ i5 8600k, sećanja na nesrećni fx trenutno izbriši.
 
ako kupuješ i5 8600k, sećanja na nesrećni fx trenutno izbriši.

Hehehe to je svakako lepo cuti, a u kom smislu tacno mislis? da li je moguce da je toliko efikasniji sa hladjenjem? predpostavljam da je to dobrim delom zbog dosta veceg praga za max load temperaturu pa samim tim dosta lakse ohladiti?
 
Poslednja izmena:
pa recimo da će reakcija biti džou droping, što bi rekli naši prijatelji ameri.
i to bez ikakvog overkloka.
 
A na to mislis druze, pa da to znam, iz prve ruke sam gledao kako ortaku sa istim konf, posle zamene FX 8350 prelaskom na 8600k razlike su vece nego sto smo ocekivali, brutalne, licno smatram da je procesor jako dobar a opet nije i7 koji meni ne treba u principu a i finansijski... I smatram da cu mnogo pre morati da menjam graficku uz taj procesor nego njega. Tako da ono da bacio sam oko na 8600k definitivno, i to uz neki veoma umeren klok cisto ono, mada mu ni to nije potrebno trenutno iskreno.
 
grafičku koju imaš ( i koja je i dalje sasvim dobra ) ti je do sad gušio FX .
prodisaće kad budeš zamenio cpu i ram.
 
Mali off:

Preporuka da ides na i7 8700 i B360 umesto 8600K i Z370.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
grafičku koju imaš ( i koja je i dalje sasvim dobra ) ti je do sad gušio FX .
prodisaće kad budeš zamenio cpu i ram.

Da, npr igrali smo tada zajedno PUBG, ja se patim na nekim mestsima sa 30fps on kada dobijemo fps drop sedi na ~110fps, normalno 144 np, doduse ta igra bas i nije odlican primer, ali druge igre kao npr far cry 5 on na ultra ja ne mogu na low na 60fps... Procesor ovaj je jedno matoro zlo.. Jedva cekam da ga se okanem
 
To je besmisleno kupovati pored i7 8700, K procesor se uzima na Z ploci zbog OC mogucnosti.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ok, ja nisam bas dovoljno istrazio, al nesto sto sam kopao ljudi su spominjali da jedine bitne razlike ako se fura vise grafickih karti, doduse kazem nisam istrazio dovoljno, ali ako treba z370 chipset ok, ja ne mogu niti imam potrebe za 8700k, za njegovo hladjenje da iskesiram solidnu lovu itd, nah ova i petica mi je savrsena, pa makar morala na skuplju plocu, nisu nista spec skuplje nego neke druge komponente.

Da evo sada citam kakva nebuloza boze ne mozes da OCujes procesor... sta god bukvalno kuda plovi ovaj brod i barem kod nas te ploce uopste nisu TAKO jeftine da kazes ej pa sta bi ti da OC? za to ok da kosta ploca 70e pa da razumem, ja sam vidjao te ploce za ~15k dinara to nije zajebancija kes za takvo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, Hvala na informacijama, nista moracu da iskesiram vise za neku solidnu z370 plocu, kad smo vec kod toga, odakle krece cena solidnih ploca sa pomenutim chipsetom?
Ortak je uzeo neku nafuranu svu svetli, pere sudove, igra itd za kolko se secam tada nekih 22k dinara, sto iskreno meni apsolutno ne treba da mi ploca svetli u bojama duge i slicne nafurane stvari.
 
Poslednja izmena:
Uzmi i7 8700, ne K, na oglasima ~265e.

Ili jos bolje Ryzen 2600(X) za 100e manje..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ryzen je dobar deal gledano na cenovni stand point i cinjenicu da vremenom moze samo da postane bolji nikako gori, mislim na aspekt eventualnog koriscenja vise jezgara u igrama, kada bi to postao standard, ali to je ista prica koju sam slusao pre nekih 6god za FX seriju, nemojte i5 cekajte FX seriju, igrice ce uskoro biti optimizovane za vise corova, FX ce kidati itd itd... 6 god kasnije pola igara idalje radi na 2 jezgra primarne radnje, ostalo sta god, mojoj devojci koja ima neki Pentium od 6800rsd sa 2 core rade igre bolje nego meni sa ovim CPU... Tako da nebih Ryzen iako znam da je odlican.
Ono sto mene licno dosta odbija od 8700 je i hladjenje, koje je poprilicno skupo itd, doduse da ako nebi bio OCovan mozda to nebi bilo drasticno, ali sumnjam da bi ga EVO 212 drzao ladnim, stvarno sumnjam. Manje vise verovatno bi me izaslo na isto na kraju.
Sta znam, meni se mnogo svidja 8600k i to bez OC sam ga gledao u realnom radu itd, ja sam odusevljen, cekam ga duze vreme ali cena umesto da pada ona je skocila, znam da ga mlate jer su se budale kao ja popalile na njega, i da je malo overpriced u Srbiji al sta znam nisam nesto budzetno limitiran, vise je kolko sam ja spreman da dam nego sto je kes problem.
Sto se tice non K verzija pa ok je to, iskreno trenutno apsolutno nije ni potreban OC, ali zavrsio sam za ceo zivot sa kupovinom preko madjara iz oglasa itd, na tezi nacin sam to naucio, reko sam nikad vise makar placao ovde drasticno vise i neka me lupaju po usima barem imam garanciju itd...
 
Poslednja izmena:
Inace hvala na savetima, stvarno cenim pomoc i dobronamerne savete!
 
Sve u svemu, 8600K i B360 ploca su nevidjeno bacanje para.

Ili i7 8700 i B360, ili i5 8600K i Z370. Ako hoces vec B360 i i7 je van budzeta, idi na i5 8400.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa nije mi van budzeta, vise mi je van okvira potrebe za takvim procesorom i zelje da dam tolike pare za isti. Nekako smatram da ne moram bas da furam najjaci procesor za gaming a u istu ruku dobru ali ni priblizno mocnu graficku kartu, koju ne planiram da menjam sa nekim cudom koje bi pariralo tom procesoru. U mom slucaju, a verovatno i vecine, uvek ce graficka biti bottleneck (osim meni trenutno)

Nista nije zacrtano u kamenu, Ryzen je meni ok, radi posao, losije malo ali ne toliko primetno a dosta je jeftiniji, mana je sto moram da menjam i investiram u novo hladjenje u tom slucaju gde se ta razlika od 100e od jednom sece na 50tak. Igre su nekako uvek bolje radile i bile optimizovane za Intel, doduse ja sam oduvek na AMD, niti sam blue niti red, do sada nikad nisam imao mogucnosti da dajem pare na Intel i zato sam veoma veoma zahvalan AMDu sa izlaskom Ryzena i pravljenjem konkurencije gde su cene Intel procesora postale realnost il barem ne toliko nemoguca misija.

Licno mislim, doduse ja stvarno nisam strucnjak, ali smatram da i5 8600k bi me sluzio godinama bez da me ikada bottleneckuje cak i sa nekom npr 1070ti il 1080. E sad mozda se varam, ko zna sta donosi next gen, ali gledajuci na npr ray tracing itd, meni je licno to smesno, toliko smesno da i kada bih imao budzet da kupim 2080ti nebi ga ukljucivao nego bih kupio 240hz monitor i uzivao u dodatnom smoothnessu igre vs da igra izgleda kao realnije, gde u realnosti nikad neces ni obratiti paznju na takve stvari, ne za toliki cost u FPS, previse demanding.
Odo ja u off...

Iskreno mislim da je mozda ipak najbolje za mene i5 8600k + neka zadovoljavajuca Z370 ploca kombo.

Da li si upucen mozda kolko je para potrebno izdvojiti za zadovoljavajucu Z370 plocu okvirno?
 
Poslednja izmena:
Ja cu ovu plocu sa 8600k
8042708959e8f66769a2ac281d4cecbb.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno