Šta je novo?

PCI-E zvučna za zvuk u filmovima na 5.1 slušalicama

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Poslednja izmena:
svaka ti je ista što se tiče diskretnog rasporeda snimljenih kanala.

e, sad, neki kažu da je na slušalicama moguće doživeti 5.1 zvuk, dok drugi kategorički tvrde suprotno.

inače, ontopik - najeVtiniji asus koji možeš da nađeš.
 
Poslednja izmena:
5.1 i 7.1 zvuk na slusalicama se svodi na obicnu ''sminku'' odnosno emulaciju takvog zvuka koja samo degradira kvalitet.
Surround emulacije su tu da oduseve laike sto je na kraju ok (svako kupuje ono sto mu odgovara) ali je cinjenica da po kvalitetu ta sminka ne moze da se poredi sa stereo zvukom. Naravno potrebno je i da su same slusalice kvalitetne, sigurno nece neke stereo krsine zvucati bolje od kvalitetnih 5.1/7.1.
 
Onda drmni SB Fx. Sasvim dovoljan ce ti biti. Ako hoces i optiku kasnije onda AE uzmi preko Madjara.
 
Koliko vidim, obe ASUS kartice nemaju DTS/Dolby na optici. Sto znaci da kada igras igre, a u buducnosti radis surround preko optike, neces moci da imas surround. A Creative nema optiku na toj.
 
Ta gaming smeca mogu imati i 25 driver opet ce biti smece... jedino sto je iole kvalitetno tog tipa je Bluedio U Plus sa po sest drivera ili 1more Triple Driver sa "tri" drivera. Sve ostalo je ili kvazi ili smesni pokusaj bar koliko sam ja cuo i procitao
 
čuo, ili pročitao ?
 
Ta gaming smeca mogu imati i 25 driver opet ce biti smece... jedino sto je iole kvalitetno tog tipa je Bluedio U Plus sa po sest drivera ili 1more Triple Driver sa "tri" drivera. Sve ostalo je ili kvazi ili smesni pokusaj bar koliko sam ja cuo i procitao

Nije istina, za kvalitetan zvuk mora bar po 18 drajvera inace nista.
 
čuo, ili pročitao ?
Čuo kao slušao sam 1more, citao (review) o bluedio. Inace ne znam kako neka dsp transformacija zvuka u 7.1 zajedno sa 8 drivera u slusalicama moze da bude dobra ideja i dobar zvuk :) mozda i gresim ali to je onda neko bas pre*ebano revolucionarno software / driver resenje spakovano u gaming headset haha
 
Uglavnom bi trebalo da ide drajver ispred, iza i direkt u uho, da bi se stvorio "surround" i po jedan "bass" drajver da simulira sub. Sad, kako zvuci to na slusalicama, posto su drajveri blizu, to nemam pojma. Cak i simulirani surround na SB kartama je onako. Nekako kao da nema daljinu.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Surround na slušalicama je bezvezarija. Kakvu "prostornost" možeš da očekuješ od drajvera koji su svi tik uz bubnu opnu? Kvalitetne stereo slušalice će pružiti sasvim adekvatni osećaj prostora i pozicioniranje zvuka, pogotovo ako su otvorenog tipa i imaju široki soundstage...
 
Nazad
Vrh Dno