Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

Ćao društvo. Uzeo ženi juče ovaj telefon pa me interesuje par stvari ako je neko upućen.
Da li je googl bolja od stock kamere?
Koja je metoda za root, otkljucavanje bootloader-a i samu instalaciju gcam?
I da li je rizično odraditi root, ako je u telefonu instalirana apk. za e-banking?
Ako neko zna I ne mrzi ga, ne bi bilo loše da su ovakve informacije na prvoj stranici.
 
Bolja je gcam osetno od ove stock na svim poljima.
Za unlock bootloadera to se radi preko mi flash unlock tool, trebas podneti zahtev i za 360h dobijes dozvolu za unlock, moze i manje vreme ali trebas da budes aktivan na njihovom forumu.
Onda fleshujes twrp provuces camera2api kroz njega i mozes gcam onda
Za root ako hoces flesujes magisk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je neko rutovao sesticu i kakva su iskustva?
 
Stigla mi je Mofi zastita za koju sam dobio preporuku ovde, 11 dolara izasao me paket. Kvalitet jako dobar, odusevljen sam..
 
Ljudi, evo ja samo da pohvalim Xiaomi global service center, poslao sam desetak meilova zadnjih par nedelja, nisam ocekivao, ali posle mojih detaljnih objasnjavanja i skrinprintova kako bi im sto lakse i sto tacnije izneo dokaze za validnost informacija koje im pruzam, oni su mi danas vratili izbrisani nalog i otkljucali telefon. Samo reci hvale, sto puta hvala im veliko !!! Eto ako se neko zezne kao ja, samo neka bude uporan, bolje to nego servisiranje.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Zaborabih da se zahvalim i Ivanu koii mi je dao savet da se njima obratim, bez obzira sto sam to vec bio uradio pre toga.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nema na cemu, drago mi je da si resio problem.
 
Kada je telefon zakljucan i pritisnem dugme za zakljucavanje, samo da se ukljuci displej, da vidim koliko je sati, prilicno dugo mu treba da odreaguje. Mozda cak i 3 sekunde. Ista prica je i sa otiskom prsta, prilikom otkljucavanja. Kada ponovim to odmah, reaguje momentalno.
Dakle, imam utisak kao da se telefon uspava, kada ga ne koristim duze od pola sata, recimo. A posle "budjenja" nema problema. Je l' ima nekog sa slicnom pricom?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
A sto ne ostavis opciju za budjenje tako sto 2x kucnes po ekranu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Kada je telefon zakljucan i pritisnem dugme za zakljucavanje, samo da se ukljuci displej, da vidim koliko je sati, prilicno dugo mu treba da odreaguje. Mozda cak i 3 sekunde. Ista prica je i sa otiskom prsta, prilikom otkljucavanja. Kada ponovim to odmah, reaguje momentalno.
Dakle, imam utisak kao da se telefon uspava, kada ga ne koristim duze od pola sata, recimo. A posle "budjenja" nema problema. Je l' ima nekog sa slicnom pricom?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Jel ti ovo upaljeno možda? Ako jeste isključi.
Screenshot_2019-02-07-17-28-31-501_com.miui.powerkeeper.jpeg
 
Kako ste dosli do ovog Smart scenes.... ja ne mogu to naci.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Ne mogu ni ja. Evo upravo trazim. Izgleda nema na miui 10.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Dešava se kod mene. Počelo je nakon update na 10.2.2 , nekad imam osjećaj kao da ne reaguje. Ja odradim reset uređaja svakih nekoliko dana
 
Izgleda mi da u opcijama battery saver, moze nesto da se podesi tu ... vidim da ima Slepping apps...

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Viber mi zvoni bas glasno, smanjim ton telefona, ali viber zvoni isto.
Mogu li kako smanjiti njegov ton?
 
pali ekran preko fingerprint ili ukljuci 2x dodir ekrana za paljenje ekrana, stim sto to nece da ti otkljuca mob. vec samo da upali lock-screen.
 
Uskoro mi ističe vreme čekanja za otključavanje telefona pa rekoh da se posavetujem sa vama gde da skinem google kameru i koji mi custom rom savetujete u moru sličnih :) Hvala na objašnjenju
 
Uskoro mi ističe vreme čekanja za otključavanje telefona pa rekoh da se posavetujem sa vama gde da skinem google kameru i koji mi custom rom savetujete u moru sličnih :) Hvala na objašnjenju

Ukucaš u google pretraživaču "custom rom for note 6 pro" i prvi sajt koji se pojavi, Xda forum ti pokaže listu svih trenutno custom romova. Pa biraš. Isto tako i za google kameru.
 
Za gcam izađe lista od 100kom i nijedan neće da se instalira. Moj nema root možda zato ne šljaka. Imam neku verziju instaliranu ali nema nikakvih opcija za slike.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Za gcam izađe lista od 100kom i nijedan neće da se instalira. Moj nema root možda zato ne šljaka. Imam neku verziju instaliranu ali nema nikakvih opcija za slike.

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Istu muku mučim i nekako sam saznanja da ne može bez roota :( Večeras ću probati da rootujem mob i instaliram neki costom rom pa javljam.
 
Istu muku mučim i nekako sam saznanja da ne može bez roota :( Večeras ću probati da rootujem mob i instaliram neki costom rom pa javljam.
Nikada nisam radio root i šta gubim sa njim jel to slično jailbreaku na IOS?

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ne gubiš ništa. Kako ga rutuješ tako možeš i da ga unroot-uješ ako ti zatreba reklamacija. Instalirajte twrp za vaš telefon (google) zatim instalirajte camera2api (google) i zatim kameru sa sajta koji vam je rekao LordVladd. Verzije koje počinju sa 5... su za oreo sisteme a 6... za pie.
GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1 je za sada najstabilnija i jedna od najboljih verzija.
 
Primetio sam da na obavestenja nema zvuk,iako je ukljucen i u aplikacije i u podesavanja u telefonu,vidim na xiaomi forumu dosta ljudi se zale,ali resenje nisam video..primer stigne mi mail ali zvuka nema..
 
Ne gubiš ništa. Kako ga rutuješ tako možeš i da ga unroot-uješ ako ti zatreba reklamacija. Instalirajte twrp za vaš telefon (google) zatim instalirajte camera2api (google) i zatim kameru sa sajta koji vam je rekao LordVladd. Verzije koje počinju sa 5... su za oreo sisteme a 6... za pie.
GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1 je za sada najstabilnija i jedna od najboljih verzija.


*mjau**mjau**mjau* konačno sam uspeo, samo i ova verzija kamere mi krešuje. Valjda ću ubosti pravu.
Znači redosled je sledeći. abd, twrp, camera2api, magick i onda restart pa kamera. Sve to na miui 10.
 
Nazad
Vrh Dno