Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

Bas tako. Cudi me sto nece.
Mozda jos neko sa sesticom proba i podeli informaciju sa nama. [emoji846]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Cudi me sto nece.
Mozda jos neko sa sesticom proba i podeli informaciju sa nama. [emoji846]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Rn5 i rn6 su isti telefoni razlika je jedino u notchu i duple dve prednje kamere.
Takoda sto radi i vamo i radice i tamo.

Sent from my Xiaomi RN5 using Tapatalk
 
Nesto su mozda podrndali softverski. Nisam strucan. Kada prebacim framerate da bude default, ukoci se kamera i pojavi se natpis "Serious camera error".

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nesto su mozda podrndali softverski. Nisam strucan. Kada prebacim framerate da bude default, ukoci se kamera i pojavi se natpis "Serious camera error".

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Kazem ti, treba ti Gcam i par fixovi i radice bez problema.

Sent from my Xiaomi RN5 using Tapatalk
 
Samo da se malo informisem oko toga, pa cu svakako da probam. [emoji846]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
covek verov nema lose namere, ali realno dezinformise u ovoj temi, bez ikakve podloge i provere.

za promenu, da potvrdim da sledeci Magisk moduli lepo rade na ovom modelu i zvanicnom Miui 10 rom-u : Navbar Height for Miui 10 (navbar se smanji taman dovoljan da bude), Systemless Hosts + adaway, kao i Miui Camera v2 mods for whyred (Redmi Note 5 /pro) Miui.

Sto se tice recovery-a, provereno radi PitchBlack sa XDA teme u RN6Pro, samo sto sistemska particija ostaje enkriptovana i recovery je ne moze koristiti. Ja to dalje nisam resavao, mada je bez toga nemoguce (bar meni) uradidi full backup.
 
Ne treba ništa od toga. Kakvi fixevi? Ni na RN5 ne trebaju fixevi za 4K. Nemoj lupati bezveze.
Treba nažalost za 4k na gcam. A i za stock mora da se edituje jedan xml fajl da bi se uključio 4k.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Od kad to? Posto je radio na open camera 4k dok sam imao RN5?
 
Radio na miui 9 i to nekim prethodnim verzijama koliko se ja sećam. Postoji bug gde kamera detektuje rezoluciju videa kao 4000x3000 umesto 3840x2160. Nije teško popraviti tako da ako neko moze nek okači "libmmcamera2_mct" fajl koji se nalazi u system/vendor/lib ili samo vendor/lib

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
potrebna pomoc pre par dana sam kupila ovaj mob, i vec imam problem...kada sam u stanu, ljudima se gubi signal, i jako me slabo cuju, iako ja njih sve vreme cujem bez problema...stari mob je radio bez ikakvih navedenih problema....da li je neko imao slicno iskustvo, ili je mozda fabricka greska?
?
 
Nasla!

PREBACILA SA 4G NA 3G
 
Poslednja izmena od urednika:
Znamo da je puno ljudi kupilo RN5, ovdje i u svijetu, pa ''navijaju'' za svoje, ali to ne smije biti razlog da se izvaljuje da je RN6 Pro ista stvar samo s notchom.

Vidio sam dosta recenzija i na većini uspoređuju baš ta dva telefona. I mora se brojnim fanovima RN5 reći da gotovo sve recenzije daju prednost šestici.
Uglavnom, ne mogu biti isti kada je 6 veći, a to nije sitnica. Drugo, kažu da ima bolje kalibrirane boje displaya, življe. Zatim dual pixel PDAF je velika stvar u vezi kvalitete kamere, to su do nedavno imali uglavnom samo flagship mobiteli. Pogodit ćete koji od ta 2 modela ga ima, a drugi nema. Evo link objašnjenja za to LINK
btw. Audio kod snimanja videa je napokon čist. Ima recenzija gdje neki talijan snima video na jakom vjetru istovremeno govoreći da upravo to pokaže.
Kamera je napredovala toliko da su i noćne fotke lijepe, bistrije.

Recenzije su jako dobre, da sada kupujem mobitel uzeo bih RN6 Pro. Za neki minimum para dobije se dosta.
Došao je MIUI 10 pa je pitanje da li se što pogoršalo u međuvremenu s njime, navodno je jasno da je baterija malo bolja.
 
Mislim da porediš rn6pro sa pogrešnim telefonom, tj sa rn5 pro koji se prodaje u Indiji a ne sa rn5 global koji se prodaje kod nas. Razlike u zadnjoj kameri osim nekih softverskih sitnica praktično nema. Oba imaju dual pixel autofokus. Razlike se zaista svode na noč i prednju kameru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam se lomio oko rn5, rn6 i a2. Na kraju sam uzeo ovaj. Hajde rekoh, da uzmem nesto "moderniji dizajn" . Kamera mi nije bitna, nosim DSLR kad god mogu. Baterija i ta neka sitna podesavanja su mi bila na prvom mestu.
Svakako ovo je Poco, za moj prethodni J3 2016. [emoji23]
E sad me kopkaju ovi naslednci sto se najavljuju.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stancuju ih Kinezi ko ludi, izlaze novi modeli svakih 5 meseci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da porediš rn6pro sa pogrešnim telefonom, tj sa rn5 pro koji se prodaje u Indiji a ne sa rn5 global koji se prodaje kod nas. Razlike u zadnjoj kameri osim nekih softverskih sitnica praktično nema. Oba imaju dual pixel autofokus. Razlike se zaista svode na noč i prednju kameru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

šta ono smeće koje je još lošije od globalnog n5. ono sa aperture 2.2 glavne kamere....taj se nema šta komentirati i uspoređivati.

ova šestica je odličan fon i ne treba gledati čiji je on nasljednik, brat ili otac...naravno da će ubuduće izaći još bolji modeli, kao i uvijek
 
Da, RN5 AI global ima dual pixel, ali testovi su pokazali da je kamera bolja, i prednja i zadnja, u praksi, makar razlika bila samo softwerski. A šta ono za veličinu displeya se ne smatra razlikom, otkad to nije bitno ? Petica ima više mesa gore i dole, izgeda zastarijelo u odnosu na ove sa manje mesa. Kad je bilo riječ o nekim drugim telefonima to se itekako gledalo s povećalom, kao jako bitna stvar. Ne bih nikada RN5 uzeo pokraj 6 Pro.
 
Rn6 pro je izasao da bi xiaomi predstavio telefon sa notchom u tom cenovnom rangu.Da su one hteli neki pomak, stavili bi sd 660.
Rn5 vs rn6pro je notch vs nonotch

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, RN5 AI global ima dual pixel, ali testovi su pokazali da je kamera bolja, i prednja i zadnja, u praksi, makar razlika bila samo softwerski. A šta ono za veličinu displeya se ne smatra razlikom, otkad to nije bitno ? Petica ima više mesa gore i dole, izgeda zastarijelo u odnosu na ove sa manje mesa. Kad je bilo riječ o nekim drugim telefonima to se itekako gledalo s povećalom, kao jako bitna stvar. Ne bih nikada RN5 uzeo pokraj 6 Pro.
To što ima manje mesa je rezultat noča. Razlika u veličini ekrana pogotovo ako se uzme u obzir površina koju noč zauzima je premala da bi se smatralo predošću. Noč je stvar ukusa i siguran sam da mnogo ljudi, uključujući mene pre bira više mesa nego noč.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jednostavno je bolji. Veći ekran u sva 4 smjera. I dole je manje mesa također. Naravno da je prednost, svaki milimetar ekrana se mora računati kao prednost, nema da nećeš računati, hoćeš, računati ćeš. Sad je noč popularan i jedan od znakova modernog telefona, to što nekima smeta je samo njihov hendikep. U budućnosti će ga smanjivati pa vjerovatno opet ukloniti, ali trenutno je stanje da je popularno.
Vi ste se svi ufurali u priču da ovo nije pravi nasljednik za N5 jer ima premalo razlike, i napravljen je ranije nego što je bilo inače. Ja kao što sam rekao, ne zanima me tko je čiji nasljednik nego kakav je koji telefon. Inače, lijepo je vidjeti da ovaj ''nepravi'' nasljednik počinje gaziti ''pravog'' nasljednika kraljevske loze, po prodaji, gledajući kimovil
 
Isti telefoni, razlika u selfi kameri i notchu, pa ko sta voli :)
 
Da podsetim tema je Redmi Note 6.
 
Neverovatno kako i koliko ljudi brane svoj izbor čak i kada je to neodbranjivo. Šestica je bolja od petice, svidjalo se to nekome ili ne a na kraju, izašla je sedmica, idemo dalje, selimo se u novu temu. [emoji23]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Drž' se ti svog Samsunga pusti nas [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je l' je potreban neki reset telefona posle apdejta na miui 10.2?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno