Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

Redmi note 3 je bio naslednik RN2 modela, RN4 naslednik RN3, RN5 naslednik RN4. Po kojoj logici onda RN6 nije naslednik RN5?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zato što se držite naziva ko pijan plota. Još ovaj model sa Tajlanda ili iz Indije...

Ako iole pratite Xiaomi zadnjih godina onda znate šta pričam i zašto kažem da ovaj model nije naslednik RN5 Global/AI/kako god. Ako ne znate onda vam ne mogu pomoći još koji mesec dok ne izađe naslednik pa vam bude jasnije.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Pa po vidjenom ovaj RN6pro mu dodje kao neki RN5 AI notch :D Naslednik RN5 AI bi trebao da dobije dosta bolji upgrade od ovoga...
 
Prvo smo imali Redmi 5+ u Kini.
Onda je isti model predstavljen u Indiji kao Redmi Note 5.
Onda je u Indiji izašao Redmi Note 5 Pro koji je uveo dual kamere pozadi 12+5mp, selfi kameru od 20mp i Snapdragon 636.
Onda izlazi Redmi Note 5 u Kini, to je ovo što se kod nas i u svetu prodaje kao RN5, a na netu se može naći kao Redmi Note 5 AI. On pozadi ima istu kombinaciju s dve kamere kao RN5 Pro s tim što je primarna Samsung i f/1.9, selfi kamera je 13mp umesto 20, ima Oreo 8.1 i postoji 32/3gb verzija.

Ovaj sada Redmi Note 6 Pro je naslednik Redmi Note 5 Pro modela iz Indije, a taj "vuče korene" od RN5 iz Indije (koji je ustvari R5+ u Kini). Dakle nije ista hronologija i pozicioniranje kao za RN5 u Kini, već kao R5+ u Kini. Tek će izaći pravi naslednik RN5 koji je predstavljen u Kini nakon RN5 Pro u Indiji.

Za nas je relevantno gledati modele iz Kine, a ne iz Indije. Kod nas se prodaje RN5 iz Kine I R5+ iz Kine. Kod nas nema RN5 Pro koliko sam video. I generalno oba Indijska modela Note 5 i Note 5 Pro su slabija od Kineskog Redmi Note 5. Zato će i njegov naslednik biti bolji od RN6 Pro.


Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Posle cekanja, spekulacija i glasina Xiaomi je kroz MI Tajland forum/facebook najavio Redmi Note 6 Pro, i zvanican izlazak se ocekuju ubrzo, mada je vec dostupan u prodaji, pa I kod nas.

2mw9x6c.jpg
 
Jason2004

Postoji edit dugme.
Nemoj post za postom.
 
Osnovne razlike izmedju RN5 i RN6 Pro:

2nitslz.jpg


Zanimljivo je da RN6 Pro pre-orders na Tajlandu dobijaju besplatno po izboru Mi Band 2, Mi Wi-Fi Repeater ili Mi Selfie Stick.
 
Neuporedivo bolji telefon od RN5, samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ce uzeti RN5. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zaista RN6 Pro opravdava razliku u ceni u odnosu na RN5. Kategorija iznad. Može da parira Poco-u čak. :)

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Ne opravdava razliku u ceni od 40e, ali ne moze da se kaze da nije bolji od RN5!
 
A jes vala, sad smo mi svi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i sto smo uzeli rn5 pre 2 meseca

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
projekat "oprana slika" stiže i do šamija.
uskoro više neće biti senki na slikama uopšte.
 
Nisam ekspert za slike ali iz ovog gore videa moj je utisak da RN5 pravi bolje slike. Na RN6 Pro slike su spržene (npr baš na prvoj slici onog nadvožnjaka kod RN6 Pro se uopšte ne vidi ograda dok se na RN5 vidi), takođe sve slike napolju koje hvataju nebo na RN6 Pro su previše svetle, ivice krovova i objekata spaljene, nebo svetlo plavo/sivo dok je na RN5 plavo a objekti se jasno vide. Kada nema neba i direktnog sunca, boje na RN5 Pro isprane u odnosu na RN5.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Treba biti realan, ne mogu da verujem da ljudi ovde pricaju da je RN5 bolji mob od ovog, samo zato sto ga vec poseduju...
Kamera, bar ona selfi ako je tesko reci za glavnu je primetno bolja od RN5 na osnovu ovog videa.
Samo da je cena recimo 210 evra, bila bi prava kupovina, jer realno vredi bar tih 20 evra vise od RN5.
 
glavna kamera preeksponira na rn6, stabilizacija izgleda primetno lošije, prednja kamera nije dobro testirana jer je na jednom telefonu glavudža malo više u levom delu slike, na drugom u desnom, a i generalno nije isti sadržaj u kadru pa postoje razlike u određivanju ekspozicije. maše i jedan i drugi telefon na sve strane, ali generalno nije dobar test, moraju obe kamere da hvataju isto da bi mogli da se donesu precizniji zaključci.

to što se tiče kamere, koji je bolji telefon nek drugi prosude.
 
Malo izvrćete činjenice, rečeno je da je RN5 bolja kupovina, da ne vredi za RN6 Pro dodati 40-50e. Još ni jedan dobar i realan test kamera nisam video ova dva modela, kao što reče @ivanhoe, na osnovu koga bih mogao doneti zakljčke što se tiče kamere. Samo bolja prednja kamera ne vredi 40-50e više, da se ne lažemo, a upitna koliko je bolja, od drugog telefona koji na prednjoj ima GCam i dalje nije bolja. Da je manja razlika u ceni i da se dvoumim samo oko RN5 i RN6 Pro, RN6 Pro bi pre uzeo, ali kada se pojave moduli/GCam kao za RN5, mada i za RN5 nije sređena GCam. Da li će uopšte biti za RN6 Pro? Ko se ne bakće sa ovim stvarima, ne zanima ga GCam, otključavanja BL itd. RN6 Pro svakako.
Pogledao sam juče 6 Pro kada sam kupovao telefon, odustao sam i od njega i RN5, ni jedan nije imao šta da taži pored A2 (ok, jeste jača baterija na RN5/RN6 Pro, ali po meni ne vredi žrtvovati sve ostalo, sve ostalo A2 šije oba modela, izrada A2 je nivo za oba modela iz redmi serije, plus problem sa GCam na RN5 me dodatno već odvraćao, za RN6 Pro i nema GCam, što je dodatni minus, uživo sam lako presekao kada sam ih video).
 
Poslednja izmena:
^A2 da nema bagove tj da je sređen koliko Note 5, bio bi bolja kupovina. Ovako ima brdo nekih bubica i problema (bar koliko sam ispratio temu ovde na forumu) tako da je masa ljudi odustala od kupovine ili čak prelaska sa Note 5 (između njih i ja).

RN6 Pro će po mom mišljenju imati podršku kao R5+ ili Indijski Note 5 Pro, dakle osetno slabiju nego Note 5 AI. Ne što je slab ili loš, nego pre svega jer je suviše rano izašao da bi ljudi prodavali svoj par meseci star Note 5 i kupovali ovo, a tu je i pitanje dostupnosti jer mislim da Note 6 Pro nije baš globalni globalni model kao Note 5 AI. Mislim da se tek čeka naslednik Note 5 AI koji će biti pušten u mnogo više zemalja u prodaju a plus će biti hardverski jači.

To su moja nagađanja zbog hronologije čitave Note serije koju sam ispisao par postova iznad. Ovo mi prosto deluje kao neki minijaturni upggrade koji bi pre godinu dve bio pušten samo za Indiju npr, a sada je za više regiona jer je verovatno Xiaomi povećao kapacitete. Značajniji su bili pomaci sa RN3 na RN4 na RN5 (gledam Snapdragon verzije).

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Pitaj u A2 temi za bagove, da ne idem ovde u off, nisam do sada naleteo na nešto, baš ću proveriti. Iznenađen sam brzinom rada i koliko on sve drži učitano u memoriji, nema ponovonog učitavanja app, juče otkucao nešto na viberu, nisam poslao (mislio da jesam), uđem u poruke danas da vidim zašto ne odgovara, vidm da nije poslato, ali danas isto stoji otkucano, nije se izbrisalo, spasilo me ogromne kucanije. Igrica isto, gde sam je sinoć ostavio, danas sam nastavio sa igranjem. Ne mogu da verujem šta se dobije za dvesta i neki evro.
 
Ehh da je samo baterija problem, nego ne prima ni micro sd, šta da radim onda sa svojom 32gb ultra brzom micro sd karticom, da je bacim?
Sigurno ne mogu da je prodam za neke isplative pare.
 
Pa ako je ne prodas sutra za neke upola isplative pare, sutra nece vredeti ni cetvrtinu tih nekih isplativih para. Ja mislim da vise nema ultra brzih kartica od 32 Gb, ili gresim ?? A svaka interna memorija je brza od te brze plus uvek mozes da imas neki mSd OTG ako bas zelis da je imas za neki Back Up. Ja stvarno ne vidim vise svrhu mSd kartica u mobilnim telefonima.
 
Pa generalno si upravu, jedino sto ja trosim dosta prostora, sad ovih 64gb sto imam mi je malo, pa sam se nadao bar da mogu da prosirim memoriju na narednom.
 
Pa raspitaj se ako ne znaš, msm dva procesora, različite arhitekture, jedan noviji drugi stariji, i tako.... Ide ovaj forum ka 00[emoji6]

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
[emoji106]

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Normalno je da niko nece preci sa RN5 na RN6, isti chipset, samo razlika u notchu.
Za tih 220-230 eura bolja je kupovina Mi A2 sa svojim sd 660.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I to je upitno, jer Mi A2 ima dosta kompromisa, a razlika izmedju SD 660 i SD 636 je mahom u GPU delu, CPU je identican sa razlikom od par stotina MHz.

To je telefon za ljubitelje stock Androida.
 
Nazad
Vrh Dno