Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

Istina.
Da ne znam čoveka a ne znam ga pomislio bih da ima džak šestica koje treba da uvalja[emoji3]
 
Jeli ima još neko osećaj kao da čita naslove iz Kurira/Blica/Informera... :)

Identičan utisak sam imao, oduševljenje sa telefonom koji već sada ima stari hardver, a skuplji nerealno od RN5. Prvo sam mislio da su na Mi Srbija došli da spamuju, međutim oni nemaju ni na mapi ovaj telefon zvanično kod nas.

Dobar je ovaj fon do 200e 64GB. Taman koliko da padne cena cena RN5 64GB na 180e. Ali bih pre išao na RN5, za njega bar ima maskica i stakala kakvih hošćeš, za ovo dok stigne ima da osedim.
 
Za one koji narucuju online, RN6 Pro se pojavio i na glavnim retail sites:

maglzt.jpg


mcpsh1.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa i ja se odusevljavam, ne samo on, jer vi verovatno vec imate dobre mobilne, pa vam je svejedno, ja nemam, i trebao sam da uzmem RN5 ili A2, a sad cu se verovatno odluciti za RN6 Pro jer je OSETNO bolji od RN5, a A2 ima verovatno bolju kameru i sigurno ima bolji OS, ali ona mala baterija na njemu mi ne radi posao.
 
Pa nije osetno bolji, ima kilometarski notch i bolju prednju kameru, ako to vredi 40-50e vise, samo napred :D

Sto se mene tice, prednja strana je bolja na RN5, simetricna.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, meni taj notch ni najamnje ne smeta, cak mislim da je prava picajzla neko kome to smeta, ja i zelim da imam sto vise ekrana na mobilnom, a notch upravo to obezbedjuje.
Drugo, ovde je ekran 6.26, a na rn5 je 5.99, a istih su dimenzija, jer je na rn6 pro, veci screen to body ratio, dakle ovde ubedljiva pobeda za rn6 pro.
Trece, selfi kamera na rn6 pro, prvo ima ih dve, a drugo bolje su - 20mp + 5mp , u odnosu na rn5 koji ima jednu 13mp, i to je osetno bolje na rn6 pro, bas kao i prethodne stavke.

Mozda ce imati i duzu podrsku za novije OS-ove, posto je noviji mobilni od rn5 i dolazi sa nesto novijom verzijom, 8.1 Oreo u odnosu na 8.0.

Jedino sto ide u prilog RN5 je sto ima FM Radio, a RN6 Pro to nema kolko vidim po specifikacijama, ali to meni nije bitno, jer u zivotu nisam slusao radio na mobilnom.

Edit

E da, zaboravih za cenu... pa dobro, sad je nekih 235e, ali nema sumnje da ce to za mesec dana pasti na oko 210e, sto je ok u poredjenju sa 190e za RN5.

i da, zaboravih i ovo, osetno su tanji bezeli na RN6 Pro od RN5, to se na slikama jasno vidi, mnogo bolji dizajn.
 
Poslednja izmena:
Nema povrsinu 6.26" ekrana jer se racuna dijagonala, dijagonala je veca za 0.3" prvenstveno zbog notch-a, pa tek onda zbog manjeg donjeg bezela. Za dizajn se ne bih slozio, sto se mene tice, notch+donji bezel=dizajnerski fail.

Selfie kamera je, sto se mene tice, beskorisna i jedini uslov je da postoji, naravno ovo je subjektivno i mnogima je to bitna stavka. I RN5 je dolazio sa 8.1 softverom. Podrsku nece imati osetno duzu sigurno, razlika je nekoliko meseci u datumu objavljivanja.

Realno, kome se svidja dizajn i hoce bolju selfi kameru, vredi doplatiti 20-30e, ali daleko je ovo od "dosta boljeg fona".

1e1b4acb37dd3e91078545b5979ecaf6.jpg


Ovako treba da izgleda fon sa boljim, ali ne idealnim, STB-om, a ne notch frankenstajni sa donjim bezelom.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja se odusevljavam, ne samo on, jer vi verovatno vec imate dobre mobilne, pa vam je svejedno, ja nemam, i trebao sam da uzmem RN5 ili A2, a sad cu se verovatno odluciti za RN6 Pro jer je OSETNO bolji od RN5, a A2 ima verovatno bolju kameru i sigurno ima bolji OS, ali ona mala baterija na njemu mi ne radi posao.
OSETNO BOLJI?
Brate, ovo je RN 6 Pro, nije Mi 8.
Smanjite dozivljaj :D
 
Buni vas to sto sam napisao osetno velikim slovima, pa mislite da mislim na neku veliku razliku, a ne mislim, razlika je osetna, ocigledna, ima je, nisam rekao da je dosta bolji od rn5 sto svakako nije, ali da osetis da je bolji, jeste :D
a velikim slovima sam napisao, jer se ovde potegla neka prica, ko da je cak rn5 bolji, a nije ni isti, a kamoli bolji.
No sve je to u ukusima, to jest taj notch, koji vidim da nista ne smeta korisnicima Poca, tako da mislim da je to sve psihicki, neka predrasuda, koja nestane posle nekog vremena koriscenja.
 
Naravno da ne smeta notch. Njegova poenta je sano da se bolje iskoristi prostor i prebace notifikacije gore. Kome smeta vizuelno uvek moze to da iskljuci. I meni stoji iskljuceno tj. crno, vise mi tako odgovara.

Tapatalk from Poco loco
 
Kako moze telefon da bude toliko bolji, da "osetis" razliku (osecate a niste videli/drzali telefon nikad) ako mu je jedina prednost prednja kamera?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Čak je i pitanje koliko je bolja i prednja :D To što ih ima 2 ne znači apsolutno ništa, čist marketing. Ima i pozadi 2 ali je druga isključivo ukrasa radi :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako moze telefon da bude toliko bolji, da "osetis" razliku (osecate a niste videli/drzali telefon nikad) ako mu je jedina prednost prednja kamera?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pricamo po specifikacijama i ja sam vec naveo crno na belo na ovoj strani sta je sve bolje na RN6 Pro i nemam nameru da se ponavljam, sve je vrlo jasno, te ne bih nastavio u ovoj diskusiji, jer je izgubila na kvalitetu, obzirom da neki ovde ignorisu cinjenice.
 
Video sam, nista nisi naveo osim kamere. Veci ekran, za koji ti rekose i da nije veci, i notch???
Kako notch moze da bude prednost?
To je subjektivno, to se ne ubraja u prednost.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
"specifikacije" na nivou 20+5mpx>13mpx.
Što se noča tiče nekima će biti prednost a biće i dosta nas kojima je mana. Da sad imam izbor između Rn5 i ovog Rn6 izabrao bih opet peticu, najviše zbog činjenice da nema noč.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Notch ne bi bio toliki problem da mogu da se vide notifikacije na status baru i da se ne useca u sadržaj kada je full screen. Mogao bih da živim s tim ali dokle god bude bilo alternativa, ja lično, ću izbegavati notch.

Druga stvar, ovaj RN6 Pro nije globalna verzija bar ne ona prava u smislu da je naslednik ovog RN5 što se kod nas prodaje. Samim tim i podrška developera neće biti na nivou. Više će biti kao za R5+. Ko je lud da menja Xiaomi na 6 meseci. Čeka se 2019. i pravi naslednik. Mada ne bi me čudilo da još par modela ima isti čipset. Da se ponovi priča kao sa legendarnim S625. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5
 
Ugrađivaće verovatno dok qualcomm ne predstavi pravog naslednika za 636. Sd710 mi se čini kao ipak nova klasa i kategorija. Čeka se neki sd640 ili.kako će ga već nazvati :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Postoje vec SD 660 i SD 670. Nema mesta za jos jedan chipset izmedju njih i SD 636.

SD 636 i SD 660 imaju 4xA73 i 4xA53 jezgra, SD 670 i SD 710 2xA75 i 6xA55 jezgara. 670 i 710 su dosta efikasniji(pored samo dva u odnosu na 4 jaca jezgra u druga dva, radjeni su u 10nm), razlika u CPU snazi nije velika izmedju svih, GPU se prilicno razlikuje(jaci na SD 710 i 670), ali su svi dovoljni za svakodnevne potrebe i neozbiljno igranje.

Ocekujem SD 670 u nasledniku RN5 i ovog fona, eventualno SD 660..
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ce u naslednika da guraju cip koji je stariji od aktuelnog. Ili 670 ili 710, ako u medjuvremenu ne izbace nesto izmedju, mada u pravu si da je malo prostora da uglave jos nesto.
A sto se dizajna tice tu delimo ama bas isto misljenje. Ja licno protiv notch-a nemam nista, nit mi se svidja, nit mi se ne svidja. Jednostavno je to neko prelazno resenje zbog teznje da se prave bezel less telefoni, a jos uvek nije savladan proces proizvodnje gde ce kamere, slusalica i svi senzori biti ispod ekrana. Ali takav dizaj jedino ima smisla samo onako kako ga je apple izveo. Apsolutno bez donjeg bezela. A staviti gore notch, a dole bezel je takav apsurd da nema dalje. Pa tamo gde realno mozes da izbacis bezel (dole) jer ti nije potreban ti ga stavis, a tamo gde je bezel potreban za sve i svasta i ga uklonis i ostavis notch. Pa gde je tu logika, sem da po svaku cenu licimo na jabuku, ali nam je skupo da nemamo i donji bezel, nego ubacimo samo notch. Smehotres. I tu ne mislim samo na rn6, naprotiv. Njemu bih za 200e takav fail i oprostio, nego svi zivi sad tu pricu furaju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Donji bezel je neophodan zbog konektora kojim se displej povezuje na matičnu ploču. Prosto taj konektor mora negde da "ide". Naravno, manji ili veći bezel svakako utiču na cenu ali ni približno toliko koliko na cenu utiče potpuno izbacivanje bezela. Apple je uspeo da se reši donjeg bezela tako što je displej pri dnu savio ispod, pa konektor odatle kreće i samim tim nema potrebe za bezelom. To je još uvek veoma retka i skupa tehnologija, a neki čak kažu da ju je Apple i patentirao te je zato nema npr u Samsung modelima.

Sent from my Redmi Note 5
 
Notch ne bi bio toliki problem da mogu da se vide notifikacije na status baru i da se ne useca u sadržaj kada je full screen. Mogao bih da živim s tim ali dokle god bude bilo alternativa, ja lično, ću izbegavati notch.

Druga stvar, ovaj RN6 Pro nije globalna verzija bar ne ona prava u smislu da je naslednik ovog RN5 što se kod nas prodaje. Samim tim i podrška developera neće biti na nivou. Više će biti kao za R5+. Ko je lud da menja Xiaomi na 6 meseci. Čeka se 2019. i pravi naslednik. Mada ne bi me čudilo da još par modela ima isti čipset. Da se ponovi priča kao sa legendarnim S625. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5

Rn6 pro jeste globalna, ti misliš na redmi note 6, dakle bez pro u nazivu, to će biti naslednik rn5.
 
RN6 Pro jeste globalna verzija (oznaka na kutiji za globalno tržište), ali nije naslednik globalne verzije RN5 (globalne verzije telefona + globalna oznaka za tržište). Pravi naslednik RN5 pod nazivom RN6 (bez Pro oznake) se tek očekuje, sigurno neće imati isti hardver koji se nalazi u RN5 i RN6 Pro.
 
Ko to kaže ?

I kako će se zvati taj mob ? Redmi note 5s ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
RN6 jeste naslednik RN5. Ako npr. pogledamo razliku između RN3 i RN4, takođe nije bila neka. Isto je i sada. Lep izbor imaju ljudi koji imaju recimo RN4 ili RN3 i sada žele da promene telefon. Ko je već kupio RN5, nema razloga da razmišlja o ovom modelu, a verujem da će i cene za RN5 i 6 vrlo brzo postati iste ili slične.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vise je to ko zeli notch na svom telefonu.
Jel ima rn6 usb type c?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
RN6 jeste naslednik RN5. Ako npr. pogledamo razliku između RN3 i RN4, takođe nije bila neka. Isto je i sada. Lep izbor imaju ljudi koji imaju recimo RN4 ili RN3 i sada žele da promene telefon. Ko je već kupio RN5, nema razloga da razmišlja o ovom modelu, a verujem da će i cene za RN5 i 6 vrlo brzo postati iste ili slične.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nije naslednik. Naslednik je Redmi 5+ modela.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Nazad
Vrh Dno