Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

Pa to, zub, malo veci ekran i na papiru bolja prednja kamera. U svakom slucaju ni vredno pomena, a kamo li zamene ko ima rn5. Ko kupuje nov sad moze da dodje u obzir, ako bude cenovno prihvatljiv.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Redmi Note 6 Pro. Unboxing.

https://www.youtube.com/watch?v=ctyftkSKv5I

2s7i4wn.jpg
 
Poslednja izmena:
soredi.jpg


2s13pyg.jpg


Redmi Note 5 Pro vs. Redmi Note 6 Pro

f2qb9w.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ono, i dizajnerksi je malo lepsi. Bar meni. :d
I pored sugavog notcha. Bice interesantno u ovom niskom segmentu sa njihovima fonovima. Remi Note 6 menja prakticno rn5, stize Mi 8 Lite sa cenom (navodno) od 170e za 4/64 i 210e za 6/64 model. A tu je i A2 ko hoce stock android i realno najbolju kameru u klasi.
 
Ima manji donji bezel od RN5, vise lici na Poco.
 
To je meni glavno. Ono neki kao upgrade, vise refresh. Mogli su ga nazvati rn5s :d Ovako ce brzo doci do dvocifrenih oznaka :)
 
Pa ono, i dizajnerksi je malo lepsi. Bar meni. :d
I pored sugavog notcha. Bice interesantno u ovom niskom segmentu sa njihovima fonovima. Remi Note 6 menja prakticno rn5, stize Mi 8 Lite sa cenom (navodno) od 170e za 4/64 i 210e za 6/64 model. A tu je i A2 ko hoce stock android i realno najbolju kameru u klasi.

To me zanima, dal ce A2 imati bolju kameru od RN6 i tog Mi 8 Lite?
 
Danas sam drzao Mate 20 lite i jos neke telefone sa notchom i moram reci sa su mi i RN5 i A2 dizajnerski bolje uradjeni jer su simetricni i imaju tanje bezele sa strane.
Mate 20 lite kao da je u bumper-u.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sad se tu namece jedno veoma ozbiljno pitanje ...

Da li radi VoLTE!???

On topic - dakle rn5 sa onim cudom na vrhu displeja... Ja nikako ne mogu da svarim to sr*** mada to je subjektivno. Za nekoga ko planira nov fon u narednih mesec dva, ovo i nije losa opcija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije mi jasno zašto su mu dali naziv Pro kada je ovo definitivno naslednik Redmi Note 5 (tj Redmi 5+) modela. Sa S625 na S636, veći displej, bolje kamere, itd. Možda je zbrka zbog tržišta i različitih naziva. Ovo po meni nije naslednik Note 5 Pro tj Global modela. Neće on (naslednik) pre 2019. Živi bili pa videli.

Sent from my Redmi Note 5
 
Ja vise uopste ne mogu da ih pohvatam s tim nazivima, zakomplikovali su maksimalno.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne treba se truditi uopste. Uci napamet. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ni to ne mogu. Znam neke modele koji su me interesovali, za ostalo odmah otvaram gsm arenu da vidim sta je :S:

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Uskoro ce trebati wikipedija za xiaomi modele. Brange do nove godine bar jos 20 mini lite maxi pad pro modela ima da izbace. Samo mi nije jsano cemu potreba za toliko telefona. Bukvalno na nedeljnoj bazi izlaze

A taj notch kao na iphone x koji zauzima 85% gornje ivice je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina, ogavno izgleda uzivo, i nicemu ne sluzi. Samo komplikuje stvari. One manje izreze bi jos i podneo nekako, a ovo sto ubacuju samo da bi ubacili nikada
 
Poslednja izmena:
RN 6 pro pros ;)
- Veci ekran 6.26-inch
- Notch
- Bolja zadnja camera: 12MP sensor (sa 1.4-micron pixel size) (kao Xiaomi Mi 8SE) (S5K2L7 vs S5K2L2)
- Bolja prednja camera: 20 MegaPixel front camera with Sony IMX376 sensor, 2 MegaPixel secondary camera
- Dual-tone LED flash, Dual Pixel autofocus
- Face unlock
- USB-C?

1e3prc.jpg
Po ovome ispada da su iste zadnje i da napred nije Sony.. A možda i budu ugrađivali različite opet za različita tržišta.
Dual ton led, dual pixel kao i face unlock su već prisutni na rn5..
4fe4ebc40663f2dd76a2c1de544d54aa.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Druže okači klip ako već hoćeš, nemoj da spamujes temu sa screenshot-ovima video klipa.
 
RN5 Pro ima primetno losiju kameru od RN5 Global/CN. Ovaj video vredi jedino za poredjenje sa RN5 Pro koji se prodaje samo u Indiji.

Koliko vidim kamera je ista kao na RN5 global hardverski.
 
RN5 Pro ima primetno losiju kameru od RN5 Global/CN. Ovaj video vredi jedino za poredjenje sa RN5 Pro koji se prodaje samo u Indiji.
Koliko vidim kamera je ista kao na RN5 global hardverski.

Snimak i prodavnica je u Dubai, te pretpostavljam da je ipak u pitaju RN5 Pro Global.

Ne, kamere se razlikuju izmedju ova dva modea u korist RN6 pro.
- Bolja zadnja camera: 12MP sensor (sa 1.4-micron pixel size) (kao Xiaomi Mi 8SE) (S5K2L7 vs S5K2L2)
- Bolja prednja camera: 20 MegaPixel front camera with Sony IMX376 sensor, 2 MegaPixel secondary camera
 
Poslednja izmena:
I rn5 ima 12 mpx sa 1.4 mikrona pikselima. Jedino ako se razlikuju u samom senzoru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovaj model ima smisla kao i japanke po kiši, možda i manje...
Pravi nasljednik RN5 global bi trebao imati SD660, kamere sa A2, baterija ista, usb-c i Gorillu 5.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I rn5 ima 12 mpx sa 1.4 mikrona pikselima. Jedino ako se razlikuju u samom senzoru.

Redmi Note 5
12 MP, f/2.2, 1.25µm

Redmi Note 6 Pro
12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm

RN6 Pro izgleda pravi mnogo bolje sike, na osnovu prikazanog videa i poredjenjenja sa RN5 Pro.

Ispravka: Pomesao sam modele Redmi Note 5 Pro sa Redmi Note 5 Global - koji izgleda ima istu kameru kao RN6 Pro...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno