Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 6

STriderKOCOBO

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2009
Poruke
3,620
Poena
270
Za razliku od prethodnika, nova generacija ovog telefona će ove godine, po svemu sudeći, stići na tržište ranije. Prošle nedelje je prošao EEC, dok je po nekim glasinama predstavljanje 5. septembra u Indiji.

Redmi-Note-6-Pro.jpg


Na Weibo - u je procurelo da će imati Snapdragon 660 i dve verzije 3gb i 4gb ram sa 32 i 64gb rom.

gsmarena_002.jpg
 
To ce biti redmi 6 plus...tj, redmi note 6 je oznaka za indiju...redmi note 6 ce izaci pocetkom sledece godine, tipa februar... :)
 
Pro, Plus, 6, svejedno. Izbacuju na šest meseci a i kraće nešto novo, za nijansu bolje. Ja imam Plus koji je izašao oko nove godine, Pro je skoro, valjda sada ide Plus. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako bude ovako nesto, mislim da je ok...ja sam protiv zuba, ali mali zub ne izgleda lose...nadam se da ce bocni bezeli, kao i donji biti manji, tako da ce telefon izgledati skroz okej...jos samo da vidimo kakav ce polozaj kamera biti iza... :)
 
Ekran 6.18", po velični isti kao u Pocophone f1; možda i identičan panel...
Onda će biti dobar izbor; sa jedne strane f1 koji ima SD845 i sa druge RN6 sa SD660, manjim zubom i verovatno metalnim leđima za malo manje para. Pa onda šta ko više želi.
 
Da sam pametan i strpljiv ko što nisam, pa da sačekam njega, ja uzimam Pocophone ne znam zašto... [emoji848]

[emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nema tu sta da se ceka. Ako hoces nesto da uzmes, uzimaj odmah. Kad izadje ovo, pricace se o nekom drugom modelu koji tek treba da izadje, i tako dalje, i sam ces cekati. Uzmi Poco i uzivaj. :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kad izadje RN6 onda ce da najave Poco 2, i tako u nedogled :)
 
Otprilike se sve zna - notch, 6.26" fhd ekran, Snapdragon 660, dve kamere napred i dve pozadi, 4/64gb (mada će biti i drugih verzija), 4000mAh baterija

redmi-note-6-pro-788x1050.jpegredmi-note-6-pro-leaked-box-e1537153650454.jpeg
 
Steta sto ima zub, a verovatno i "brada" nece biti mnogo mala, tako da ce izgledati kao pocophone sa malo manjim zubom...iskreno, mislim da xiaomi treba da ulozi vise resursa u dizajn, telefon bi bio lepsi da izgleda kao note 5, ali sa malo manjim bezelima... :)
 
Ovo je naslednik modela koji je kod nas sa oznakom plus?

edit: Videh sad sliku gore, pro. Dobro logicno samo mnogo je nesto ovo brzo.
 
Poslednja izmena:
Šta brzo ? :) Stancuju mobove kao Samsung i Huawei. Mi8 youth I mi8 Fingerprint ? Samo primera radi

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ovo je naslednik modela koji je kod nas sa oznakom plus?

edit: Videh sad sliku gore, pro. Dobro logicno samo mnogo je nesto ovo brzo.

Redmi Note 6 Pro je naslednik postojeceg Redmi Note 5 Pro koji je izasao u februaru 2018.
RN6 se ocekuje krajem septembra ili sredinom oktobra
Bice u varijanti 3/32GB I 4/64GB Cena izmedju 200 i 250e, a i manje.
 
Poslednja izmena:
Indus ludaci :)

Edit:
možda i nisu Indusi ..

Ipak 636. Notch je morao biti manji ali ajde

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci svrha fona je da se ponudi notch u redmi note seriji.....
GJ Xiaomi, GJ.
 
Taj notch je bukvalno najgluplji trend u mobilnoj industriji u zadnjih 5 godina, uz odstranjivanje 3.5mm porta, naravno. Ceo svet poludeo za tim, većina proizvođača izbacuju modele koji su kao klonovi jabuke.
 
Cekaj, oni su stavili veci notch, kako bi stale dve kamere, a rn5 sa ednom kamerom odlicno radi portret mod, cak bolje nego sa dve zadnje...ne kontam uopste...aj da su izbacili neki fon sa onim minimalnim notchom, kao vivo v11, ali ovako je bezveze... :(

Plus iste specifikacije kao rn5... bolja prednja kamera, zadnja je mozda cak i losija, i veci ekran...hmm...ne znam, ali meni ovo nije nesto... :(
 
Poslednja izmena:
Iskreno nista mi ovde nije jasno, po meni je ovo downgrade sa redni note 5. A nema nikakve logike ni naziv ako je vec koriscena druga logika za prethodne serije.
 
pa ne mogu da verujem, fon od 250e i dalje na usb 2.0 portu....

znači radi notcha i dve prednje kamere izbacili novi i skuplji model sa usb 2.0 portom na kraju 2018te godine...
 
Evo i benchmark izbacio mini preview...ali sve su pogresno rekli...rekli da je prednja kamera 5mpx, rekli da je velicina ekrana 5.84", nemam pojma...cak kazu da je debljina telefona skoro 9mm, sto je za ~1mm veca debljina...iskreno, ne vidim razlog da se ovo uzme...ceka se neki jaci model... :)
 
Ne kapiram. Koja je poenta ovog modela? Koja je razlika u odnosu na RN5, samo u notchu?
 
Bolja prednja kamera, veci ekran, notch...i to je to.. :D
 
Nazad
Vrh Dno