Šta je novo?

Monitor baguje

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Nedavno sam kupio monitor Samsung S24F350, povezao ga hdmi kablom, znaci hdmi na hdmi u grafickoj bez ikakvih adaptera. Problem je oko standby moda, malo je komplikovano ali probacu da sto bolje objasnim.
1. Idem na shut down kompjutera, plavi shuting down ekran, monitor odlazi u standby (komp radi), kompjuter se gasi, monitor se ukljucuje sa porukom da nema signala. Monitor eventualno sam odlazi u standby posle nekih 5 min.
2. Stavim u windows podesavanjima turn off display after 15 min, monitor odlazi u standby sto potvrdjuje trepcuca lampica. Nema nikakvih poruka da nema signala.
O cemu je ovde rec? Monitor, graficka, kablovi, softver, driveri?
Edit: Imam i tv koji je povezan hdmi kablom na dvi ulaz preko adaptera na istoj kartici.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nasao sam odgovor.
HDMI was designed for TVs not computers.
HDMI on computer has A LOT of problems for many. It's best to use (and specs wise better too), DVI or DisplayPort.

As your monitor doesn't have DisplayPort, or even DVI, here are your options:
-> Try different graphic card drivers. Go 1, 2 or even 3 version back, until you find one that works. Try also Beta drivers.
-> Use a different graphic card. The problem might be at the graphic card level.
-> Disable auto sleep of the monitor, and turn off the monitor yourself everytime.
-> Hate to say it, use VGA and corss your fingers that you have a high quality VGA cable, and you live in a low interference area.
-> Hate to say it as well, but change monitors with one with DVI and/or DisplayPort?!
 
Чудан одговор, многе графичке и монитори имају HDMI, вероватно постоје и у варијантама само HDMI па они нису за употребу? Да је тако, не би их ни стављали.
 
Ima dosta postova na stranim forumima o slicnim problemima na hdmi/standby relaciji, nevezano za brend monitora. Malo je neobican problem, da je hdmi na monitoru defektan istu poruku bi izbacio tokom rada kompjutera. Konkretno za bas moj model monitora sam citao da uopste nije predvidjeno da ima standby mod preko hdmi kabla vec samo preko vga. Genijalno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ocigledno na samsungu nije najbolje reseno,vidi dal ima vise hdmi ulaza i ako ima dal je na jednom od njih napisano DVI pa isprobaj na tom ulazu,takodje bih monitor stavio na taj DVI adapter jer HDMi ima svoje podesavanje filtriranja crne i boja,DVI ne,a TV na HDMI.
 
Tv ima 2 hdmi porta, jedan za stb boxove(hdmi), drugi za pc (dvi/hdmi). Monitor ima samo po jedan vga i hdmi ulaz. Prvobitno je monitor bio povezan na dvi preko adaptera, izbacivao je istu poruku pa sam posumnjao da adapter nesto zeza pa sam prikacio direkt na hdmi, ali ajde probacu ponovo da zamenim mesta. Sve to mogu da resim ako povezem monitor preko vga, ali to mi je zadnje resenje. Glupo od Samsunga, verovao sam im kao brendu 100%.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne vidim problem i drugi noviji monitori se tako ponašaju sa hdmi, mada je i meni takvo ponašanje u početku bilo malo čudno. Kada kompjuter ide u Sleep i monitor ide u Sleep; kada se kompjuter ugasi, monitor čeka jedno vreme da se vrati signal, posle se ugasi ili ide u "Deep sleep", znači neki eko standardi? Precizan odgovor zašto se tako ponaša nisam našao, moguće što se iz dubokog sna sporije budi, pa bi bio problem možda kod restarta računara, drugih izvora osim računara, promene izvora... Tako nije to zato jer Hdmi je dizajniran za TV, jer može se reći monitor je dizajniran i za druge izvore osim računara, koji se drugačije ponašaju. Znači verovatno neki eko standardi.
 
Poslednja izmena:
To i nije neki problem, vrti neko vreme no signal i ode u standby. Manji problem to sto on u tom standby modu ostane neko vreme (npr. preko noci) i ugasi se potpuno, i kad ujutru ukljucim komp moram da rucno ukljucim i monitor. Juce sam nasao neku opciju off timer koji je bio podesen na 4 sata, ugasio sam je i evo sada (cele noci later) lampica jos uvek treperi sto znaci da se nije potpuno ugasio. Nadam se da je to bilo u pitanju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno