Šta je novo?

Motorola One / Motorola One Power

STriderKOCOBO

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2009
Poruke
3,620
Poena
270
Dva nova Android One telefona, ovog puta iz Motorole.

motorola-one-power-2.jpg

9ufpOcg.jpg



motorola-one-01.jpg

dJTcgxB.jpg


Kuriozitet je cena - svuda u Evropi će One koštati 300€, dok će kod nas biti 30000din. Zaista retka praksa, ostali proizvođači su nas već navikli da je u Srbiji sve bar 100€ skuplje u odnosu na ostatak sveta.
 
Nije lose sto i drugi brendovi ulaze u trku sa android one programom i nizim cenama,ali ovaj uredjaj se ne izdvaja od drugih sem eto brenda..Xaomi i dalje prednjaci u srednjoj klasi.Bolja kupovina svakako A2 koji je takodje android one.Zar treba razmatrati ovaj uredjaj pored Poco f1?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Znao sam da ce se pojaviti bar jedan Xiaomi fanboj. Mi A2 ima 3Ah bateriju, a ovaj 5Ah. Xiaomi nema ni obicni NFC, ni 3.5mm izlaz itd. Poco je skuplji i ima bolji SoC sto je vazno samo za one koji igraju zahtevne igrice, a nema ni on NFC... Xiaomi telefoni ne podrzavaju neki sertifikat da se Netflix i slicni servisi mogu gledati u HD rezoluciji itd.
 
Kuriozitet je cena - svuda u Evropi će One koštati 300€, dok će kod nas biti 30000din. Zaista retka praksa, ostali proizvođači su nas već navikli da je u Srbiji sve bar 100€ skuplje u odnosu na ostatak sveta.

Na GSM Areni pise i za One i za One Power cena 300e?
Ako ce One kod nas kostati 30.000, koliko ce kostati One Power? Kad ce biti dostupan? U Indiji navodno 4. oktobra.
 
Nije lose sto i drugi brendovi ulaze u trku sa android one programom i nizim cenama,ali ovaj uredjaj se ne izdvaja od drugih sem eto brenda..Xaomi i dalje prednjaci u srednjoj klasi.Bolja kupovina svakako A2 koji je takodje android one.Zar treba razmatrati ovaj uredjaj pored Poco f1?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Ako pričamo o zvanicnim cenama ili u varijanti uz paket kod operatera, onda je razlika velika - A2 košta 9000din više a Poco punih 20000din. Ne znam koliko A2 lite košta zvanično i da li ga uopšte ima, on je mnogo bliži Motoroli One, dok je ovaj One Power konkurent Redmi Note 5, ali ne znam da li će njega biti zvanično kod nas, još uvek nije izašla najava.
 
Meni Moto one power izgleda jako dobro i može da bude vrlo interesantan telefon. Ne mora da bude najjeftiniji na svetu da bi ljudi kupili.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Me wants this!
:)

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
Zanimljivi uređaji svakako.
Znači definitivno ću imati da biram kad za to dođe vreme.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Odlično, Android One. Bravo za Moto. Zamerka što ubaciše i oni rogove.
 
5000mha na 6.2"?
Ok ovo zvuci kao vise nego korektna prica i jako dobar SoT


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno deluje korektno. Jos ako bude ispod 250e svakako jeda n od best by modela
 
Power model bas deluje zanimljivo, 5000mah. Trebalo bi da bude super telefon, samo da vidimo cena kakva ce biti.
 
Odlično, Android One. Bravo za Moto. Zamerka što ubaciše i oni rogove.
Izgleda da sam jedan od rijetkih kome se to vise svidja. Da sad uzimam telefon ne bih uzeo bez zuba. Da mu smeka nekako, znaju pogoditi oni iz Crapple-a.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Stvarno deluje korektno. Jos ako bude ispod 250e svakako jeda n od best by modela
225e je trenutno 3/32 Moto G6 sa 3000mAh baterijom i SD 450. Optimisticno je ocekivati da SD 636, 4/64 i 5000mAh budu ispod 250e, ali dobro, videcemo :)

Ja mislim da ce biti 350-400e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za te pare vec je daleko od zanimljivog. :D
 
Mozda za ovu SD 625 glupost :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sigurno je to cena za slabiji model.
 
Pa dobro I to je ok cena, u rangu sa A1 64gb. Samo sto je modernijeg izgleda, ima brzo punjenje I verujem da ce imati bolji ekran.

Ovaj power izgleda zanimljivo, steta sto ga nema u nekoj verziji sa 6gb, to bi bio pun pogodak

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
One Power u Indiji 185e :)

Analogno tome, ako bude ikada dosao na nase/EU trziste, ne bi smeo da kosta vise od 240-250e, gledajuci odnos cena drugih telefona tamo i ovde.

Analogno tome, Moto One(ne Power, obican) ne bi smeo da ide preko 150e(legalno, u radnjama), s obzirom na cinjenicu da je neuporedivo losiji od One Power. Ako budu zacenili u radnjama 30k obican Motorola One, to je ~70e vise nego One Power tamo, sto je bukvalno vredjanje kupaca :)
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao gcam na nekoj od motorala, a da provereno radi. Čini mi se da sam negde ranije pročitao da se samo apk skine i instalira.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Videćemo kakva će situacija sa ovim modelima da bude, ali Motorole su do sada po defaultu imale omogućen camera 2 api, pa je instalacija bila kao bilo koji drugi apk
 
Ja trenutno koristim Gcam na Moto Z3play modelu i pokazalo mi se odlicno, ima par slika u temi za fotografije mobilnim
 
https://youtu.be/yzMNtGWYgIA

Poredjenje A2 i Moto One Power.

Realno bolji fon od A2, 3.5mm izlaz, slot za dve sim kartice+SD slot, 5000mAh baterija. Kamera je bolja na A2. Jaci GPU deo chipseta realno ne znaci ni za sta, osim za gaming.
 
Poslednja izmena:
Da ne zna neko gde mogu da se pronađu futrole i zaštitno staklo za Motorola One?
 
Nazad
Vrh Dno