Šta je novo?

Monitor do nekih 20k (eventualno malo preko ukoliko baš odskače kvalitet)

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,187
Poena
240
Dajte neki predlog za kežual gejming (PC i PS4 običan) i Netfliksovanje. Bitna napomena je da su meni standardi za kvalitet jako niski, ne vlažim na herce, rezolucije i ostalo (čak sam i prezadovoljan monitorom SAMSUNG S24D300, koji sam uzeo pre skoro 4 godine), ali bih hteo malo da se častim nečim boljim. E, sad, isplati li se, po vama, ili ne? Bitno je da je monitor bar 24'', ne mora da bude veći, a može. Nisam puno sam istraživao jer se i ne razumem, ali mi je par zapalo za oko. Voleo bih da su mu ivice oko ekrana što manje jer mi to vizuelno deluje super :d Na primer ovaj https://www.emmi.rs/monitori-monitor-238-led-lenovo-l24q-10.11.html?productId=75099
Ili možda ovaj široki https://www.emmi.rs/monitori-monitor-25-lg-25um58-p-ips.11.html?productId=56557
Upao sam na trenutak na kupujemprodajem i ne bih se žalio ni na zakrivljen monitor, kao što je "Samsung C24F396 24"zakrivljen LED monitor (16:9) 160evra".

Vidim na istom oglasu se pominju neki "televizor-monitori", nikad čuo za to, valja li čemu?

Hvala što ste pročitali jedan od najglupljih zahteva za pomoć i unapred se izvinjavam na traumama i glavobolji.
 
Ako je uz RX 480, FreeSync monitor pod obavezno. Nek ti osnovni uslovi budu FreeSync, IPS i 75Hz, pa onda sta uklopis :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako je uz RX 480, FreeSync monitor pod obavezno. Nek ti osnovni uslovi budu FreeSync, IPS i 75Hz, pa onda sta uklopis :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pazi, meni je i ovo što imam sasvim dovoljno za moje potrebe, nego sam eto hteo neki apgrejd mali, rekoh gore da nemam neke prevelike zahteve, ionako slabo igram AAA igre van konzole jer su uglavnom đubre :d Bolje mi daj neki konkretan predlog, ako imaš :d Verujem da je na KP dosta veći izbor i dosta bolje cene, samo je tamo nezgodno naći ako ne znaš šta tačno hoćeš, kao ja :d
 
Mozda LG27MP59G?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mozda LG27MP59G?

Ja imam Samsung T240.

Jel bih progledao kad bih presao na taj monitor :) ?

Bitno mi je da monitor ne bude UHD zbog zahtevnosti jelte u igrama, dovoljno je Full HD.

Jel ovaj monitor ima FreeSync, IPS i 75Hz ?
Ustvari vidim po specs da ima ova dva poslednja, a FreeSync ?

Imam RX 470 i necu je jos dugo menjati, a ako budem menjao, preci cu opet na AMD.

I jel ima neki mozda bolji 27" monitor za malo vise para, tacnije koji je best buy 27" monitor ?
 
Mozda LG24MP68VQ-P onda?

Ovaj LG od 27" ima FreeSync, pise u specifikacijama na LG sajtu sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mozda LG24MP68VQ-P onda?

Ovaj LG od 27" ima FreeSync, pise u specifikacijama na LG sajtu sve.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Imaš paket pića iz Coca Cola portfolia od mene preko veze :d Jedina alternativa koju nudim je čokoladno mleko :d Ovaj se uklapa potpuno, čak su mi i ivice jako male, a baš sam se "izložio" na taj dizajn skoro. Najveća verovatnoća je da ću uzeti taj, a jedina alternativa mu je - https://www.kupujemprodajem.com/Kom...PS-FullHD-Monitor-64470041-oglas.htm#photoBig . Ako ne ko ima neki komentar, super, ako nema, ja ću izvagati par dana i naručiti.
 
Poslednja izmena:
I ja nesto slicno gledam ovih dana, malo je reci da sam zbunjen. Ima li neko da presudi ovu muku, hteo bih danas da porucim nesto. Otprilike sam negde izmedju ova dva monitora, i ako ne razumem bas u cemu je i da li postoji razlika:

LG 24MP68VQ-P
LG 24MP59G-P

Sta je sa ovim Lenovo sto sam video ovde, mislim cena je hit, sto kazu, ako je i realno da ga prodaju za taj novac: LENOVO Monitor 23.8” L24I LED
Moze li on da prodje, odnosno da parira ovim lg-jevima, vidim po spec da je to jako slicno u sustini.
 
Lenovo nema FreeSync i 75Hz ja mislim.

Od ta dva LG-ja, 24MP68VQ-P.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala na predlogu. Malo mi je glupo da nesto ovde sirim pricu i da otimam temu od coveka, ali meni racunar uglavnom treba za posao, ali sve sto je meni posao nema apsolutno nikakve veze sa grafikom, okay, gledam serije, pogledam po neki film, ajde i ako odigram neku igru to je totalno kezual, e sad, sto se konzole tice, tu igram samo fifu, mislim mozda odigram jos po nesto, ali ispravite me ako gresim, ps4 je zakucan na 60fps-a, pa ne znam da li mi je 75Hz apsolutno neophodno u ovom nekom slucaju. Ne znam da li ove informacije menjaju nesto u generalnom smislu stvari, plus imam nvidia graficku u kompu, kapiram da ovaj freesync radi i u tom slucaju, ali nisam siguran da li bi to bilo maks iskorisceno, ali ne znam dovoljno o tome, da ne lupam nesto i to.

U svakom slucaju, hvala jos jednom na odgovoru, stvarno ne znam sto se opterecujem sa ovim ...
 
U tom slucaju slobodno idi na Lenovo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam stvarno, ipak sam malo blizi ovom LG-ju, ako ga nadjem negde. Nikada nisam bio fan Lenovo proizvoda, i ako nemam nikakva iskustva, mozda je i iracionalno skroz. Svejedno, hvala, ako uzmem nesto u ovih par dana, pisem utiske.
 
Hvala na predlogu. Malo mi je glupo da nesto ovde sirim pricu i da otimam temu od coveka, ali meni racunar uglavnom treba za posao, ali sve sto je meni posao nema apsolutno nikakve veze sa grafikom, okay, gledam serije, pogledam po neki film, ajde i ako odigram neku igru to je totalno kezual, e sad, sto se konzole tice, tu igram samo fifu, mislim mozda odigram jos po nesto, ali ispravite me ako gresim, ps4 je zakucan na 60fps-a, pa ne znam da li mi je 75Hz apsolutno neophodno u ovom nekom slucaju. Ne znam da li ove informacije menjaju nesto u generalnom smislu stvari, plus imam nvidia graficku u kompu, kapiram da ovaj freesync radi i u tom slucaju, ali nisam siguran da li bi to bilo maks iskorisceno, ali ne znam dovoljno o tome, da ne lupam nesto i to.

U svakom slucaju, hvala jos jednom na odgovoru, stvarno ne znam sto se opterecujem sa ovim ...

Gde otimaš temu, svaki post je zlata vredan :d Sad ulazim u fotofiniš jer do nedelje moram znati šta ću.

Ne znam kakav je PHILIPS 246E9QJAB/00 u odnosu na LG taj što si naveo.
 
Evo sada gledam, na prvu mi se dopada kako izgleda, jos ima i zvucnike, sto je veliki plus za mene. Ne znam da li se nalazi lako, vidim ima na KP, ali tamo je uvek pitanje da li ta roba moze da se poruci, a ako je ono indikacija neke cene, to bi bilo fantasticno. Ne znam, sada cu da pogledam jos malo.
 
decko na forumu javio da je uzeo aoc q3279vwfd8 od madjara,ispalo ga 225e do vrata...32",2k,IPS,utisci odlicni i posto je imao i va verziju istog monitora kaze da je ovaj jos bolji...ne doplatiti tih cca 25e i uzeti to je suludo,ako mene pitate.detaljnije koga zanima ima na temi o IPS monitorima.
 
Ja sam juce porucio ovaj LG mp68vq, nisam mogao vise da gledam, u ovoj jeftinijoj klasi sta ima da ocekujem nesto posebno, a on mi se ucinio kao neko all-round resenje plus par preporuka ovde i na netu, jos sam okay sa nekom cenom, mada, ako ga uopste bude, moram da sacekam par dana za isporuku, uopste nije lako naci negde nesto sto je na "stanju".
 
Ja uzeo Dell S2419H za kancelariju, infiniti edge, čak ima i zvučnike integrisane vrlo upotrebljive, baš zadovoljan!

Dell-S2419H-front-view.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam problem, ne mogu da nađem opciju da upalim FreeSync na podešavanju monitora. Izgleda da je ovo problem
AMD’s FreeSync relies on both software and hardware. In order for FreeSync to work, you need a compatible AMD graphics card or integrated APU system, a compatible and certified monitor, and a DisplayPort connection. The older VGA, DVI, and HDMI connections are incompatible.

Moj HDMI je star 7-8 godina. Uzeo bih danas VHD-02 V2.0 , pa ću videti.
 
Želeo bih i ja da ovde pitam da ne bih otvarao drugu temu, meni treba od 27˝ novi monitor, ali da ima DVI.
Trenutno imam BenQ G2420HD, on je od 24˝ i zadovoljan sam jer nisam ni radio na boljem, evo njegovih specifikacija
http://www.benq.ca/product/monitor/G2420HD/specifications/
E sad, nešto dakle da je veće za par inča, vidim svi predlažu IPS, pa sam gledao cene, nešto bih oko 25.000, manje više par hiljada.

Svideo mi se ovaj Philips 273V7QSB/00, mislim da je bolji u svemu od mog starog osim osvetljenja koje je 250, pa čisto da čujem utiske, ima li ga neko
ili ako ima drugih predloga. Retko igram igre, uglavnom internet, filmovi malo grafike u Photoshopu i tako... ali kažem i sa starim monitorom sam zadovljan dakle ne verujem da postoji nešto lošije pošto stari ima TN panel, jedino je brži u ms i to osvetljenje od 300.
Evo tog Philipsa ovde:
https://viphouse.rs/racunarske-periferije/monitori/philips/273v7qsb/00/product/121264#
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno