Šta je novo?

Čas radi, čas ne radi :-)

Ni ja ne vidim drugo rešenje. Hvala na pomoći i na savetima.
 
HDD sam poslao na reklamaciju, ali nažalost nisam uspeo da povratim sve podatke. Reklamacija je prošla bez problema, dobio sam juče novi eksterni HDD 4Tb. Hvala još jednom svima koji su pokušali da pomognu u rešavanju problema.
Recite mi da li je za zdravlje hdda bolje napraviti particije, ili ga držati u "komadu"? Zašto to pitam: u računaru imam već dva hard diska koji su podeqeni paricijama, a uskoro bi trebalo da nabavim i jedan SSD. Ako i ovaj izdelim u particije, kada otvorim my computer imaću previše ikonica za HDD, pa će mi trebati vremena da se snađem gde je šta.
 
Pa sta te sprecava da imenujes sve particije?

Licno mislim da je bolje drzat kao jednu particiju.
 
Ništa, imenovane su i do sada, ali kada otvorim, za sada je 6 različitih, a ako se tome doda još bar tri na novom što će biti i jedan ssd (bez particija) biće ih 10. Dok se snađem gde mi je šta :) Zato bih hteo ovaj veliki HDD da sačuvam kao jednu particiju, pa me interesuje da li to ima neke veze sa zdravljem HDDa, odnosno da li je bolje tako ili particionisati. Za SSd sam čitao da je bolje da bude bez particija, pa rekoh da li ima to veze sa HDDom, ili je svejedno. Ako je svejedno, znam šta ću :)
 
particionisanje sluzi samo kad hoces da odvojis brzi i responzivniji deo diska od sporijeg,ili za drugi format.sto se tice zdravlja,dugovecnosti itd particionisanje ne igra nikakvu znacajnu ulogu.
 
Zdravlje hard diska se najbolje cuva hladjenjem, toplota je najveci neprijatelj elektronike. Pre neki dan sam radio backup hard diska iz neke masine za kantovanje, ATA 2.5" model od 3GB iz 2000-te, jos radi jer je u velikom kucistu pa se ne greje. Da je bio u rerni (laptopu) odavno bi ispustio dusu.
 
Znači da ga povremeno polivam hladnom vodom :) Dobro si me podsetio da proverim da li će ovaj novi sada da očitavaju programi za rad sa HDDom, pošto prethodni oštećeni nisu hteli, tako da nisam mogao da pratim temperaturu harda.
 
Pa fioke su manje ugrozene ali treba voditi racuna da ambijentalna temperatura nije visoka. Meni kuci nikad nije preko 25c i jos nijedan hard disk a ni racunar nije crkao do zamene/upgrade-a dok prijateljima koji nemaju ili ne vole klimu stalno nesto crkava po kuci.
 
Leti je malo teže to da izvedem, ali zimi ne prelazi 22celzijusa, tako da sam miran. Hvala na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno