Šta je novo?

podizanje sistema na novom pc-u

Probaj da narežeš negde na DVD ili flešku "live Strelec Linux". Botuj sa tim, i vidi kako se ponaša i da li radi. Odkopčaj HDD , ili stavi da je fleš ili DVD 1 boot
 
Hajde opet malo ja... Kažeš koristio si Rufus? Kako si formatirao fleš? Treba Fat32... Alternativa je da koristiš Diskpart (ja koristim isključivo njega jer mi je najpouzdaniji) a za to su malo komplikovanija uputstva. Ja imam ceo službeni eksterni hard tako particionisan, i formatiran pomoću Diskpart-a, i gomilu bootabilnih instalacija Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10 na njemu, i to sve radi na svim modernijim računarima bez izuzetka...
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da rufus formatira u ntfs.Uglavnom vracen je komp , neka ga nosi gde zna ja nemam vremena da se zezam sa njim vise
 
Ovo mi lici na pricu od prijatelja, komsija "instalirao sistem 3 dana, nije uspeo, uzeo 20e jer je potrosio vreme". Rufus formatira na ono sto stavis, za boot usb treba FAT32.

Zasto preko Rufusa instaliras W10 koji se legalno skida sa Microsoft sajta, preko njihovog USB tool-a i automatski se pravi funkcionalan bootable disk?

Zasto ulazis u bios i menjas boot order, kad treba samo preko boot menija da odaberes flesku?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam mu uzeo ni dinar :) pokusao sam i preko rufusa win 7 i 10 i 10 direktno sa microsoftovog sajta gde ga ubaci direktno na fles.Pokusao i preko boot menija i preko biosa na 1st boot device.Uvek isti problem , uradi sve lepo, dodje do restarta , restartuje se i nista "nema signala" vrti na tv-u.Posto nemam ni ja ni on DVI izlaz na monitoru samo VGA radjeno je sve preko TV-a i HDMI,Pokusano je i sa adapterom HDMI na Vga ali ne moze.Hard ,ram,graficka, sve provereno.sve radi .tako da verovatno je do tv--a
 
Ovo mi lici na pricu od prijatelja, komsija "instalirao sistem 3 dana, nije uspeo, uzeo 20e jer je potrosio vreme". Rufus formatira na ono sto stavis, za boot usb treba FAT32.

Zasto preko Rufusa instaliras W10 koji se legalno skida sa Microsoft sajta, preko njihovog USB tool-a i automatski se pravi funkcionalan bootable disk?

Zasto ulazis u bios i menjas boot order, kad treba samo preko boot menija da odaberes flesku?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

al npr mora rufus ako skinem neki ltsb koji se ne moze skinuti preko downloadera :)

al za ovaj default win10 bolje preko njegovog downloadera jer odma skine poslednju verziju
 
ja se ni ne secam kad sam bilo sta drugo sem rufus i koristio,sve radi perfektno samo se obrati paznja dal ide na mbr ili gpt disk.generalno ako se vec ide na uefi i gpt sa bilo kojim butabilnim alatom ili strelecom samo konvertovati disk u gpt.

a ja licno izbegavam MS alate jer su poprilicno tromi,skidanje proverenog iso-a i kuvanje rufusom je prosto brze.
 
Ovi noviji biosi recimo na Biostar H110MHC iako stavis u Rufus MBR on kad instalira Windows 10 sam stavi GPT particionu semu ne znam zasto.
 
Prvo zaboravi TV - pozajmi monitor.
Drugo slobodno izvadi taj HDD i stavi u svoj računar, instaliraj Windows i vrati disk. Windows će se podići i instalirati nove drajvere. Sad ćeš moći da ga povežeš na TV.
 
ja se ni ne secam kad sam bilo sta drugo sem rufus i koristio,sve radi perfektno samo se obrati paznja dal ide na mbr ili gpt disk.generalno ako se vec ide na uefi i gpt sa bilo kojim butabilnim alatom ili strelecom samo konvertovati disk u gpt.

a ja licno izbegavam MS alate jer su poprilicno tromi,skidanje proverenog iso-a i kuvanje rufusom je prosto brze.

Priprema uz pomoć diskpart-a je mama za sve 3rd party alate, barem meni. Pripremiš flešku ili eksterni hard disk (jednokratna operacija), uz pomoć komand prompta, ekstraktuješ boot sector (jenokratna operacija) i koji god hoćeš ISO od Win 7 do Win 10 i gotovo. Jeste da se radi peške uz malo kuckanja komandi i čekanja, ali posle nema brige i sve radi jako dobro i pouzdano.
 
pokusano ponovo i resen problem.ne znam zasto i kako , i ako je u biosu video 8gb rama i obe proverene i rade nakon vadjenja jedne plocice instaliran sistem.ugasen komp vracena plocica (bez brisanja i ciscenja) i vidi svih 8.
 
pokusano ponovo i resen problem.ne znam zasto i kako , i ako je u biosu video 8gb rama i obe proverene i rade nakon vadjenja jedne plocice instaliran sistem.ugasen komp vracena plocica (bez brisanja i ciscenja) i vidi svih 8.

Onda lepo uradi test tog rama, sprži jedno 3 kruga, pojavi li se samo jedna greška, na reklamaciju šalji oma :)
 
Nazad
Vrh Dno