Šta je novo?

podizanje sistema na novom pc-u

AleksandarO

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2016
Poruke
140
Poena
80
Pomagajte :D ja vise ne znam sta da pokusam.
Komsija uzeo nov pc bez OS-a
pc ima sledece
AMD Athlon X4 840
8gb ram
1tb sata 3
GeForce GT1030 2GB DDR5

ja sam isao kao i uvek sto ubacujem sistem.Preko rufus-a ubacim win 7 x64 ili win 10 x64, udjem u bios namestim 1st boot device da bude fles.krene on sve normalno i kad dodje do kraja, resetuje se ono normalno. i kad treba da zavrsi izbaci uvek neki problem ( kod win 10 izbaci : ( i ono krene 10% 20% ... i resetuje i uvek je neki drugi error dole.sa sedmicom isto.
ovde su slike sta sve ima u biosu , ako neko moze da pomogne

Koristim Kingston HyperX 3.0 16gb fles i bodem naravno u 3.0 izlaz na ploci
 
Poslednja izmena:
Moze biti problem sa hard diskom ili memorijom , ima li HDD lose sektore?
 
Ploča vidim da je Biostar, ali koja? Koji model?

EDIT: Sad vidim. :p
 
Poslednja izmena:
Probaj da napraviš butabilni fleš, ne preko Rufusa, već preko Microsoftovih alata... Isto tako može da bude problem oko BOOT režima (Legacy vs. UEFI) i načina na koji su particionisani fleš i hard disk (MBR vs. GPT)... Malo treba više informacija od strane pokretača teme. Ne treba prebrzo donositi dijagnoze oko toga koja je komponenta u problemu, pre nego što se ne iscrpe sve opcije podešavanja BIOS-a i particionisanja/formatiranja samih medija.
 
Poslednja izmena:
to sve moze da resi sa vracanjem bios-a na defaulte,i za test da instalira win u native ide rezimu,csm instalacijom koja mora da prodje ako je harver ispravan.stoji da si apsolutno u pravu ali po mom iskustvu ako win10 u csm-u nece da prodje do kraja tu je disk kriv u ogromnoj vecini slucajeva,druga mogucnost je njanjavo napajanje koje je oslabilo na sata grani i hard disk narocito ako je 7200rpm tj veci potrosac ne dobija dovoljno struje.

ja da sam na njegovom mestu bih prvo resetovao bios i podigao strelec usb i video sta kaze za disk.ako je disk okej onda bi pokusao sa bilo kojim modernijim linux distroom instalaciju na sam hdd.ako to ne prodje raskacio bih sve,krenuo od nule,ploca van kucista,jedan modul,samo skopcan hdd pa pokusao opet sa linuksom.
 
Jel ovo izlazi?

ckRfDCW.jpg

Ako to izlazi odmah se proverava prvo hard disk pa ako nema lose sektora onda memorija ako su oba ispravna onda je kriv bootabilan usb.
 
@Orchard

Ma od kako se pojavio UEFI, raličiti proizvođači matičnih ploča su ga implemetirali na različite načine. Zavisi mnogo i od toga čiji je UEFI (AMI, Phoenix, Insyde...). Moje je iskustvo da nema univerzalnog rešenja koje radi za sve probleme koji se mogu pojaviti na različitim matičnim pločama, ali resetovanje UEFI-ja na factory defults jeste najpribližnije univerzalnom rešenju, mada nekad ni to ne pomaže, a opet se radi o problemu vezanom za UEFI podešavanja, ili za verziju UEFI-ija. Ponekad flešovanje na noviju verziju može mnogo da pomogne ako postoji novija verzija UEFI-ja za neku stariju ploču na primer...
 
Poslednja izmena:
ja jos nisam video plocu,narocito amd-ovu koja po defaultu nema ukljucen csm i IDE (mada je iDE nebitan,tj ne bi stala instalacija zbog toga) i pogasen fastboot,secure boot,kljuceve i ostale marifetluke.naravno,ne kosta nista da se proveri ali iz iskustva ako csm instalacija nece da prodje do kraja uvek je hardver na kraju.plus mislim da je gpt usb da ne bi ni dao particionisanje diska tokom instalacije...
 
Ja sam vala svašta viđao. Skoro, neka Asrock ploča (AMD). Kolega se otelio, probao da instalira Windows 10 nekoliko puta, bez uspeha. Probao sva živa podešavanja, istestirao sve od hardvera, doneo dijagnozu da je ploča neispravna. Ja mu rekao da proba da nađe noviju verziju UEFI-ja i flešuje, kad ono *puf*. Sve počelo da se instalira bez problema. Isto tako sa nekim novim HP računarima. Neće, neće i pored factory defaults a posle malo prčkanja po UEFI podešavanjima i reparticionisanju i rekonfiguraciji SSD-a i harda ono hoće pa rastura...
 
hard dobar ,memorija dobra (provereni).U pitanju je nov kompjuter bez sistema.Ploca je biostar A68MDE.
sad skidam desetku direktno sa microsoft sajta i njihovog alata.
Inace on odradi instalaciju dodje do kraja da ga resetuje, resetuje ga i onda umesto da nastavi samo izbaci na Tv-u nema signala.i tako stoji vise od 5 min.Onda ga ja resetujem i onda krene da vrti windows ali posto nije zavrsio instalaciju ne moze dalje. Uglavnom izbaci neki error za drajver ili nesto drugo.mogu slikati opet.Verovatno postoji neka fora sa Uefi ,legacy .nesto ima.mozda je i do tv-a jer ja nemam DVI izlaz na mom monitoru pa ga kacim na tv preko HDMI.Nasao sam onaj HDMI na VGA adapter ali ne pomaze ne izbacuje sliku samo vrti kao da nije prikacen.Cim prebacim na tv radi
 
Da li imas najnoviji bios A68WOB27.BSS iz novembra 2017 ?
 
nemam pojma :D
sad cu videti .

ovako pise

AMI UEFIx64 2,3
AA68W-M2S
A68WOB27.BSS
11/27/2017
 
Poslednja izmena:
Onda je najnoviji , koji boot korisis UEFI ili Legacy(CSM) ? Secure boot ugasi!
 
Хм, у целој причи пробаш инсталацију а користиш телевизор па како после рестарта нема сигнала, онда ресетујеш комп? Мислим да није ни чудно што после тога избацује грешке. Код комшије си пробао на нормалном монитору? Ти имаш само VGA монитор а комп нема тај излаз?
 
Do TV-a je sigurno , evo nek prikaci na bilo koji VGA monitor od 700 dinara koji kupi po oglasima i nece biti problem , ako graficka nema VGA ulaz koristi HDMI na VGA adapter , ne znam koji rezoluciju Windows 7/8.1/10 koriste u drugom delu instalacije Windowsa neki bug sa tom rezolucijom je siguran , koji tv imas?
 
namesteno je UEFI.
Sad sam podigao desetku onu i opet nakon restarta isto i kad ga ja opet resetujem izbaci mi 0xc0000428 neki digitalni potpis ili kako vec.za secure boot nisam siguran sta mi stoji
 
sto se tice tv-a ja koristim lg od 36inca i on je uzeo tv od 40inca umesto monitora.probao sam da prikacim HDMI na VGA adapter ali izbaci kao da nije prikacen monitor .probacu opet otkud znam vise :D
 
Jel to potpuno prazan disk ili na njemu ima još nekih particije? Ako ima particije i stari Windows onda probaj:

bootrec /fixMBR
bootrec /fixBoot
bootrec /rebuildBCD


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
ima li smisla da ubacim ovaj hard umestom mog u moj pc i da instaliram sistem pa da ga vratim u ovaj drugi.
 
proveren je vec, cist ko suza.Nego jel mogu ja da izvadim moj hard i u moj komp da ubacim ovaj i instaliram windwos pa prebacim vamo .ima li to smisla raditi
 
Nema smisla jer nece raditi, nije ista ploca. Ali mozes da stavis hard disk na drugu masinu i podignes sistem, ako sve bude ok onda nije do njega. Probaj drugi SATA kabl kao i naponski. HDD Sentinel nije 100% pouzdan, Victoria alat pa ceo da prodje da se vidi kakav je.
 
Ako ubacis hard disk sa vec instaliranim Windows 10 trebalo bi par minuta da pise "Gettng ready" i da udje u Windows 10.
 
Ne može HDMI na VGA sa običnim adapterom. Provereno. Jedino da digneš sistem sa nekim Live Linuxom i obavezno sa live Strelec diskom da vidiš da li uopšte nešto radi i baca sliku na ekranu.
 
ne znam sta da radim.da znam da bi mi monitor sa DVI izlazom resio problem trazio bi negde
 
Nazad
Vrh Dno