Šta je novo?

Vracanje paketa u Kinu - Savet

qQq

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2006
Poruke
310
Poena
320
Dakle, narucio sam graficku karticu na ebay-u i stigla je neispravna.
Sad, zatrazio sam refund i moram prvo da posaljem karticu nazad, a stvarno nemam nameru da placam postarinu za nesto za sta je prodavac kriv.
Ako sam dobro razumeo, ebay kaze da prodavac treba da snosi troskove:
Prvi mail od ebaya sa pokrenutim postupkom za vracanje paketa:

Send the item back
Be sure to send it back by Sep 10. If you don't, we might close your return and there's a chance you won't get a refund. The seller's responsible for return shipping charges, so you can ask for a return shipping label. If you have to purchase one, we'll ask the seller to reimburse you.

Drugi mail:
Get ready to send the item back

Hi Igor,

Seller has approved your return request. You should receive a return shipping label by Sep 06, 2018. Just print the label and send the item back to the seller.

Didn't get a label by then? You can ask us to step in and help.

I sada treci:
Contact the seller

Hi Igor,

Seller cckx2146 let us know that they can't buy a return shipping label for you to use for Colorful GTX950 2GB DDR5 128bit Video Graphic Card.

The seller is still responsible for return shipping costs, so contact them to arrange return shipping.

Nista nisam slao ni prodavcu ni ebay-u sada.
Treba mi savet sta i kako da uradim?
Nadam se da je neko imao slicnu situaciju i da moze da mi pomogne.
 
Ove podatke sam dobio za vracanje:

Seller return information

Address

FENGHUI SUN

Shun ping road

Zhong Huan He Run Yuan 13#2701

ShangHai 上海 200082
 
Ili moj slucaj. Vracao telefon. Stiglo je to u Kini i stojalo x meseci u pošti jer niko nije preuzeo. Zato grafe ne uzimati na eBay oogotovo ne iz Kine!

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
Covek ima dve mogucnosti, da salje ili da ne salje, sto povlaci dva ishoda, da se nada da ce dobiti nazad pare i eventualno naknadu postarine ili da se oprosti od para.
Licno mislim da u pokusaju da vrati pare moze poslati nazad SA BROJEM ZA PRACENJE CELIM PUTEM, sve do urucenja prodavcu.
Dobro obrati paznju kakvo pracenje trazis, placas i dobijas!
Ako ne posaljes ebay ce ti odbiti refund.
Nije bitno da li ce on ikada dobiti graficku, bitno je da ti imas potvrdu da si poslao karticu, vidljiv racun, nesto zvanicno da se DOBRO VIDI cena postarine (u dinarima naravno), broj za pracenje posiljke, izuzetno pozeljno celim putem, sve do urucenja primaocu ma gde da je.
Racun, broj za pracenje, sve to dostavi podrsci i trazi da ti se isplati, obavezno rokove ispostuj i posalji to danas ili sutra najkasnije.
Na nasoj posti ispostuj poceduru, reci da ti jasno odstampaju sve...

Naravno da se koristena "rudarska" oprema ne uzima na ebay-u.
 
Poslednja izmena:
Dakle, narucio sam graficku karticu na ebay-u i stigla je neispravna.
Sad, zatrazio sam refund i moram prvo da posaljem karticu nazad, a stvarno nemam nameru da placam postarinu za nesto za sta je prodavac kriv.
Ako sam dobro razumeo, ebay kaze da prodavac treba da snosi troskove:
Prvi mail od ebaya sa pokrenutim postupkom za vracanje paketa:

Send the item back
Be sure to send it back by Sep 10. If you don't, we might close your return and there's a chance you won't get a refund. The seller's responsible for return shipping charges, so you can ask for a return shipping label. If you have to purchase one, we'll ask the seller to reimburse you.

Drugi mail:
Get ready to send the item back

Hi Igor,

Seller has approved your return request. You should receive a return shipping label by Sep 06, 2018. Just print the label and send the item back to the seller.

Didn't get a label by then? You can ask us to step in and help.

I sada treci:
Contact the seller

Hi Igor,

Seller cckx2146 let us know that they can't buy a return shipping label for you to use for Colorful GTX950 2GB DDR5 128bit Video Graphic Card.

The seller is still responsible for return shipping costs, so contact them to arrange return shipping.

Nista nisam slao ni prodavcu ni ebay-u sada.
Treba mi savet sta i kako da uradim?
Nadam se da je neko imao slicnu situaciju i da moze da mi pomogne.
Ja bih to ovako - kontaktiraj prodavca i nista ga ne pitaj, vec napisi kako si upucen od strane eBay-a u to da on tehnicki ne moze iz Kine da plati postarinu, i da ces mu poslati tracking broj i skeniranu cenu koju treba da ti uplati na Paypal - ako on ne uplati, valjda ce eBay sam da mu to skine.

Znaci, obavezno tracking broj, i trazi da ti u posti izdaju racun ili bilo sta sto ima zvanicnu cenu da mozes da skeniras ili fotografises.
 
Evo da se javim da napisem sta i kako se izdesavalo na dalje:
Rekoh, ima da guram do kraja i necu mu poslati pre nego sto on meni posalje pare za shipping, jer jelte, tako stoji u pravilima ebay-a.
Znaci po ceni da ostanem bez para, necu mu poslati o mom trosku.
Dadoh 85$ + 3000din carina me ufatila :D + sad jos 3000din minimum za shipping? jok brate.
U medju vremenu cenim da je i on sam napravio par gresaka u dopisivanju samnom, tako da sada ili ce poslati pare za shipping ili ce mi vratiti moje pare, a kartica ce ostati kod mene.

Rekoh mu da je njegov problem sto mi je poslao pokvarenu graficku karticu i da on mora da plati minimum 30$ kako bi mu poslao karticu nazad, a on meni pare od kartice.
On kaze:
really sorry our warehouse sent a wrong product. but it's in good working also, and it worth 60 dollars on ebay.and the one you bought is worth 87,i can give you 40 dollars refund, it's Very much for us, will that be OK?
Ovde je jos napisao kako mi je poslao pogresnu karticu? Rekoh brate sad te tek imam :D
Jos pogotovo da mi vrati samo 40$ xD Ma vazi :D
Jos i za ovo kao "but it's in good working also" sam mu rekao, daj mi bilo koji test da ti uradim i snimicu ti da kartica ne radi.
Naravno posle mi se nije javljao uopste :D

Rekao sam mu da nema nista od toga i ako mi ne bude vratio celi iznos koji sam ja njemu dao, iscimacu ebay da se prikljuci razgovoru.
E sad, problem je bio sa ebay-em, jer je bio pokrenut Return shipping i nije bilo opcije da ih iscimam da se ukljuce u razgovor iako su mi oni poslali 2 maila u tom roku za return od 10 dana da ako imam problema da ih iscimam.
Na kraju sam im pisao na neom njihovom forumu i naravno nista od toga, ali sam ih iscimao i na facebook-u gde su mi se javili posle 3-4dana kada je vec istekao return request, ali je sve sredjeno za sad sa njihove strane.
Dali su mu 2 dana da se oglasi za return shipping ili ce kako su oni rekli: We will take care of the rest
 
Poslednja izmena:
Pa šta je dalje bilo koji je epilog svega?
 
Pa cekamo ponedelja ili utorak... da stigne berm 1.10. ili 16.10. i tad ce se mozda nesto desiti... nadam(o) se pozitivno...
 
Nazad
Vrh Dno