Šta je novo?

Email nalog za vise osoba!

deniss76

Cenjen
Učlanjen(a)
13.04.2013
Poruke
34
Poena
159
Imam jedno pitanje gde sam ne mogu to resiti jer se i ne razumem toliko pa ne umem! Zato molim vas da mi pomognete!!!
Jedno lovačko udruzenje su kupili nekoliko kamera i postavili u par šuma za testiranje. Za pratnju životinja, lovokradica itd... Te kamere idu preko SIM telefonske kartice i kada god nesto slikaju treba da posalju slike na 15-20 osoba da mogu svi oni da vide itd. Zamolili su me da im napravim email i na taj email da gledaju svi. Otvorio sam neki email nalog na brzinu (gmail) i dao svima email i šifru da to ubacuju kod kuće i za sada to lepo radi. Međutim šta ako jedan od nih hoće napraviti nešto loše (neku štetu) i posto ima i šifru, samo menja šifru naloga ili jednostavno ugasi nalog i više niko od nih 15-20 lovaca neće vise dobiti slike iz šume. :trust:

- Moje jednostavno pitanje je od toliko raznih email naloga na ovom svetu (gmail, hotmail, yahoo,aol, autlook, yandex, proton, zoho... i jos 100drugih) koji od nih najbolji bi bio za ovo rešenje? Ako ja otvorim nalog ne želim da posle neko drugi može bilo šta menjati (šifru ili ugasiti ga)? Da li postoji kada otvorim nalog da me pita neko posebno pitanje ili neku dodatnu šifru pa ako neko i drugi zna email i password da ipak ne može ništa menjati jer ne zna ono pitanje ili dodatnu šifru ili nešto slično!!!
- Ili kada se otvori email nalog da ne može više taj nalog da se promeni ništa u njemu nikad! Mora da postoji neki sličan email accounts takav pa i ako se malo plaća nije problem. Bitno je da ne može kasnije da ga neko promeni!

-Znam da postoje neko rešenje da ja trazim od ovih nepoznatih ljudi da mi daju svoje emailove, pa onda (ne znam samo koliko osoba moze) pa ja da šaljem svima njima... oni treba da potvrde pa tek onda preko emaila mogu i oni dobiti emailove... ali to za mene je previse komplikovano i malo nemoguće. Zato tražim ovako slično resenje kao od gore!

MOLIM vas potrazite i javite mi jer vec par dana se mučim da rešim to ljudima!
 
gmail za svako menjanje šifre ima notifikaciju koja može da ide na tvoj mobilni. Bez tog kod ništa od menjanja.
 
Ne daš nikome šifru od tog naloga.

Namestiš pravilo na Gmailu da svaku pristiglu poruku sa kamera (filtrirataš po nečemu, npr Subjectu ili From) automatski prosledi na listu njihovih ličnih email adresa.

ubr, listu stavi u bcc da ne dobiju svi svačije email adrese.

Alternativa je neki od mailing list servisa.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Staviš na taj gmail sekundarni recovery email koji je tvoj, i tvoj broj telefona. Šifra ne može da se promeni pre nego što ti potvrdiš.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ali opet svako od njih moze obrisati mail i isprazniti Trash Bin.
Email nije namenjen tome sto zelis. Ili prosledjuj na Instagram/Facebook, ili e-mail forward koji ti je pomenut. TO jednom treba da podesis i cao.
 
Hvala za odgovore!
Nije bitno ako neko obriše iz inboxa... nego samo da ne može isbrisati nalog ili menjati password!
Mislio sam i ovde jedan jedini email da ubacim jer sama Trail kamera trazi jedan email da se ubaci da bi znala ona sa kog emaila da pošalje!
Da ne bi bilo loše da kako kazete ubacim i broj telefona pa mozda drugi nece moci (ako ce doci do toga) da ne će poželeti to da uradi loše. Zato sam mislio da verovatno postoje neke druge email-naloge gde su mnogo strožiji nego Gmail. Kako mislite da je najbolje tako mi preporučite... pa da to uspem. Inače moram tim nekoliko ljudima da dam i email i njegovu šifru. Pa kasnije ce se pojaviti jos par koji ce oni kupiti još kamera pa ce se ubaciti i oni itd...
Očekujem svaka pomoć. :)
 
Zasto im moras dati i e-mail i sifru? Zasto ne bi svako imao svoj mail, na koji bi ti forwardovao sa tog glavnog, za koji ne das nista? Ne radis to rucno, Gmail moze da uradi autoforward.
 
Ili napravis jedan zaseban mail za njih ako im je komplikovano da svako ima svoju email adresu (pretpostavlja se da su korisnici stariji) i taj maticni ti i jos ko odrzavate a na taj drugi samo forvardujete ili napravite autoforward sto kaze drug odozgo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto im moras dati i e-mail i sifru? Zasto ne bi svako imao svoj mail, na koji bi ti forwardovao sa tog glavnog, za koji ne das nista? Ne radis to rucno, Gmail moze da uradi autoforward.

Ovo što je napisao Alfa je pravo rešenje.
 
Nije bitno ako neko obriše iz inboxa... nego samo da ne može isbrisati nalog ili menjati password!
Како мислиш није битно, па што би онда примали мејлове? Први приступи пристиглом мејлу, прочита и обрише га. Остали га не виде јер и не постоји.
 
DA u pravu ste svi! Ako neko obriše iz inbox ostali ne mogu videti slike iz sume! Ooo ne znam više šta ću :trust:

Oni stalno mi kazu za jedan email da im napravim pa zato, a ni ja ne zelim previse ni toliko da gubim vremena sa njima. Samo sam prihvatio da im napravim jedan email pa ce posle oni to resiti sami koliko god ih ima... Pomoci cu im ako uspem ovako da im otvorim jedan nalog, ali ja da pitam sve nih da mi daju svi nihove emailove pa da mi dosaduju po svaki dan jer kako kazete postoje i starije osobe koji znaju samo kako ulaze na email nista vise od toga...

- - Ajde momci moji onda da vas pitam slično ali nešto drugo. Možda ima ipak ovde rešenje za to! Isto u pitanju ove kamere HC-300m. Ja još uvek bi želeo da samo otvorim jedan nalog za nih pa ce posle oni to uraditi sami. Meni je bitno email-nalog napraviti i dati njima (email i tu šifru) koju kasnije nece moci oni menjati. Ako tako uspem onda sam ja na konju (srecan covek heehe) pa ce oni posle kasnije ubaciti u sve nihove kamere ako kasnije ih kupuju jos više i postave po drugim šumama itd... bez mene.
- Šta mislite da u podešavanje kamera gde kamera traži da joj se ubaci jedan email-nalog (email i šifra).
https://postimg.cc/image/b74r2rqi9/
https://postimg.cc/image/p4nvm6g3v/
Isto da im otvorim samo jedan email-nalog i dam lovcima par njima koji ce to ručno preko daljinskom ubaciti u sve kamere (onaj moj email i šifru) a sa druge strane da ubace u svaku kameru do 4 prazna slota za (privatne emailove) na koje imajlove da šalje. Ne mora sve kamere da pošalju svima nego par kamera nekim lovcima par drugim pa ce se posle oni igrati na kojim email adresa koja kamera itd. To po meni je bolje rešenje nego ono prvo, PLUS ne treba ja više da podesim svaku kameru da idem kod nih... nego im nacrtam sta sve treba da ubace taj email i šifru a s druge strane privatni emailovi...

- Jedino što će mi opet trebati malo zaštićeniji email-nalog otvoriti koji ne pušta odmah da neko menja šifru. Opet bi bilo dobro da sam nalog kada se otvori pita nešto više zbog sigurnosti (sigurno pitanje , šifru dodatnu, mobilni) pa pre nego što ikad neko želi promeniti šifru da dobijam ja obaveštenje ili da ga ne pušta da promeni.
Aj jos jednom molim ako znate neki email-nalog ko ne pušta tako lako brisanje. Mislio sam malo bolju zastitu barem da ima nego Gmail. Da bude malo strožiji ako je u pitanju gašenje naloga ili promena passworda ništa više... Ako ni to ne uspem naci takav nalog onda mislim da cu odustati od nihove pomoci i zahvaljujem se svima vama za željenu pomoć! :Klanjanje
 
Ti bi hteo mail sa više korisnika, i jednim administratorom. Jel? Ne postoji takav mail, bar ne od ovih free. To se može uraditi nešto po porudžbini, ali to košta.

Ako na gmail uključiš to sa telefonom, zove se two step verification, imaćeš mnogo njakanja jer će Gmail svaki čas nekome tražiti verifikaciju sa telefona koji je kod tebe, a to će smarati i tebe, i druge korisnike naloga.

Najprostije jeste to što ti savetuju, uradi jedan Gmail nalog, i sa njega automatski forward-uj poruke drugima.
 
Hvala drugari na ove odgovore koje ste napisali! Razumem ja potpuno vas ali eto kako vidim na svakom vasem resenju mora da se zna i da potrazim emailova od lovaca ...
- Zato sam mislio da ovo drugo moje resenje nije toliko komplikovano nego treba da se otvori samo jedan zasticen email-nalog ubaci se u kameru i resena stvar za mene! Moje bi bilo samo da im otvorim i nadjem takav nalog zasticen (da neko ne moze lako da ga ugasi ili da mu menja sifru makar i ako ne bi bilo potpuno besplatan), i moje bi bilo zavrseno... Oni bi kasnije i vremenom sami dalje ubacivali svoje adrese pa kasnije kada kupe jos takvih kamera ubacili bi jednim drugima a koristili bi svi tu email adresu gde trazi kamera a oni bi stavili nihove adrese gde bi oni tacno odredili kome ce kamera da im posalje slike...
https://postimg.cc/image/b74r2rqi9/

Kao sto kaze NShappy ako bi neko probao menjati password nek bi odmah potrazio neku two step verification . Ali ako se koristi samo jedan email nalog u kameri gde sam postavio sliku od gore, ne verujem (ni Gmail) da bi cesto trazio verifikaciju kod svake kamere... jer svaka od tih kamera je zaseban hardver i ne zna da li je na nekoj drugoj podesana neka ista email adresa ili nije.

Ja zadnji put sam se dogovorio sa lovcima da cu im ja (ako uspem ili daj Boze nadjem) otvoricu im samo jedan email-nalog koji je zasticen pa nece dopustiti tako lako da mu se menja password ili ugasiti, i napravicu im upustvo na papiru kako tacno treba ubaciti i sta tacno ubaciti za razlicite mreze jer zavisi koje SIM operatere koriste... pa ce to sve oni polako napraviti. Posle nekog vremena par kamera ce oni dati drugim lovcima-kolegama iz drugog lovackog saveza da bi nadgledali kod nih lovokradice pa onda oni drugi bi ubacili nihove email adrese gde mogu dobiti slike...

Zato moje bi bilo jedino da nadjem kako kazem jedan email nalog gde ne moze se menjati sifra niti ugasiti (ako ce neko ko ne treba saznati password pa ce hteti namerno da ugasi taj nalog!
Ja eto jos uvek se (tesim, nadam, zelim) da mozda postoji neki email-servis ko ne dopusta lako menjanje passworda ili gasenje naloga, cak ako neko je i saznao slucajno trenutni password.
Jos samo jednom "molim vas" da ako saznate neki servis (od toliko puno kolko ih ima) da bude strog na menjanje pass ili gasenje (stroziji nego Gmail ili sl.) javite mi ovde molim vas.
 
Poslednja izmena:
Закупиш домен и хостинг и онда имаш потпуну контролу. Можеш, по потреби, и да повећаваш број мејл адреса.
 
Ja još jednom da objasnim detaljnije.
Tebi treba jedan mail samo za slanje sa kamera jel ako se njemu promeni sifra kamere vise nece moci poslati mail to treba samo onom ko podesava kameru. Sve poslate mejlove ce te imati u ovom nalogu.
Drugi za udrizenje gde ce te slike stizati.
Napravi google grupu sa svojim nalogom, mozes posle preneti vlasnistvo na nekog drugog ako bude potrebe.
U grupu ubacis novi mail za lovce ili udruzenje (razlicit od onog za kamere) sto si napravio i tu sifru im das da mogu svi da citaju, ako jos neko hoce da dobije mail samo se doda u grupu.
Prednos grupe je sto svi majlovi ostaju i u njoj a clanovi se lako menjaju.
 
Aj dok ne otvorim grupu hteo sam jos jednom da potrazim neki email-servis koji je zasticen ako neko sazna parolu tog naloga. Probacu prvo nešto ovako naci (da ne bi sada pitao lovce da trazim nihove mailove) ali ako ne uspem onda cu izgleda napraviti grupu kako kaze MileInc.

Sta mislite o ovom email-servisu:
https://www.zoho.com/accounts/help/two-factor-authentication.html

Treba mi samo kada otvorim jedan email-nalog i kasnije ako neko saznaje moju šifru da email-servis ne dopušta mu da menja šifru ili da ugasi nalog! Servis će pre toga pitati neko dodatno pitanje ili dodatnu šifru !
Ili ako znate neki sigurniji email-servis baš za ovo javite!
 
Vrati se na pocetak i procitaj prvi odgovor. Takodje, otvori gmail i pogledaj sta sve mozes podesiti, kako bi otezao menjanje lozinke.

Jedino sto ne mozes na gmailu, a ne znam koji servis to pruza, je da zastitis brisanje emailova, ali to mozes da resis na neki drugi nacin.
 
Hvala Qiza! Pa ja ako ubacim ovaj email-nalog u kamerama to nije ni bitno ako neko obrise... jer ovaj email-nalog sluzi jedino da salje slike prema emailova lovaca ništa više.
https://postimg.cc/image/b74r2rqi9/
Ja ako im ubacim ovaj email u svim nihovim kamerama pa ce oni posle sami ubaciti posle samo nihove emailove gde da im ovaj email-nalog šalje onda nece niko ni saznati lozinku sa tog email-naloga. Ali ako vremenom ja necu više im pomoći, ne mogu zbog vremena....ko zna onda cu ipak nekom morati reći lozinku. Po meni nikad ne bi trebalo biti problem niti neko će razmisliti da uradi loše da bi menjao lozinku... šta god ali ljudi smo pa ko zna!!!!

Jedino što sam našao neko (trenutno kao neka vrsta rešenja) je da email-servis FASTMAIL nudi da ako želim da otvorim kod nih email-nalog i ako im napišem da ne želim nikad da resetujem lozinku oni će to ubaciti na mom nalogu i lozinka se ne može više menjati i ako neko će to tražiti. Kako sam ja preveo tako sam razumeo pa ne izgleda ovo loše a to mi i upravo treba. Ali mislim da nije besplatno to (ne znam koliko košta) ali ako to isto može i Gmail ili bilo ko drugi email-servis (free) onda šta reći :type:.

Evo i teksta za taj servis: If an unauthorized person is trying to reset the password, we will lock the new password for 24 hours and alert you via email. So you get enough time to block the new password.
You can also contact us to reset the password but you will have to answer various security questions and we will reset the password only if we are 100% sure that you are the account holder.
If you never want to get your password reset through the support desk, you can let us know and we will add a note on your account to never reset th e password.

https://www.fastmail.com/signup/
 
Fastmail je $3 po korisniku, mesečno.

Mislim da imaš pogrešan pristup. Zašto uopšte koristiš mejl za slanje slika? Zašto ne tipa google photos koji bi se sherovao svima kojima treba, link se npr pošalje na privatne mejlove? Ili ono što je prvobitno predloženo, gmail sa forwardom na ostale mejlove koje možeš podesiti unapred?
 
Lepo Nightmaster pita zasto uopste koristis mail, da li to kamere automatske rade, salju slike na mail pa mora tako?
Ako ne, mozete koristiti i google drive, otvorite folder, prosledis svima link i mogu da pregledaju slike, uz to mogu lepo folderi da se sloze po datumu ili nekom dogadjaju radi kasnije lakse pretrage i snalazenja.
 
https://www.cloudhq.net/attachments

Gmail to google drive ili dropbox, staviš da se attachmenti direktno uploaduju u cloud. Posle sheruješ link i to je to. To pod uslovom da fotke ne mogu sa kamere direktno da idu u neki cloud. Ne znam šta si zapeo za te mailove...
 
Hvala momci za pomoć!

Ne, nisam zapeo za email... ali ja se ne razumem toliko a vidim da kamera traži emailove. pa jedan bi napravio za sve nih i ubacio u kameru tamo u server settings a gde treba njima poslati to će oni sami ubaciti. Zato sam mislio da moje je samo da im napravim jedan nalog i ja bi završio. Ali ovako ipak im ja ne mogu pomoći. DA svi su mi rekli da žele dobijati preko Email zato sto im je tako jeftinije nego da kamera šalje preko MMS. Zbog toga sam ja pokušavao da vas pitam samo za email-nalog koji ne pušta toliko lako da mu se menja lozinka.

Preko emaila smo probali par kamera. Ubacio sam jedan email u te kamere i oni su stavili nihove mailove i lepo rade još uvek bez problema. Zato sam mislio tako ubaciti jedan email u sve nihove (10 komada možda i više) i oni bi ubacili svoj email i ne bi bilo pob! Jedino sam se plašio kasnije ako moram dati nekome lozinku da taj ne zloupotrebljava i traži promenu lozinke. Inače ako niko to ne pokušava menjati ili neće moći menjati nikad lozinku ... ove kamere ( i ubuduće neke nove ako dodaju) radiće bez greške!

Ovo za mene bi bilo najednostavnije moguće rešenje. Samo eto barem da bi znao koji servis (od svih) malo strožiji je kada je u pitanju promena lozinke ili gašenje naloga i ako neko otkrije trenutnu Lozinku! Ako ne, probaću jednostavno otvoriti nalog na (gmailu) postaviću tamo ako ima neko dodatno pitanje ubaciti i broj mobilnog pa možda-možda ako neko ikad želi menjati lozinku da će ga pitati ono pitanje ili kod sa mobilnog...

Lep Wikend svima vam želim!
 
Hvala momci za pomoć!

Ne, nisam zapeo za email... ali ja se ne razumem toliko a vidim da kamera traži emailove. pa jedan bi napravio za sve nih i ubacio u kameru tamo u server settings a gde treba njima poslati to će oni sami ubaciti. Zato sam mislio da moje je samo da im napravim jedan nalog i ja bi završio. Ali ovako ipak im ja ne mogu pomoći. DA svi su mi rekli da žele dobijati preko Email zato sto im je tako jeftinije nego da kamera šalje preko MMS. Zbog toga sam ja pokušavao da vas pitam samo za email-nalog koji ne pušta toliko lako da mu se menja lozinka.

Preko emaila smo probali par kamera. Ubacio sam jedan email u te kamere i oni su stavili nihove mailove i lepo rade još uvek bez problema. Zato sam mislio tako ubaciti jedan email u sve nihove (10 komada možda i više) i oni bi ubacili svoj email i ne bi bilo pob! Jedino sam se plašio kasnije ako moram dati nekome lozinku da taj ne zloupotrebljava i traži promenu lozinke. Inače ako niko to ne pokušava menjati ili neće moći menjati nikad lozinku ... ove kamere ( i ubuduće neke nove ako dodaju) radiće bez greške!

Ovo za mene bi bilo najednostavnije moguće rešenje. Samo eto barem da bi znao koji servis (od svih) malo strožiji je kada je u pitanju promena lozinke ili gašenje naloga i ako neko otkrije trenutnu Lozinku! Ako ne, probaću jednostavno otvoriti nalog na (gmailu) postaviću tamo ako ima neko dodatno pitanje ubaciti i broj mobilnog pa možda-možda ako neko ikad želi menjati lozinku da će ga pitati ono pitanje ili kod sa mobilnog...

Lep Wikend svima vam želim!

Možeš da uzmeš poseban SMS broj i neki raspali mobilni samo za taj Gmail nalog, da ako neko cima, ne cima tebe bezveze, držiš ga u ladici, smanjenog i pogledaš kad se setiš.
Onda se opet vraćamo na priču sa početka.
Suštinski, uopšte nije tako baš lako prosečnom lovcu da promeni lozinku sa Gmaila, uz sve osnovne zaštite koje ima.
...
Lep vikend i tebi, i da lovci nište ne ulove! Prehraniće se srne i krmače i bez njih...
 
Ok. imas onda i drugu opciju..otvoris dva mail naloga. na prvi ti stizu slike i ssamo ti imas pristup tome..sa njega se sve sto stigne forwarduje na drugi mail..taj drugi mail im das
 
Ne mora samo na jedan jedini da prosledjuje, sa tog prvog. Moze na koliko god zeli.
 
solomonbg može i tako... ali po meni onda se još komplikuje stvar! Ako ja pravim jedan email i dam svim lovcima da koristi taj email, kada taj isti email ubacuju svi u nihove računare ili telefone stalno će se pojaviti (security) pitanje da još neko koristi ovaj nalog...poznajete ga (pogotovo ako cu koristiti gmail)? A plus oni su mi rekli da svi imaju neke svoje lične emailove gde žele tamo da primaju slike od kamera!
Ali ako se koristi (kao što želim ja) jedan email ovde https://postimg.cc/image/b74r2rqi9/ jedino tamo će moci taj isti jedan email koristiti u više kamera a da ne reaguje security servis da to koristi više osoba... https://postimg.cc/image/l4cqecqfv/
Eto šteta sto taj servis FASTMAIL se plaća mesečno ali on može da ne pušta više nikad da se menja Lozinka na nalogu (ako se to traži od nih) a to bi bilo i moje rešenje! ,)
 
Nazad
Vrh Dno