Šta je novo?

Nova konfiguracija ~ 90.000

Kurttrasel

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2018
Poruke
1,074
Poena
165
Pozdrav svima, imam plan da od narednih par plata (30.000) svaki mesec kupim po jednu 2 komponente i po prvi pun sredim sebi jedan dobar gejmeraki kompjuter. Svestan sam da to nece biti bas neka azdaja kakve postoje ali, da mogu da jedem naslove u 2019 godini.
Otvorio sam temu da u narednim mesecima dobijem pomoc i savete o komponentama.
Pocetkom ovog meseca bih kupio kuciste i napajanje.

-Kuciste sam vec odabrao (Fractal Desighn Define S Black) 10.000din.

A napajanje ne znam koje bih uzeo.
•Plan je da u kuciste ubacim 2 hdda 2 ssda (1hdd vec imam od 500gb i jedan ssd od 128) 1 novi hdd bi bio 1tb i ssd 256mb
•16gb rama ddr4
•neki ryzen procesor voleo bih 7
•postojeca graficka r9 380 4bg s tim da bih verovatno i graficku promenio ali to cu jos videti.

Dakle za pocetak, koje bih napajanje trebalo da uzmem da sve ovo odrzava s lakocom.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
E ovu grafiiku menjam sa gtx 1070. Resio sam da lepo sredim komp i da jednom ko covek zaigram najnovije naslove u punom sjaju. Pretezno igram AAA fpsove. Ali sada sa ovim 144hz monitorom sam se nasao u nezgodnoj situaciji gde cu opet i ako sa novom konfom, morati da smanjujem detalje da bih uzivao u tih 144hz.U danasnje vreme covek mora da da 2500e za komp ne bi li bar godinu eventualno 2 uzivao u igrama na ultra.

Pitao sam za ryzen jer sam citao po netu malo da ljudi za 144hz predlazu intel kao bolju soluciju.
 
Resio sam da uzmem asus prime b350 plus. A u memoriju koju sam nasao mi se u specifikacijama ne slaze po nazivu tacnije nije na spisku podrzanih memorija. Zadnjih 4 karaktera nema na spisku tj drugaciji su. G.Skill F4-3000C16D-16GTZR ovo je na ploci a ovo je u prodavnici F4-3000C16D-16GISB Da li da se opterecujem oko ova 4 karaktera ili da uzimam?
 
Aaaa e dobro onda bi to trebalo da bude ok.
Napisao mi je momak gore u temi da ryzen nema problem sa bilo kojim memorijom al reko ajde za svaki slucaj da uklopim sto je bolje moguce. Hvala.
 
Statvaih sve osim graficke :D

--asus b350 prime plus - polovna, cudno ponasanje kompa po izlasku iz biosa
--ryzen 2600
--lc power 120cl kuler za pc
--g.skill Aegis 2x8gb 2166 mada je pisalo 3000mhz u specifikacijama na sajtu. Mozda je to frekvencija koju moze da postigne?
--samsung 860 evo 500 m.2
--WD 1tb c.blue

Sve sam sklopio i instalirao win10.

Imam jednu nejasnocu vezanu za bios. Kada god udjem u bios i bez da ista diram, izadjem, komp se ugasi, upali zapisti 3 puta ugasi, upali zapisti 3 puta ugasi, upali zapisti 1 ugasi, uapli zapisti 1 ali drugacijim tonom u odnosu na prethodne(standardni ton prilikom paljenja kada je sve ok) koji su svi bili isti, i onda ili mrak na monitoru ili udje u win. Sta to moze da bude? Da li je zato sto je maticna polovna pa je zapamtila neka stara podesavanja? Prodavac mi je rekao da je fleshovana za ryzen 2gen procesore.

I kada prikljucim HDDove na one brze sata portove ne vidim ih u windowsu. Tek kada ih ubodem u one dole, standardne, onda rade.

Hvala svima koji su mi daavali predloge prilikom sklapanja. Ostaje jos graficka. Nju cu u narednom periodu da uzmem i da a nadam se nekoj gtx 1070ti a mozda i nesto malo jace :)
 
Evo izvadio je pre 5 minuta. Sacekacu jos.
Javio se jos jedan problem. Na 2 od 2 igre koje sam pokrenuo posle max 10 mina komp samo zakoci i ne mogu mu nista osim da ga resetujem. Nesto definitivno nije ok. Drivere za procesor sam skinuo nove, gpu driveri instalirani najnoviji uz pomoc ddua iz safe moda. Ne znam je l sam trebao da obrisem drivere za proc pre no sto sam instalirao nove ako je to uopste moguce.
Ako odem u biosu da mi stavi sve na default, da li ce mu to promeniti verziju biosa odnosno da li cu izgubiti to sto je fleshovan za ryzen 2gen?

Evo sta me docekalo posle vracanja baterije.
https://imgur.com/a/ff2Wed4

Udjoh u bios, nista nisam cackao i kada sam izasao nije vise imao onaj bag sa pistanjem. Evo sad sam u igri pa cu videti da li ce da zabode.
 
Poslednja izmena:
Instalirao Windows ili stari disk ?
 
Vadjenje baterije je pomoglo i igre su radile bez kucanja. Medjutim utorrent mi uvalio bio lavasoft prilikom instalacije pa sam reinstalirao windows opet jer nisam zeleo da me baguje ta glupost. Sad cu da instaliram sve igre i sve osnovne stvari pa cu da napravim restore point.
@countMike ako mislis na drivere instalirao sam sveze sa amdovog sajta.
 
Pa zasto nisi prosto uninstalirao lavasoft adaware antivirus ?
Nego si morao opet Windows da instaliras.
Poslednji put mi je neko od ukucana prilikom instaliranja nekih gluposti inficirao komp sa tim i nisam mogao nikako da se otarasim i ako sam obrisao sve. U mozili mi je non stop postavljao default serch za taj love soft. I nije mi prvobitna namera bila da reinstall win. Prvo sam hteo da se vratim na restore point koji znam da je ddu postavio. Medjutim vratio me win skroz na pocetak s tim sto je c bio polu pun necega a nista mi nije bilo instalirano. I ja reko kad vec moram opet sve da skidam da drndam aj lepo da opet instaliram ko covek.
 
Ili još bolje Macrium Reflect. Sam backup file je veličine oko 75% od količine podataka na celom disku. Ceo restore traje 15ak minuta.
 
Obzirom da bi 75% bilo oko 300gb nisam spreman za tu akciju u ovom trenutku.

Elem, obzirom da je lik od kojeg sam uzeo maticnu koristio isti proc ko i ja, ostala su podesavanja kloka na 4.00. ali voltage je bio nekih 1.2 i zato je bio nestabilan. i jos 300 nekih cuda. Vratio sam maticnu na default i sad je sve ok.
Medjutim ja bih ipak da klokujem procesor i ddr. Procesor sam probao da klokujem u ryzen masteru ali imam problem sto ne znam kako da applayuem podesavanja. Ja odem na profile 1 i podesim sve korove da rade na 4.00 i voltage na 3.5 kliknem apply i test potom na apply. Medjutim u windowsu mi pise da mi procesor radi na 3.40. Ja restartujem komp i dalje se nista ne menja. Kako da applyuem settingse iz ryzen mastera da li neko zna?
 
jesu igre lecene ili steam?ako je steam u pitanju mozes da ga izmestis iz def lokacije ili jos bolje drajva i prilikom instalacije samo kazes steamu gde je biblioteka i nema ponovnog skidanja,samo popecuje i sredi sta mu treba,a tebi ne ulazi u arhiv sistemskog diska samim tim fakticki bekapujes samo windows i par tih najosnovnijih programa koi ti trebaju i nemas 300 gb u arhivi vec daleko manje.
 
Nazad
Vrh Dno