Šta je novo?

Radeon HD 7470 neće da ide na 2560x1080!

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Spojio sam neku krntiju od računara koju sam kupio prije par mjeseci na svoj 21:9 ultrawide monitor ali neće da se slika prikaže u rezoluciji većoj od fullHD.
Instalirao sam i nove AMD Catalyst drivere ali i dalje isti problemInstalirao sam i drajver za monitor.Čitao sam o ovoj grafičkoj i ona podržava rezoluciju veću od 1920x1080.
U čemu je problem?
Kabl koji sam spojio je HDMI-DP,na monitoru je HDMI ulaz a iz grafičke DP izlaz.
Evo šta se dešava:
 
Klikni na "detect" mozda dobijes rezoluciju.
 
Da li je instaliraj najnovji driver non-whql-win8.1-win7-radeon-software-crimson-relive-16.2.1-sep20.exe je zadnji za tu graficku.
 
Da li je instaliraj najnovji driver non-whql-win8.1-win7-radeon-software-crimson-relive-16.2.1-sep20.exe je zadnji za tu graficku.
Instalirao sam zadnji drajver za tu grafičku baš.Pa napisao sam to.
Sad ne znam jel to taj ali na amd-ovom sajtu sam birao baš za ovaj model i onaj koji mi je ponudio sam instalirao.
 
bice da je do kabla/adaptera,negde u lancu si sveden na stariji hdmi standard.ta karta predpostavljam nema dp izlaz vec miniDP?
 
Ja sam imao isti problem kada sam koristio DP-HDMI konvertor, nisam mogao da izaberem vecu rezoluciju od 1080p na 1440p monitoru. Mozda je problem bio do tog konkretnog konvertora i mozda bi radilo sa nekim drugim, ali u svakom slucaju probaj da izbegnes konverziju ili pokusaj sa nekim drugim.
 
Ne,karta ima puni DP,i morao sma uzet ovaj kabl jer monitor nema DP ulaz nego samo 2 HDMI.
Zekovic kakav je to program?
 
Pa pise ti:

AMD/ATI Pixel Clock Patcher modifies the AMD/ATI video driver to allow higher resolutions and refresh rates by removing the 165 MHz pixel clock limit for single-link DVI and HDMI, the 330 MHz limit for dual-link DVI, and the 400 MHz limit for VGA.
 
Ma ne vjerujem da je do kabla sa HDMI kablom na drugom računaru imam 2560x1080,a display port daje još veće rezolucije.
 
treba ti 1.4 adapter,jer ti je ulaz u monitoru 1.4 hdmi,kad vec nema DP.samo tako ces dobiti vece rezolucije nativno.
 
nebitno,1.4 i veci.iz iskustva znam da kod nas su ti adapteri i kablovi ili 1.1 ili 1.4,tesko ima kasnija revizija.dobra stvar je sto je 300-400 din samo.
 
da,ocigledno si negde u lancu sveden na 1.1 ili 1.2 hdmi,zato nemas nista van 1080p.posto si rekao da je kabl okej i da si sa njim dobijao vise rezolucije,posto imas DP na karti koji sigurno ide preko 1080p (proveri ipak,to je ribedz starijih radeona,ko zna sta je tacno) a posto su ti ulazi na monitoru 2.0 hdmi logicno da ostaje samo adapter sa DP na HDMI kao moguci krivac.

kod nas po oglasima mozes naci 1.1 ili 1.4 sa DP na HDMI adaptere,gde ti 1.1 ti nece dati vece rezolucije od 1080p,drugi hoce do 4k.
 
Na kesi od kabla koji sam kupio ne piše ništa ni koji je HDMI ni DP.A kabl sam platio 10 eura čak.
Jedino da kupim prelaz sa displayport-a grafičke na HDMI (jel 2.0) da li bi to pomoglo?
 
Znači treba mi prelaz sa DisplayPort-a na HDMI 1.4 makar?
 
Poslednja izmena:
Dzabe si dao 10 evra trebao si prvo da se informises , jel si iz Srbije?
 
Ne,nisam iz Srbije.Ma nije mi to sad tako bitno taj računar i ne koristim to je kanta,koristim druga 2 a njima imam 2560x1080 tj HDMI izlaze na grafičkim.
Ne,nije to adapter koji sam kupio ne kapiraš,taj adapter imam samo ovde u prodaji,a ja sam kupio kabl,ne pratiš čovječe ništa šta pišem.
Znači treba mi adapter sa display port (bilo koji) na hdmi 1.4 ili 2.0?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da više neće da prate šta pišeš :)
 
Ništa,ima drugih foruma.
Taj adapter svakako ne mogu naći u svom gradu.
Kad sam kupovao kabl tražio sam HDMI na DP ne znajući da mi treba neka posebna verzija tog kabla za veće rezolucije.Ali ovo je jeini kabal bio.
 
Zar nemas neku drugu graficku da probas ta graficka je iz 2011 godine.
 
Ma to je neka Dell Optiplex 9010 mašina.Ima integrisana na ploči ali opet sa 2 DP.
Mislim volio bi napraviti ali nije mi to tako sad važno,ako nekad budem u Beogradu kupit ću taj adapter u nekoj od radnji ako ću time riješiti problem.
Ili ću prodati kućište jer ga i ne koristim.
 
Nazad
Vrh Dno