Šta je novo?

Проблем са укључивањем разних додатака

calexx

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2013
Poruke
7,945
Poena
420
Пробао сам да питам у теми о конкретном телефону али без неког одговора. Зато да пробам на уопштеном делу форума.

Елем, Нокиа 6 и екран који се претерано лако откључава. Јутрос ме зове сестричина на резервни број који је у другом телефону и пита што се не јављам кад ме зове. Погледам поменути телефон и опет иста прича.

Даклем, када закључам екран, то се решава или притиском на power дугме или додиром средњег на дну екрана. Онда се појави шема за откључавање (користим патерн али је исто и ако се постави шифра) али је онда могуће и повући доле горњу статусну линију и ту се појаве многе пречице. Почело је често да се дешава да телефон у џепу, можда и ако некад ставим руку у џеп али мислим да и не морам то да радим, то сам одради. И онда укључи шта му падне на памет тј оно где се направи контакт. У овом случају је укључена опција Не узнемиравај и телефон није звонио, али је био укључен и блутут. Деси се да укључи авионски мод па се обе картице искључе, некад укључи још нешто ....

Решење би било да се екран не откључава на додир средњег доњег "дугмета" што није најбоље решење или да тако откључан екран не дозвољава да се активира било шта без патерна. Значи када се појави шема, да ништа не може да се ради без тога, ни да се повуче горњи ред.

Зна ли неко како да се ово реши? Немогуће да је тако само на овом телефону или да никоме то не смета??
 
A što ne koristiš fingerprint skener? Nemam ovaj telefon pa ne znam, ali kod mene recimo na Huawei Mate 10 lite, dok je radio na Android 7 mogla je da se spusti statusna traka i da se tu pale i gase funkcije po potrebi ali mi se nije dešavalo nikad samo od sebe u džepu. Sada na Android 8 nije moguće spustiti statusnu traku dok je ekran zaključan. Koju verziju Androida koristi Nokia 6, ona beše ima stock Android?

Sent from AliExpress standard shipping using Tapatalk
 
Cale je malo "puniji vremena", a njima se ovo cesto desava :)

Probaj jedino ako ima opcija u Display podesavanjima da se ne pali ekran u tamnim mestima, tako nesto se zove.. (nije isti naziv na svim telefonima).
Ili menjaj te farmerke... nema druge, nije do telefona, vec do vasih dzepova. Pogotovu ako stavite ekran ka sebi, a ne ka vani!
 
A što ne koristiš fingerprint skener? Nemam ovaj telefon pa ne znam, ali kod mene recimo na Huawei Mate 10 lite, dok je radio na Android 7 mogla je da se spusti statusna traka i da se tu pale i gase funkcije po potrebi ali mi se nije dešavalo nikad samo od sebe u džepu. Sada na Android 8 nije moguće spustiti statusnu traku dok je ekran zaključan. Koju verziju Androida koristi Nokia 6, ona beše ima stock Android?
Пробаћу fingerprint мада мислим да није ту проблем. Статусна трака се не спушта док је екран угашен, то се дешава када се упали а пали се на додир средњег "дугмета" на дну екрана. А то се деси тек тако у џепу, вероватно кад нешто узимам али има ионако некакав контакт.
Одавно је прешла на 8.
Probaj jedino ako ima opcija u Display podesavanjima da se ne pali ekran u tamnim mestima, tako nesto se zove.. (nije isti naziv na svim telefonima).
Ili menjaj te farmerke... nema druge, nije do telefona, vec do vasih dzepova. Pogotovu ako stavite ekran ka sebi, a ne ka vani!
Нисам приметио ништа слично али нисам баш ни гледао са оваквим описом. Проверићу касније.
Дешава се у широким обичним бермудама, нарочито кад возим бицикло. Ваљда се онда више пипка са мном. ;)
Одавно имам навику да је екран ка мени, повремено се деси да нешто закачим или мене неко закачи па боље да екран није први на удару. А деси се и да нешто вадим из џепа, да држим руку у џепу, мада је највероватније тек тако.

Сад ћу да пробам, нећу да гурам руку у џеп нити држим било шта у њему, идем на педалање па ћу да видим како ће да се понаша.
 
A što ne koristiš fingerprint skener?
Ово ће да буде употребљиво решење, мада теоретски може да се понови. Ако се мислим 5х пипне погрешним прстом, он избаци нотификацију да се то десило ... и ето прилике да се статусна трака повуче доле. Ипак, боље и 5х него из прве, не знам колика је шанса да буде 5 непотребних додира. ;)
 
Nema to veze :) Ako ti se aktivacijom HOme/Power tastera aktivirao ekran ranije, i sa FPom ce ;)

Okreni ekran na drugu stranu, ne ka sebi ;) Ili izmeni sta nosis :D Meni se to samo u sportskim sorcevima desava, ostali nisu dovoljno provodni da se aktiviraju ekrani.
 
Небитан је power јер њега ионако морам јаче да притиснем. Са FP неће да се активира екран, само кратко завибрира (јер није прави прст) и тако пет пута. Тек онда пријави грешку и активира екран. Значи када додирнем то средње дугме изабраним прстом, пали се откључан екран. Када додирнем неким другим, кратка вибрација и ништа више па после више погрешних покушаја укљ екран. Нисам нашао да може да се промени број погрешних покушаја до пријаве грешке.
Ипак је боље да мора 5х да се погреши па да може да брља.

Не окрећем екран од себе јер се деси да нешто закачим или неко прође поред мене и закачи ми баш телефон у џепу. Боље да не удари директ у екран.
 
Na Samunungu je to 'Block accidental touches opcija', valjda nešto slično ima i Nokija, kad je prekriven proximity senzor ne dozvoljava korišćenje ekrana, potpuno logična funkcija.
426a528824a33b4c7884857eb4e702fc.jpg
 
Нисам нашао нешто такво.
 
Na Oneplus se zove Pocket mode, ne sećam se da li ima na Nexusu, nisam nikad imao problem sa tim.
 
Nazad
Vrh Dno