Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Vidim da je stigao u Gig.... Naravno, po pristupacnoj ceni. :)
 
I xz1 i xz2 su bili izlozeni u uscu... bice i ovaj

Sent via Huawei P10
 
Sad kad kod njih stigne jabukica xs i xs max pa cemo videti lepo sta je prava i korektna cena. [emoji6]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
I xz1 i xz2 su bili izlozeni u uscu... bice i ovaj

Sent via Huawei P10

Već je izložen, malopre sam ga čačkao. ;)
Šta reći, lep je. Meni se posebno sviđa što, kao i kod svih edge displeja, nema okvira sa strana. Dizajnerski je sad nekako zaokružen, nema one neravnine na leđima, još samo da su onaj nesrećni FP bolje pozicionirali.
Inače, displej je brutalan. Pazite, displej na XZ2 je fenomenalan za jedan IPS, ali kada stoji pored XZ3 ...
E da, mene je oduševilo i to što je gotovo iste širine kao XZ2, znači, nije lopata. Po meni je najozbiljnija konkurencija S9+.
 
Identične dimenzije kao s9+ (doduše prilično deblji), sa 5mm manjim ekranom i manjom baterijom, pa još nema 3.5mm; neka hvala!

Sony je definitivno pokazao da može; voleo bih da se zainate pa da malo pomrse konce ovim jačim igračima na polju mobilnih telefona ali nažalost to nikada nećemo dočekati. Uvek će kao i lg da imaju skoro savršen proizvod ali da im nešto fali [emoji853]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Damir valjda rece da XZ3 sa njegovim nacinom upotrebe izvlaci oko 1h sot vise od S9 koji je testirao (i otprilike isto kao P20 Pro) sto jednim delom nije cudno, znamo vec godinama da sony moze da bude izjednacen ili cak malo bolji na polju autonomije u realnom koriscenju cak i kada kapacitet baterije na papiru ne obecava.

Ali XZ3 je objektivno konkurent S9 (bez +) samo sto su kasno predstavili taj model pa je S9 jeftiniji po oglasima, na amazonskim i slicnim snizenjima.
XZ2P je pravi konkurent S9+ (u smislu hardvera, softverski je i malo bolji) ali po gabaritima i dizajnu nema sta da trazi pored S9+.

Mada Damir Nitpiker rece da XZ3 moze da prodje kao ''kompakt'' verzija Note 9, bez olovke i sekundarne kamere ali zato sa cistijim softverom i brzom podrskom. Ja to ne gledam bas tako, ipak je XZ3 u rangu obicnog S9 dok se za softver slazem.
 
Kako se ismejah ovom coveku kad je poceo da opisuje XZ3 kao nema nikakvog hardverskog napredka u odnosu na XZ2. Pa dobro chip je isti, dizajn poboljsan, zvuk takodje, ali mogao je naglasiti da je novi i ujedno prvi oled ekran na xperia modelima najveca razlika u odnosu na XZ2 i najveca hardvedaka razlika, a on nista kao da su im i ekrani ostali isti. Ne secam se da sam jednu recenziju gledao ili procitao, a da na svakoj nije stavljen akcenat na ekran i najveca razlika izmedju dva modela. A kad je opisivao i govorio sta se nalazi od senzora pozadi iznad glavne kamere laserski autofokus nike ni pomenuo, a za white balance senzor je rekao da je hibridni autofokus.

https://m.youtube.com/watch?v=GXXNOOk3khs
http://www.racunalo.com/sony-xperia-xz3-recenzija-dostojan-nasljednik-xz2-modela/


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Da li je moguce da je XZ3 ovako unistio Iphone XS ekran. Haha. Bela je hladnija na Sony u odnosu na iphone. Ali kako ostale boje deluju isprano na iphone pored Sony prosto neverovatno. Cak i ovom liku nije jasno.
https://www.youtube.com/watch?v=5hLk5AVQyvw

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisu isprane,nego bolje kalibrisane,kao kada ukljucis adaptive i basic mode na Samsungu,tako neka razlika. Imao sam i Note 8,znam sta pricam. A fora je sto bela boja,kao i samo osvetljenje displeja dosta zavisi od “reduce white point” opcije,za koju mnogi i ne znaju. Prvi iPhone X mi je stigao sa iskljucenom opcijom po difoltu,a ovaj drugi sa ukljucenom i to podesenom na 80%,razlika je drasticna. Generalno,tesko da ces precizniji i svetliji displej naci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu isprane,nego bolje kalibrisane,kao kada ukljucis adaptive i basic mode na Samsungu,tako neka razlika. Imao sam i Note 8,znam sta pricam. A fora je sto bela boja,kao i samo osvetljenje displeja dosta zavisi od “reduce white point” opcije,za koju mnogi i ne znaju. Prvi iPhone X mi je stigao sa iskljucenom opcijom po difoltu,a ovaj drugi sa ukljucenom i to podesenom na 80%,razlika je drasticna. Generalno,tesko da ces precizniji i svetliji displej naci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trebao je ovaj covek sto je radio video kad je vec pomenuo ekrane da je lepo podesio oba na ista podesavanja. Da je na oba stavio neki identican mod, npr kod XZ3 je to professional mode. Ne znam sta je ni na jednom ukljuceno. Ali ovako kamera kad snima neki video ekran sa jacim osvetlenjem dodje bledji i ispraniji. Kako god XZ3 ima fantastican ekran.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prema malobrojnim testovima XZ3 nema bolje kalibrisan OLED od iPX/s/Plus i novijih GS/Note Samsunga, oni su blizu perfekcije mada je i XZ3 displej sasvim solidan na tom polju i bolji od vecine ostalih OLED-a.

Na klipu iznad XZ3 je u standard ili super-vivid modu, da je aktivirao sRGB (professional) onda bi prikaz bio slican ajfon displeju.
Dobra stvar je sto sony vec neko vreme pruza i sRGB mod i WB presete a vec duzi niz godina i custom WB pa svako moze da podesi displej po zelji. X-reality je do sada bio vrhunska opcija za gledanje YT i videa uopste, Damir Nitpiker rece da je prikaz sa tim modom prenapucan ali on (iz samo njemu poznatih razloga) koristi prenapucani super-vivid na oledu pa je logicno zasto x-reality dodatno napuca prikaz.

Po mom misljenju na novijim sony treba koristiti sRGB/professional ili standard mod (uz WB preset ili custom podesavanja) a x-reality (koji je prakticno preteca hdr-a) se ionako aktivira samo za pregled multimedije, to mu je i osnovna namena.
 
@Djuro
Pa bas zato sto ne znamo kako su podeseni je glupo bilo sta komentarisati,a pogotovo da je jedan “pokidao” drugog [emoji1] Ne sumnjam da je dobar displej,ali mi se cini da je konstantno na nekom modu,poput onog adaptive na Samsungu,boje su previse zasicene za moj ukus. Damir je covek sam rekao da to voli,i to je ok,mi samo mozemo da kazemo sta nam vise lezi,a ko je pokidao reci ce institucije i instrumenti koji se time bave. Doduse,za X(s) je vec sve receno [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djuro
Pa bas zato sto ne znamo kako su podeseni je glupo bilo sta komentarisati,a pogotovo da je jedan “pokidao” drugog [emoji1] Ne sumnjam da je dobar displej,ali mi se cini da je konstantno na nekom modu,poput onog adaptive na Samsungu,boje su previse zasicene za moj ukus. Damir je covek sam rekao da to voli,i to je ok,mi samo mozemo da kazemo sta nam vise lezi,a ko je pokidao reci ce institucije i instrumenti koji se time bave. Doduse,za X(s) je vec sve receno [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Malo sam se ja bio nasalio oko toga "pokidao" Ni ja sam ne volim neke ludacke i nerealne boje, na prethodnim Sony modelima i na XZ2 sad uvek koristim Standard mod, to mi je taman neka zlatna sredina boje nisu onako isprane(realne), niti su one uzarene, vec taman onako kako treba, naravno sve je stvar ukusa ko sta vise voli.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa fabricki je podesen ''standard'' mod koji je solidno napucan ali moze da prodje, vecina ce koristiti upravo takav prikaz a kao sto rekoh, WB lako moze da se sredi kroz presete ili slajdere.
Damir fura onaj super-vivid cirkus, nije mi jasno sta ga tu odusevljava, to izgleda prenapucano i na IPS-u a kamoli na OLED-u koji zvanicno ima ekstremno sirok gamut boja.
 
Pa fabricki je podesen ''standard'' mod koji je solidno napucan ali moze da prodje, vecina ce koristiti upravo takav prikaz a kao sto rekoh, WB lako moze da se sredi kroz presete ili slajdere.
Damir fura onaj super-vivid cirkus, nije mi jasno sta ga tu odusevljava, to izgleda prenapucano i na IPS-u a kamoli na OLED-u koji zvanicno ima ekstremno sirok gamut boja.
Slazem se. Da da, standard mod je fabricki na Sony. Onaj super vivid mod jedino da se koristi u nekim igricama ili crtanim filmovima. Mada i to je pitanje da li neko voli. Hehe

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Videh ga danas u gigatronu na blic. Prvo, deluje ogromno, u odnosu na xz2 koji stoji pored. Ekran je bolji nego na xz2 naravno, ali definitivno sony je za moj ukus zastranio sa dizajnom skroz. Poslednji njihov model koji bih ja eventualno uzeo ne xz1. Ovi novi telefoni su totalni Samsung fazon, nisu po mom ukusu uopste.

Sent via Huawei P10
 
Poslednja izmena:


Ok je XZ3 u LL s obzirom da nema OIS a ni Dual + AUBE kameru sa XZ2P.
 
Bio sad u Uscu igrao se malo sa telefonom. Stvarno prelepo izgleda. Ostaje da se nadam se ce xz3p obihvatiti ono sto zelim od telefona da ima.

Ali ekran je stvarno perfektan.

I nema notch!

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno