Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Kasni odziv na istima ponekad i do 1sec [emoji853]
Ja evo realno još nisam naišao na recenziju gde ne kukaju na taj fp...i sa sigurnošću mogu da kažem da bi i meni bio prenisko.

Čudno, nikakvu zadršku oko ekrana nisam primetio, naprotiv.

A za FP bih se složio sa Đurom da je samo stvar navike, čak mi posle ovoliko korišćenja mnogo prirodnije izgleda njegov oblik (tj kako "leži") na koji takođe kukaju.
Već sam postavljao slike kako kompakt izgleda u mojoj šaci u posvećenoj temi.
 
Ovo je izgleda Sharpov odgovor na XZ3: Sharp Aquos Zero uses an in-house developed curved OLED with a huge notch

Jeste da su ''ledja'' izradjena od prakticnijih materijala i sigurno se manje klizaju ali sto se dizajna tice XZ3 je mnogo bolji od ovog Sharp-a koji ima jedan od najruznijih notch resenja uz Pixel 3.

@Djuro89

Ako nadjes neko poredjenje displeja XZ2 vs XZ3 postavi ovde, bas me zanima.
Naravno. Cim nesto izleti postavicu ovde na temu.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Čudno, nikakvu zadršku oko ekrana nisam primetio, naprotiv.

A za FP bih se složio sa Đurom da je samo stvar navike, čak mi posle ovoliko korišćenja mnogo prirodnije izgleda njegov oblik (tj kako "leži") na koji takođe kukaju.
Već sam postavljao slike kako kompakt izgleda u mojoj šaci u posvećenoj temi.
Ma da, oni na recenzijama samo uzmu telefon (XZ2, XZ2P, XZ2c, XZ3) okrenu ga, zabiju prst u kameru i kazu ne valja pozicija za fingerprint. Ne kazem, naravno bolje bi bilo da je postavljen vislje po meni idealno mesto gde se nalazi kamera, ali poenta cele price je da moze i na ovu poziciju da se navikne. Oni na recenzijama ni nemaju vremena da se naviknu kad svaki cas rade recenzije razliitih telefona.
I ja moram da se slozim sa Bokijem, isto valjda sto sam navikao bas je prijatno drzati telefon u ruci zbog tog zaobljenja nekako se stapa sa sakom. Kad uzmem Note8 od brata dodje mi kao ploca i osecam samo da dodirujem ram odnosno stranice telefona, isto bi tako bilo da sam uzeo u ruku bilo koji moj prethodni Sony Xperia model iz cele Z serije kao i svako model iz XZ serije do modela XZ1. Sve je to samo navika.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi pisemo ovde o xz2p i xz3 a telefona nigde u Srbiji da se kupi kod operatera :(

Sto je crnje i gore ja sve kao cekam xz3p, a sve mi je trip kako nema ni dvojke moracu u Japan da idem ds ga kupim.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam se nasalio, ali ako je kolega smitrovic za onda hocu. [emoji16][emoji4]
Jedini Sony koji sam imao je bio Xperia E1 i ako ikad budem davao neke velike pare (+400€) za telefon bice to Sony.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne treba ni da se gleda :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Danas sam ga malo pročačkao, i dobro leži u ruci, i dobro izgleda. Sve u svemu, dobar uređaj, za koji sam odmah pomislio, eh, kasno stiže...
Da se pojavio malo ranije takav, bilo bi možda i wow, ovako, deluje kao "odavno" vidjena fora. (edge ekran)
Možda jedini razlog da se uzme pre, na primer Samsunga, je želja da se bude drugačiji. Da se "fura" uredjaj kojeg nema na svakom koraku. Ostalih velikih objektivnih prednosti ni nema baš...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam ga malo pročačkao, i dobro leži u ruci, i dobro izgleda. Sve u svemu, dobar uređaj, za koji sam odmah pomislio, eh, kasno stiže...
Da se pojavio malo ranije takav, bilo bi možda i wow, ovako, deluje kao "odavno" vidjena fora. (edge ekran)
Možda jedini razlog da se uzme pre, na primer Samsunga, je želja da se bude drugačiji. Da se "fura" uredjaj kojeg nema na svakom koraku. Ostalih velikih objektivnih prednosti ni nema baš...

Sent from my iPhone using Tapatalk

To je tacno...ali Samsung S9 ja mogu da dobijem preko "Madjara" za 480e a XZ3 730 eura.....razlika je ogromna
 
Gde si ga video? U Srbiji ili preko?

U Sofiji...Serdika, Sony radnja...
@Mihailo
Kako se to kosi sa onim što sam ja napisao? [emoji4]
Inače, ne mislim da je ovaj Sony preskup...najviše zbog još skuplje konkurencije.
I S9(+) kada je izašao, imao je slične cene...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Sofiji...Serdika, Sony radnja...
@Mihailo
Kako se to kosi sa onim što sam ja napisao? [emoji4]
Inače, ne mislim da je ovaj Sony preskup...najviše zbog još skuplje konkurencije.
I S9(+) kada je izašao, imao je slične cene...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne kosi se...samo sam hteo da kazem da iste karakteristike dobijes dosta povoljnije....A slazem se da je zaista dosadno imati Samsung...mislim svaka cast kvalitetu...ali...nekako....svi ga imaju.....
 
Šteta što su i dalje neozbiljni po pitanju kamere. Svi ugradjuju njihove sensor e, a oni nemaju pojma ili nece da naprave softver kršten kao što imaju Samsung I Apple zbog prodaje samih senzora. Kraj 2018te, a oni ne ubace ois na flagship model. Stvarno su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i. Sem te kamere imaju sve ostalo na vrhunskom nivou.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa jesi video uopste kako se XZ2P kamera bez OIS-a drzi protiv S9+, Pixela, P20 Pro..? :) Imas dosta primera u XZ2P threadu, jeste da dinamicki raspon najcesce nije kao na Pixelima ali generalno je kamera u rangu ostalih top modela a nudi i nekoliko veoma korisnih modova (prediktivno AF fotografisanje i AF rafali) + 1080p 960fps, HDR video i najbolji low-light kamkorder. Sa tom kamerom su napravili veoma dobar posao (prakticno neutralisali nedostatak OIS-a) mada moze to jos bolje, ocigledno im je plan da ''cede'' dual sistem kamera/AUBE cip, svaku generaciju ce poboljsati po malo, koliko misle da im je dovoljno. Nazalost ali tako oni rade vec godinama, npr. da Pixel 3 ima takav sistem dve kamere i zasebnog cipa za obradu, pa to bi uz hdr+ bila kamera bukvalno za klasu iznad svih ostalih i nadam se da ce Pikseli 4 dobiti upravo takav kamera setup :)

Kod XZ3 je paradoks sto za sada ima malo losiju kameru od XZ2, to se vidi i ovako, po semplovima ali i u GSMA alatu za poredjenje. Ocigledno je neki lud/pijan/narko lik zaduzen za kamera softver u sony-u :d
Naravno sramota je i sto nema OIS mada bi generalno bolje bilo da nema opticku stabilizaciju a da ima dual cam tehnologiju za XZ2 Premium modela ali ne vredi, oni uvek propustaju sansu da ''objasne'' i ocigledno takav ''paket'' spremaju za 2019. model koji ce imati jos jacu konkurenciju.



Damir promenio naziv YT kanala :)
 
Poslednja izmena:
Evo jedna fina recenzija gde se poredi XZ3 sa XZ2 Premium i dva konkurentska modela IphoneXS Max i Note 9.
Premotajte na 3:40. Poredjenje ekrana sa konkurencijom.
https://www.youtube.com/watch?v=7FbwYYDFNkw

Evo nekoliko screenshot-ova.

Sent from my H8266 using Tapatalk
127152b5198170ae0dd3c6c3c48bddd2.jpg
9c437a9fa3e6a30fa66271e6b258d191.jpg
9ee943f9da9b6e76d60d4de201028dcc.jpg
0a6345c0b5dfe7c08147677e7610461f.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema ga premium na ovim screen-ovima. Jel ima u klipu? Nemam net da pogledam pa cu kad dodjem kuci.
 
Nema ga premium na ovim screen-ovima. Jel ima u klipu? Nemam net da pogledam pa cu kad dodjem kuci.
Premium se sa ova tri poredi kad uporedjuju zvuk i kameru. Kad pomenuh kameru prednja kamera na iphone xs max smesna uvece

Sent from my H8266 using Tapatalk
d808cc985a768e5e6ada4b1d419f1768.jpg
65c2bf37765580db1e4cb6026eac7525.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na poredjenje ekrana jer je neko spomenuo da je ekran na XZ2P lose osvetljen. A XZ3 ima bas dobru selfie kameru mada ja to nisam ni jednom upalio. [emoji16]
 
Mislio sam na poredjenje ekrana jer je neko spomenuo da je ekran na XZ2P lose osvetljen. A XZ3 ima bas dobru selfie kameru mada ja to nisam ni jednom upalio. [emoji16]
Pa ja sam pomenuo negde, mozda je jos neko pominjao da je malo tamniji od XZ2 i da se malo losije vidi na suncu. Da da, bas me lepo iznenadila prednja kamera na XZ3. Msm da od svih ovde testiranih modela on ima najveci senzor prednje kamere kao ( XZP, XZ1 i XZ2P) samo sto je sad kod XZ3 malo veci otvor blende. Msm da je f1.9

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokidao ga moto!!!
Mada mislim da su podesavanja na notu smanjena da bi doalo do ovog efekta.... ipak je note 9 najbolji ekran danasnjice... nerealno je

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kakav crni moto... [emoji23]

Dobar je XZ3, bas dobar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav crni moto... [emoji23]

Dobar je XZ3, bas dobar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
XZ3 je odlican. Nije mi samo jasno da je onako unistio ekran na Note 9. Da li su sva podesavanja na samsungu kako treba, mada znam koji rezim ekrana je podesen na oba? Po ovome ispada kao da je na XZ3 super vivid mod, a na Note 9 basic mod.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na sony izvinjavam se :)
Ma da, sony u uhd sve full, a note na basic pff :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
 
Nazad
Vrh Dno