Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

I meni je gotivniji XZ2p,ai kod operatera ga sigurno nece biti,a trebao je vec da se pojavi na oglasima,al nema ga.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja gajim nadu zbog XZP koji je bio (cini mi se) kod sva tri operatera. Vidim da je ekran na XZ3 svetliji (bolji) samo ne znam kakva je kamera u odnosu na dve sa XZ2P.

Sto se kamere odnosno kvaliteta slike tice izmedju XZ3 i XZ2P msm da je malo bolja na XZ2P. Preko dana fotografije su skoro pa identicne, najveca razlika je kad se fotografise u uslovima slabog osvetlenja. ( Veci otvor blende na oba senzora kod XZ2P, plus Aube chip) A sto se tice video kvaliteta takodje mislim da je bolji na XZ2P ali isto kad je u pitanju slabije osvetlenje(vece). E sad kao jos neka predsnost sto se tice kamere kod XZ2P posto poseduje dve kamere(jedna je inace monochrome) je mogucnoat koriscenja ova dva moda (Bokeh and Monochrome modes)

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
XZ2p je po meni nakkompletniniji telefon na trzistu,sve ima brutalno od hardvera.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
XZ2p je po meni nakkompletniniji telefon na trzistu,sve ima brutalno od hardvera.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Generalno XZ2P je odlican telefon. Da je ovde imao da se kupi kad sam kupovao XZ2 dvoumio bih se. E sad kad bolje razlislim tamo na XZ2P jeste bolja kamera, ali je losije osvetlenje ekrana, slabija baterija i naravno XZ2 je lepsi telefon.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@blue moon

Al' je zato najruzniji 2018. uredjaj sa form factor-om koji je ocajan, pre svega sirina i debljina telefona mada i tezina nekima moze da smeta.

Od sony-a se trenutno najvise (ili jedino) isplati kupovina XZP, XZ1/c a posebno XZ2/c.
 
Poslednja izmena:
Sta sad fali ekranu na XZ2P?

Sta se desava sa ljudima iz Sony-ja. Predstave telefon XZ3 i onda ga nema nigde...Kao da prave telefone samo za sebe.
 
Poslednja izmena:
^ Sony Mobile ti je jedno jako očajno vođeno odeljenje Sony kompanije, jednostavno ljudi nemaju jasnu viziju šta rade, nego tako vuku neke diletantske poteze samo njima znane.
 
Sta sad fali ekranu na XZ2P?

Sta se desava sa ljudima iz Sony-ja. Predstave telefon XZ3 i onda ga nema nigde...Kao da prave telefone samo za sebe.
Ne fali nista njegovom ekranu ekran kao ekran je odlican, ali je samo Sony izgleda malo privio osvetlenje zbog baterije.


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Sta sad fali ekranu na XZ2P?

Sta se desava sa ljudima iz Sony-ja. Predstave telefon XZ3 i onda ga nema nigde...Kao da prave telefone samo za sebe.

Pa XZ3 zapravo ''ne kasni'', od IFA je proslo mesec dana i prodaja je mozda i pocela na malobrojnim trzistima a na vecini pocinje ovih dana, tu nema nikakvih problema.

Problem je to sto su uzasno zakasnili sa pocetkom prodaje svojih najboljih uredjaja u odnosu na konkurenciju, 2014. je to bio Z2 (pocetak prodaje je kasnio 2 meseca i tu su dosta izgubili jer su mnogi bili razocarali na ogavnim S5 flasterom ali to mozgovi iz sony mobile nisu znali da iskoriste). Ove godine su imali odlicnu sansu sa Premium modelom koji je trebao da bude spreman za MWC ali su odlucili da odloze predstavljanje i prodaju ''zbog nekih izmena dizajna ili funkcija'' i svi su mislili da vracaju 3.5mm dzek (cije je uklanjanje izazvalo gnev sony fanova) a u stvari su (sa sve zakasnjenjem) predstavili uredjaj koji je hardverski top ali po dizajnu i dimenzijama pripada 2014. godini a uz sve to je i prodaja kasnila nekoliko meseci, dakle klasicna neposobnost. Ipak, tech sajtovi iz Azije navode da su pocetne kolicine XZ2P ''planule'' na odredjenim trzistima ali sony ocigledno nema kapacitete da uradi nesto vise sa tim premium modelom s obzirom da se nece ni prodavati na mnogim trzistima.

Sony nema problem sa inovacijama, novim tehnologijama, inzenjerima i softverskim timom ali itekako ima sa vodecim ljudima mobilne divizije koji ne znaju sta da rade sa takvim potencijalom, jedino sto znaju (i mogu u ovom trenutku) je smanjenje troskova, zatvaranje prodavnica, gasenje predstavnistava i slicni ''rezovi''.

Ne fali nista njegovom ekranu ekran kao ekran je odlican, ali je samo Sony izgleda malo privio osvetlenje zbog baterije.

Navodno samo pri pregledu HDR sadrzaja ima peak-ove do 1000cd/m2, za sve ostalo svetli primetno slabije (koliko su vec izmerili tech sajtovi, ispod 460-500 cd/m2) ali nisam siguran da je ovo tacno.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni provalio da ti imas XZ2. [emoji846] Jesi dobio sluske?

Vidim iz onog linka gore da ce XZ3 biti oko 750€ sto nije mnogo u odnosu na druge.
 
^ Sony Mobile ti je jedno jako očajno vođeno odeljenje Sony kompanije, jednostavno ljudi nemaju jasnu viziju šta rade, nego tako vuku neke diletantske poteze samo njima znane.
Od kad je Sony krenuo da vodi ( Kenichiro Yoshida) od aprila ove godine, prethodno je to bio ( Kazuo Hirai) smenjeno je dosta ljudi u vise divizija. Ne brini se za XZ3 sad krece u prodaju za koji dan. A u spetembru je bio vec pokrenut Pre-order. Kad ce stici kod nas e to vec niko ne zna.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Onda su odradili dosta dobru promenu na vrhu.. preruzne cigletine su zamenili dosta lepšim dizajnom , jeste da će ga sada furati narednih 6,7godina ali makar je moderan :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Znaci bolje uzeti XZ2 nego cekati XZ3/XZ2P?
Baterija mi nije toliko bitna jer nemam dnevno 10+ sot?
Jedino da predjem u Telenor jer daju (ako je uopste ostalo) slusalice.
 
Ja nisam ni provalio da ti imas XZ2. [emoji846] Jesi dobio sluske?

Vidim iz onog linka gore da ce XZ3 biti oko 750€ sto nije mnogo u odnosu na druge.
Hehe. Imam ga vec mesecak dana. [emoji16][emoji6]Nisam dobio slusalice posto sam ga uzeo od jednog decka sto je uzeo u mts. Razmisljao sam da ga uzmem u telenoru jer tamo daju slusalice, ali mi se nesto nije svidela ona "zelena" boja. Da su mts davali slusalice odma bi ga uzeo bez razmisljanja na moj paket jer sam svakako njihov korisnik.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pa zar taj lik nije prodao Vaio? :d Tako da je sa njim sve moguce, od pocetka je krenuo da pravi razne ''rezove'', videcemo sta ce biti dalje.

Sto se dizajna tice, XZ3 nije los ali previse lici na Samsung S8/9 i Pixel 2 XL, trebali su da sacuvaju stari XZ dizajn samo sa manjim bezelima ali opet bolje i XZ3 u odnosu na XZ2P sapun-cigletinu.

Znaci bolje uzeti XZ2 nego cekati XZ3/XZ2P?

XZ2 je verovatno najbolja kupovina od svih sony-a a i uopste najbolji izbor u toj cenovnoj klasi (mislim na nove, iz oglasa, sa srb garancijom) samo je problem sto se takvi primerci ne nalaze bas tako lako.
Pitaj Whiplasher-a za utiske o XZ2 posle 5 meseci koriscenja, pisao je vec u XZ2 temi ali posle mesec-dva upotrebe. Autonomija nije nikakav problem, cak je i iznenadjujuce dobra.
 
Poslednja izmena:
@Djuro89 Ja sam na YT gledao green model i dopada mi se. E sad ne znam kako bi mi se dopao uzivo posto se preliva u neku drugu boju. Ali opet to ide u futrolu tako da..[emoji846] Gledam XZ2 temu da vidim tvoj utisak i ne mogu da nadjem.

Kad XZ3 mi se malo ne dopada edge i taj izduzeni ekran. Mozda bih promenio misljenje kad bih video uzivo, mada sam drzao S8 i ne dopada mi se.

@Sad videh tvoj edit HSV.
A u Telenoru + slusalice, jel to ok cena ili je mnogo. Vidim sluske su 50k dinara.
 
Poslednja izmena:
Pa zar taj lik nije prodao Vaio? :d Tako da je sa njim sve moguce, od pocetka je krenuo da pravi razne ''rezove'', videcemo sta ce biti dalje.

Sto se dizajna tice, XZ3 nije los ali previse lici na Samsung S8/9 i Pixel 2 XL, trebali su da sacuvaju stari XZ dizajn samo sa manjim bezelima ali opet bolje i XZ3 u odnosu na XZ2P sapun-cigletinu.



XZ2 je verovatno najbolja kupovina od svih sony-a a i uopste najbolji izbor u toj cenovnoj klasi (mislim na nove, iz oglasa, sa srb garancijom) samo je problem sto se takvi primerci ne nalaze bas tako lako.
Pitaj Whiplasher-a za utiske o XZ2 posle 5 meseci koriscenja, pisao je vec u XZ2 temi ali posle mesec-dva upotrebe. Autonomija nije nikakav problem, cak je i iznenadjujuce dobra.
Heheh. I ja mislim da je prodao Vaio. Valjda nece vise nista prodavati. [emoji6][emoji6][emoji16]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Djuro89 Ja sam na YT gledao green model i dopada mi se. E sad ne znam kako bi mi se dopao uzivo posto se preliva u neku drugu boju. Ali opet to ide u futrolu tako da..[emoji846] Gledam XZ2 da vidim tvoj utisak i ne mogu da nadjem.

Kad XZ3 mi se malo ne dopada edge i taj izduzeni ekran. Mozda bih promenio misljenje kad bih video uzivo, mada sam drzao S8 i ne dopada mi se.

@Sad videh tvoj edit HSV.
Idi u telenor ima ga u skoro svakoj poslovnoci i pogledaj ga uzivo u toj boji. Meni se svidja uzivo utoj boji ali mi je lepsi i nekako prefinjeniji u crnoj boji. Video sam ga uzivo u telenoru jos pre nekoliko meseci ta boja se samo zove "zelena" tamniji je vise vuce na neku plavu nego na zelenu. Skoro pa slicna nijansa kao XZP koji sam inace imao pre XZ2.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Kad XZ3 mi se malo ne dopada edge i taj izduzeni ekran. Mozda bih promenio misljenje kad bih video uzivo, mada sam drzao S8 i ne dopada mi se.

Pa i XZ2 ima ''izduzen'' displej :)
Ni ja nisam bas odusevljen sa prelaskom na edge ekran (rizik od pucanja pri padu, ''glow'' po tim ivicama na dnevnom svetlu a na kraju i potencijalni problemi sa burn in-om).
Super sve to deluje, cak i S7 edge i dalje izgleda ''cyber'' ali nisam bas fan edge ekrana.

XZ2 jeste (malo) ruzniji od XZ3 ali ce jos dugo biti bolja kupovina zbog nize cene po oglasima.
 
Poslednja izmena:
Pa i XZ2 ima ''izduzen'' displej :)
Ni ja nisam bas odusevljen sa prelaskom na edge ekran (rizik od pucanja pri padu, ''glow'' po tim ivicama na dnevnom svetlu a na kraju i potencijalni problemi sa burn in-om).
Super sve to deluje, cak i S7 edge i dalje deluje ''cyber'' ali nisam bas fan edge ekrana.

XZ2 jeste malo ruzniji od XZ3 ali ce jos dugo biti bolja kupovina zbog nize cene po oglasima.
Tacno tako. Vise bih voleo da je ekran na XZ3 ostao ovako ravniji kao na XZ2. Ni ja iskreno nisam ljubitelj tih edge ekrana. Ali bez obzira na to svakako razmisljam da kupim XZ3 kad stigne kod nas i kad mu malo spadne cena. Vidim da su svi odusevljeni njegovim Bravia OLED ekranom, a to me najvise i privlaci kod njega. Lepsi je i tanji, odnosno ravniji pozadi nego XZ2. Zvucnici su mu takodje bolji. Sve ostalo, sistem, kamera, chip kao na XZ2. Novi interfejs kamere na XZ2/XZ2c/XZ2P nadma se da stize sa Android 9 Pie.
Mozda je najpametnije ko ima XZ2 da ga nosi do sledeceg leta pa tad uzeti novi model koji ce se predstavit sledece godine na MWC, svakako ce imati ovaj prelep ekran sa XZ3, ali i najverovatnije novi senzor kamere.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajao sta sam ja onda gledao. [emoji23] Morao da odem do poslovnice da vidim uzivo.
Mada mi se XZ2P najvise dopada. Jos sam procitao da ima preko 200gr, a to me podseca na L1520 koju sam imao i bila je mocna sa tom tezinom.
 
Ajao sta sam ja onda gledao. [emoji23] Morao da odem do poslovnice da vidim uzivo.
Mada mi se XZ2P najvise dopada. Jos sam procitao da ima preko 200gr, a to me podseca na L1520 koju sam imao i bila je mocna sa tom tezinom.
Ima u poslovnici sigurno. Ali za svaki slucaj mozes da pozoves telenor operatera pa da ti samo oni potvrde da li ga ima na stanju u tvojoj najblizoj poslovnici. A sto se tice tih slusalica njih samo daju uz online kupovinu.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste vise plav nego zelen XZ2, mozda bi bio lepsi da ne naginje na plavo, ali je telefon brz, fluidan, kamera je odlicna. Tezak jeste, malo nezgodan kad je na stolu zbog zaobljenih ledja. XZ3 mi se skroz dopao kad sam ga video na slikama al zamena ove XZ2ojke ce da saceka malo jer nemam ni jedan razlog zasto bih pomislio ovo da menjam. Mozda oled edge ekran jer to nikad nisam imao ni na jednom telefonu ali onda je tu opet potencijalni burn in. Hw u 3 je isti kao u 2 koliko sam video uz to sto ide sa sporim punjacem sto je bas bezveze. Ne znam da li su kod XZ3 ledja manje zakrivljena, ovaj moj sam stavio na neki Nillkin bezicni punjac i sve vreme gledam da li ce i kad ce da sleti sa njega iako je u nekom silikonu. Verujem da uz XZ3 idu i bolje sluske nego sto sam ja dobio, a pri tom ja koji nisam audiofil neki bas nemam zamerku. Mozda kad bi dali u paketu neki Y kabl kao adapter.
 
Nevezano za XZ3 ali novi ''mobile'' CEO izgleda ima u planu da kopira odredjena dizajnerska resenja nekih proizvodjaca (prvo Samsung a sada iPhone i LG): L3, XA3
 
Poslednja izmena:
Nevezano za XZ3 ali novi ''mobile'' CEO izgleda ima u planu da kopira odredjena dizajnerska resenja nekih proizvodjaca (prvo Samsung a sada iPhone i LG): L3, XA3

Nesto bas nema logike da na low end telefon (L serija) ide dual kamera...

Iako mi je XZ3 ljepsi, XZ2P mi je kompletniji telefon, 16:9 i bolja low light kamera su mi puno vazniji prioriteti. Ganjacu njega ako budem u prilici.
 
Nevezano za XZ3 ali novi ''mobile'' CEO izgleda ima u planu da kopira odredjena dizajnerska resenja nekih proizvodjaca (prvo Samsung a sada iPhone i LG): L3, XA3

Eh kad bi S9 imao Sony logo i softver... ne bih sekundu razmisljao da ga kupim. Svaki put se oduševim kada mi u ruku pade S9, iako ne volim Samsung uopšte... dizajn i form factor je burtalan, bar meni. Nije cigla, uzak zbog edge displeja je meni velika prednost.

Pošto očigledno nemaju ideju i put kako da naprave neki svoj jedinstven dizaj, pa neka kopiraju od svakoga po malo... Neka naprave neki lep i kompaktan telefon sa malim bazelima, plus na to dodaš njihov softver i fluidnost koju nema nijedan drugi proizvodjač i eto ti perfektan telefon...
 
Dok su svi porizvodjaci kopirali jedni druge, Sony se uveliko drzao svog Omnibalance dizajna. Cak si neki brendovi donekle malo i kopirali od njih taj dizajn. Ali necu sad o tome. Ali sad kad je doslo vreme da se menja dizajn, najvise zbog bazela cek sta treba da naprave trouglast telefon da bi bili opet jedinstveni. Ne sekiram se ja za niih, znaju oni sta rade. XZ3 odlicno izgleda i siguran sam da isto tako lezi u ruci.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
XA3 Ultra prelepo izgleda.
https://www.xperiablog.net/2018/10/03/xperia-xa3-ultra-appears-in-new-renders/
26e480dea776cc770bea779714ddaba9.jpg
a9d56f8927a265fa39ac72395f2024c3.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno