Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Da su ubacili da ima kameru ko sa xz2p, onda xz3p ne bi ni prodavali. Ovako napravilo polu proizvod opet, jer da budemo realni danas svi gledaju kakva je kamera na telefonu a ne da li ima 4 ili 8gb.

Ja mislim ali se i iskreno nadam da ce xz3p biti kompletan krsten uredjaj.

Jedina mana ovom telefonu je cena koja mislim da je velika bas zbog kamere. Pa bar da su stavili ois...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Još jedan lep telefon koji nema šanse da se koristi bez maske, još jedan poraz dizajna...
 
Kako to misliš nema edge...ili ne mislimo oba na zakrivljen ekran?! (Doduše nije u meri u kojoj je kod samsunga, ali se ovo po meni ne može nazvati ravanim ekranom, nažalost).

https://youtu.be/X0hhoVjRehc

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nisam nigde video dal ima il nema sad jesam ...*mjau**mjau**mjau* bolje da su ga bez edge bar iole malkice razlika. Ništa imamo Galaxy Sony telefon xD

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da su ubacili da ima kameru ko sa xz2p, onda xz3p ne bi ni prodavali. Ovako napravilo polu proizvod opet, jer da budemo realni danas svi gledaju kakva je kamera na telefonu a ne da li ima 4 ili 8gb.

Ja mislim ali se i iskreno nadam da ce xz3p biti kompletan krsten uredjaj.

Jedina mana ovom telefonu je cena koja mislim da je velika bas zbog kamere. Pa bar da su stavili ois...

Sent from my G8141 using Tapatalk
Pa da su u XZ3 stavili dual kameru kao na XZ2P koja bi onda svrha bila postojanja ovog premium modela. Mozda taj dual sistem kamera cuvsju i iskljucivo zele da ugradjuju u Premium seriju, a za ovu drugu da kazem standardnu seriju kao sto je XZ3 mozda u buduci model stave ovaj novi senzor nesto na fazon skoro predstavljenog IMX586 (48mpx), odnosno jos nesto novije i bolje. Za sad mozemo samo da nagadjamo.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pa da su u XZ3 stavili dual kameru kao na XZ2P koja bi onda svrha bila postojanja ovog premium modela. Mozda taj dual sistem kamera cuvsju i iskljucivo zele da ugradjuju u Premium seriju, a za ovu drugu da kazem standardnu seriju kao sto je XZ3 mozda u buduci model stave ovaj novi senzor nesto na fazon skoro predstavljenog IMX586 (48mpx), odnosno jos nesto novije i bolje. Za sad mozemo samo da nagadjamo.

Sent from my H8266 using Tapatalk
Kao kod s9 i + modela manji model sa 1 veći sa 2 kamere [emoji14]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa da su u XZ3 stavili dual kameru kao na XZ2P koja bi onda svrha bila postojanja ovog premium modela. Mozda taj dual sistem kamera cuvsju i iskljucivo zele da ugradjuju u Premium seriju, a za ovu drugu da kazem standardnu seriju kao sto je XZ3 mozda u buduci model stave ovaj novi senzor nesto na fazon skoro predstavljenog IMX586 (48mpx), odnosno jos nesto novije i bolje. Za sad mozemo samo da nagadjamo.

Sent from my H8266 using Tapatalk

Sony previse cesto ima ozbiljan problem sa plasmanom uredjaja koje predstavlja na MWC, klasican primer je sa Z2 kada su skoro svi bili odusevljeni tim uredjajem na MWC 2014 ali je prodaja kasnila skoro 2 meseca i za to vreme Samsung je razbio sa prodajom S5 koji je objektivno bio losiji. Zanimljivo je to sto nemaju takav problem sa IFA uredjajima, prodaja pocinje vec u septembru ili najkasnije do sredine oktobra, evo XZ3 je najavljen vec za septembar na mnogim trzistima.

Slicnu gresku su napravili i ove godine - XZ2P je bio planiran za MWC a pocetak prodaje za kraj aprila i onda su povukli uredjaj ''zbog izmene dizajna'' (svi su mislili da vracaju 3.5mm dzek posle zestokog pljuvanja sony korisnika/fanova po netu, na vesti o ukidanju) i na kraju jos uvek nije poceo da se prodaje na nekim trzistima :d a uz to ima promasen dizajn koji jednostavno ne ide sa top hardverom koji uredjaj poseduje. Da je prodaja pocela u aprilu ko zna, mozda bi XZ3 imao dual kameru pa makar i sve ostalo bilo isto kao na aktuelnoj verziji (4Gb rama nije mana za sony UI, vise smeta kada se zna cena uredjaja, morali su da ugrade 6Gb).

Ali dobro, sony mobile divizija je ziva, trude se koliko-toliko, tu su i odredjene inovacije i sve bolji hardver a o softveru ne treba trositi reci. Ne sumnjam da ce se XZ3 odlicno pokazati u praksi i onda samo treba cekati pad cene.

Sad bi im bilo pametno da za MWC spreme vrhunski Premium model, sa odlicnim 4K oledom (moze i IPS sto se mene tice), dodatno unapredjenom dual kamerom i jos nekim inovacijama na polju hardvera. Zapravo bi bilo najbolje da predstave ''top'' uredjaje u 3 velicine (kompakt sa 1080p+ hdr displejom, standard 2k+ hdr oled i premium 4k+ hdr oled) ali da prodaja pocne sto pre, u aprilu najkasnije pa neka stave cene od 700/850/1000e, ionako ce brzo pasti na neke razumnije cifre po oglasima.

PS

Ocigledno su prilicno sigurni u kvalitet XZ3 OLED-a: Independent Strategy Analytics survey shows the Sony Xperia XZ3 has the best display
https://www.sonymobile.com/global-en/legal/testresults/xperia-xz3/

Ovo su ozbiljne tvrdnje (mada zasnovane na navodnom blind testu, nisu ''pro'' merenja) ali i da je placeni marketing u pitanju dobro je to sto su velike sanse da je taj OLED odlican i veoma blizu najboljim super amoledima. Uopste nije bitno da li je malo losiji/bolji od S9/+ s-amoleda, bitno je da konacno postoji toliko dobar oled u android svetu. Naravno, ostaje da se pokaze u ozbiljnim testovima i praksi.

S obzirom da je taj japanski OLED ''triluminos'', da ima HDR, X-reality i jako osvetljenje onda me i ne cudi da moze da pobedi u blind testovima, valjda ce neki sajt odraditi ozbiljan test tog displeja.
 
Poslednja izmena:
Zna li iko ista o sustinskoj razlici u kameri, XZ2↔XZ3, osim drugacijeg UI, XZ1↔XZ2, iako su hardverski bile iste, na XZ2 je unapredjena kamera tj. Sony je su-razvio (u saradnji sa Qulacomm-om) poseban ISP (Image Signal Processor) bas za SD845 sto bi trebalo popraviti noise reduction, edge enhancment i boje, jel se na XZ3 svodi samo na softversko peglanje ili...
 
Spominjano je da nema logike da je Sony ugradio LG-ev P-OLED pored sopstvenog Japan OLED-a, i jeste da onaj sumaho nije bas 100% pouzdan ali pisu da:
" Xperia's first OLED and QHD + are the first specifications as Xperia, and this display has already been clarified that LG is the supplier."

Ali ocito je da je vrhunskog prikaza, svi su ga ocjenili sjajnim i dali prednost nad Samsung i iPhone ekranima.
 
Oli će biti XZ3 compact-a? :trust:
 
Ne, novi kompakt ne dolazi pre MWC 2019, ako ga i tada izbace uopšte.
 
Da, jajarski potez kao i sa XZ2, pakuju vise rama samo za trzista gde imaju najbolju prodaju a JP i TW su im najbitnija u poslednje 2 godine (u Evropi su doziveli pad pa zakidaju na kolicini rama).

Onaj ''Sony Kinez'' kaze da jos uvek ne postoji 4K OLED za smartfone i da je pitanje da li ce se pojaviti u narednih godinu dana sto moze da znaci da nema nista od 4K OLED Premium modela na MWC 2019.
Zato je izgleda najrealnije da ce tada predstaviti ''XZ3+/XZ4'' sa SD855, 6Gb rama itd. ali uz dual kameru sa XZ2P (ili sa blago unapredjenim senzorima) i slicnim 2k+ OLED-om sto u sustini i nije lose jer se radi o RGB rasporedu piksela pa je prikaz svejedno veoma ostar, bitnije je da dobije kameru sa XZ2P ili dodatno unapredjenu za neke nove funkcije ili cak nove senzore.

Tako da su velike sanse da novi Premium (4K OLED) stize tek na IFA 2019. ili kasnije mada sa promenjenim dizajnom i 6'' 2k+ OLED-om ''standard XZ'' serije Premium model polako gubi smisao osim ako ne rese da naprave ogroman $1000+ 4k phablet sa 3 kamere pozadi i ostalim preterivanjima na polju hardvera.
 
Poslednja izmena:
Hsv ja sam optimistican po pitanju 4k oled mozda sony slucajno cuva kartu u rukavu za mwc 2019.

Ne bi me cudilo da razbiju sledece godine sa xz3 premiumom. Valjda neko tamo vidi kakav su bullshit uradili sa izbacivanjem xz2p i sad xz3.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Očigledno je da ne oni ništa ne vide. :) Iste greške poslednjih 5 godina, i ni ne nameravaju da ih se reše.
 
Kratak demo XZ3 zvucnika: https://youtu.be/e5RYeQ6eTYk?t=6m49s

@smitrovic

Cim je lik (koji ima neke veze sa Sony China i prilicno dobro je prognozirao do sada) napisao da 4K oled za smartfone ne postoji i da ce se pojaviti najranije tek za godinu dana to znaci da nema nista od 4K OLED Premium-a na MWC a novi sa IPS-om sigurno nece izbaciti jer je XZ2P tek poceo da se prodaje a i morali bi da odustanu od kopiranja Samsung Edge dizajna.

Najrealnije je da na MWC predstave 6-6.2'' 2k+ OLED uredjaj sa SD855, 6Gb rama i dual kamerom koja je zasnovana na XZ2P principu + AUBE. Verovatno ce ubaciti jos neke nove funkcije, unapredjeno HDR snimanje i jos neke softverske izmene i to ce onda biti uredjaj koji ne nosi naziv Premium samo zato sto nema 4k vec 2k+ OLED (RGB raspored piksela). Dakle i nije neka mana jer je prikaz svejedno izuzetno ostar a tu su i HDR i ostale tehnologije. Mozda uz taj fon spreme i novi compact mada su male sanse, ta klasa je na zalasku a nikada nije ni postojala u punom smislu.
 
Poslednja izmena:
Cena uglavnom :D

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Autonomija me prijatno iznenadila

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Trajanje baterije je manje-vise ocekivano posle XZ2 a i uopste su dokazali poslednjih godina da im ne treba najveci kapacitet baterije za autonomiju koja je u vrhu klase. Nego, maksimalno osvetljenje displeja 442cd/m2, bez auto boost-a, a sunlight contrast ratio prakticno u rangu S9+/Note 9? Moguce da peak/boost ima samo pri pregledu hdr videa a da je za sve ostalo osvetljenje ograniceno zbog raspalog burn in-a.

Sve ostalo je ocekivano (osim sto su stereo zvucnici izgleda najglasniji na nekom sony-u do sada), veoma dobar fon ali preskup i morao je da ima 6Gb ram-a, dual cam setup sa XZ2P da bi iole opravdao tu visoku cenu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno