Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

Znaci vristim :D

Pogotovo jos sad uz ovaj render kompakta :d
Ovaj kompakt da je izasao ovakav pre pet godina nista mu ne bi falilo, ali bar ove bazelcine mesnate da su mu malo stesali, odnosno prepolovili.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nece da ulazu u novi dizajn, a hoce da izbace poboljsani kompakt. Racunica je prosta

Huawei P10
 
XZ4 Compact rumor from Japan

Snadragon 855(testing /w underclocked one)

LPDDR4X 6GB / 64GB UFS2.1

8MP wide angle front cam / 19MP single rear cam (1/2.3inch)

5inch OLED display (FHD+)

3000mAh level battery

IP5X/IP68

USB 3.1 Gen1 Type-C

79,000 yen/615€

Samo malo da mu stesu bezele i bio bi top (ako je ovo iznad tacno). Inace je dizajn ok ali su smorili vise sa istim jos od Z1/c, ne mislim samo na bezele vec i na dizajn zadnjeg panela, bukvalno je isti od 2013. (Z1/c) pa do XZ1/c (2017) i eto ga opet za 2019. (sto je smesno u odnosu na trendove, najave flex telefona/displeja itd.) Mada je to sony klasika, gotovo svi proizvodi su im isti ili veoma slicni kroz vise generacija, od raznih audio uredjaja, slusalica, plejera preko telefona do kamera.

Ako je sve ovo tacno onda se kompakt nece ni prodavati u USA s obzirom na problem sa Apple patentom koji je vezan za bocni FP skener.
 
Poslednja izmena:
21:9, k'o daljinski.
DuB9jHzU4AAeOSv.jpg:large
@Ricciolo1
Dec 8

XZ4 ? What ??? #sony #xperia

Tako da mozda i nije u pitanju vodeci model ili bar ne pod tom oznakom.

@djuro89

Rekoh ti pre par meseci da je novi IMX586 (48MP) senzor najverovatnije napravljen za mid-range uredjaje, izgleda da je tako:
https://www.gsmarena.com/xiaomis_48_mp_phone_might_be_a_redmi_with_a_hole_in_the_display_for_the_selfie_cam-news-34641.php
https://www.gsmarena.com/first_camera_samples_by_the_48mp_camera_of_the_honor_view_20-news-34638.php

Sto ne znaci da je senzor los nego da nece biti bas najbolje iskoriscen kroz softver ali i da sony sprema bolje senzore za 2019. flagship uredjaje, mislim generalno za androide i iP.
 
Poslednja izmena:
21:9, k'o daljinski.
DuB9jHzU4AAeOSv.jpg:large


Tako da mozda i nije u pitanju vodeci model ili bar ne pod tom oznakom.

@djuro89

Rekoh ti pre par meseci da je novi IMX586 (48MP) senzor najverovatnije napravljen za mid-range uredjaje, izgleda da je tako:
https://www.gsmarena.com/xiaomis_48_mp_phone_might_be_a_redmi_with_a_hole_in_the_display_for_the_selfie_cam-news-34641.php
https://www.gsmarena.com/first_camera_samples_by_the_48mp_camera_of_the_honor_view_20-news-34638.php

Sto ne znaci da je senzor los nego da nece biti bas najbolje iskoriscen kroz softver ali i da sony sprema bolje senzore za 2019. flagship uredjaje, mislim generalno za androide i iP.
Pa da, tacno tako. I sigurno spremaju nove i jos bolje senzore za sledecu godinu i krajnje je vreme da novi senzori nadju svoje mesto u nekoj od novih Xperia vodecih modela jer je imx400 izgleda odradio svoje.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Stalno razmisljam o tom mogucem 21:9 ekranu, ne sumnjam u eleganciju i ergonomiju, samo za video sadrzaj pa donekle i foto, bice katastrofa.
 
Uzas.
DuiPtQaUwAA7nMG.jpg:large


If the Sony Xperia XZ4 looks like this, do you like it? The advantage of 21:9 is that it can display more content and perfectly display 21:9 movies.
DuiVZjeV4AALbIa.jpg

Sjajne ''prednosti'', kao i za 18:9/19:9.

Taj lik kaze da ce 21:9 displeji (sa kamerama u displeju/ispod displeja) postati flagship standard od 2020. Morace izgleda da se produbljuju dzepovi, u svakom smislu.
 
Sve ružnije i ružnije [emoji849]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ovo ako je istina, (iako ovaj sumaho sajt kaci ama bas svaki moguci trac o Xperijamapa pa to treba uzeti s velikom rezervom ) jako se radujem tome, a to je da bi na XZ4 trebao imati direkt HDMI izlaz sa type C porta. Ja sam godinama koristio mirco HDMI sa Xperie Acro S (imala je direkni port za micro HDMI) a nakon toga, na Z3 uz pomoc adaptera sa micro USB porta (MHL TV-out). To sam dosta koristio i nedostaje mi na novijim telefonima (Z5 je zadnji koji je imao), jer ovo screen mirroring i fazoni nikad ne fercera kako treba em steka em ima ogroman lag.Screenshot_20181227-223242.png
 
Jel to ovo isto što ima note 9?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa sta znam, dok ti sad nisi rekao nisam ni znao da ijedan noviji tel to ima, vidim da Note 9 ima i opciju Samsung Dex, tj izgleda prilagodi prikaz na ekranu i interfejs za monitor, kao windows, a sam tel možeš koristiti kao tac mis. Nadam se da ce na Sonyjima biti makar obicni prikaz na TV-u
 
To ti pričam ;) al dobro, i ja sam za to da što više firma prihvati ovo direkt kabel rešenje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako bude ovakav, kupujem dva! :)
 
^ Tri, za eyefinity :d

Exclusive: I received the tempered film of the Sony Xperia XZ4.This phone is too long. After measuring, the length of the XZ4 screen is 15.2cm, which is similar to the length of the iPhone Xs Max.
DwIXSXgV4AEXo7d.jpg

DwIXUQuVsAEOv_F.jpg

 
Konačno su napredovali kako treba po pitanju dizajna... Ovo već može da se svari i da se kaže da je elegantno. Eh kad bi mogao gcam na njega ili da unaprede svoju kameru dodatno, ne bi mu bilo ravnog sigurno. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste elegantan, ali ovo kao da je 21:9. Prilikom gledanja videa i fotki ima da otkine pola ekrana :D
 
Sto se samog dizajna tice mislim da je ovo pravi pogodak i zlatna sredina izmedju Omnibalance i Ambient Flow dizajna. Nema onih bas ostrih ivica, a nema ni onog zaobljenja sa zadnje strane. Tako da mislim da ce i ljubitelji jednig i drugog dzajna sada biti zadovoljni.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ne treba jos otvarati temu, bar ne pod XZ4 nazivom jer su male sanse da ce to biti oznaka (ricciolo tvrdi da nece) a veliko je pitanje i da li je ovo glavni sony flagship za 2019. Postoji mogucnost da je u pitanju uredjaj neke nove (gaming + multimedia) serije.
201812291134-1.jpg


Od zanimljivih glasina ponovo se pominje sony verzija hdr+ (saradnja alpha tima i Ai novog SD855 cipseta), 10bit HDR 4k 60fps snimanje, sve to uz novi 1/1.7'' ili 1/1.8'' senzor sa vise DRAM-a.
Tehnologija displeja ce navodno biti 4K (bravia master) sa najboljom (CalMAN) kalibracijom mada je ovo vise vezano za novi Premium.

Videcemo, u svakom slucaju ovaj izduzeni 21:9 model stize ali mislim da nije u pitanju pravi sony flagship za ovu godinu vec mid/high-end uredjaj neke nove serije.

201812262110.jpg
 
Cudan je taj Sony, opet se vracam na onu tvoju izjavu, da on pijan luta trzistem vec godinama, oni su jedini ostali furati 16:9 kad su svi presli na 18:9, sto se meni iskreno i svidjalo, a onda odjednom (ako zanemarimo kratki period XZ2/3) i presisaju ostale pa skoce na 21:9. E da hoce isto uraditi sa OIS-om, nemaju nemaju, pa sad da izmisle neku toplu vodu, ubace neka levitirajuca sociva :d
 
Ne treba jos otvarati temu, bar ne pod XZ4 nazivom jer su male sanse da ce to biti oznaka (ricciolo tvrdi da nece) a veliko je pitanje i da li je ovo glavni sony flagship za 2019. Postoji mogucnost da je u pitanju uredjaj neke nove (gaming + multimedia) serije.
201812291134-1.jpg


Od zanimljivih glasina ponovo se pominje sony verzija hdr+ (saradnja alpha tima i Ai novog SD855 cipseta), 10bit HDR 4k 60fps snimanje, sve to uz novi 1/1.7'' ili 1/1.8'' senzor sa vise DRAM-a.
Tehnologija displeja ce navodno biti 4K (bravia master) sa najboljom (CalMAN) kalibracijom mada je ovo vise vezano za novi Premium.

Videcemo, u svakom slucaju ovaj izduzeni 21:9 model stize ali mislim da nije u pitanju pravi sony flagship za ovu godinu vec mid/high-end uredjaj neke nove serije.

201812262110.jpg
Kako ne treba otvarati temu jos mesec ipo do predstavljanja,ja licno mislim da ce to biti flagship serija,zasto nebi bila,zbog 21:9 ekrana?Tel deluje bas dobro i mislim da ce lepo da deluje u ruci.[emoji4]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sto se samog dizajna tice mislim da je ovo pravi pogodak i zlatna sredina izmedju Omnibalance i Ambient Flow dizajna. Nema onih bas ostrih ivica, a nema ni onog zaobljenja sa zadnje strane. Tako da mislim da ce i ljubitelji jednig i drugog dzajna sada biti zadovoljni.

Sent from my H8266 using Tapatalk
Taske je dao sud.[emoji4]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sony will unveil new phones at MWC 2019, but Xperia XZ4 Compact may not be happening
I found this on a site called mobile57...

"The 2019 Sony flagship smartphone, the Xperia XZ4 is rumored to launch with a 6.5in IPS LCD Display, 21:9 aspect ratio, FHD+ resolution, Triple Rear Cameras, Dual Selfie Snappers, 3D facial Unlock, Snapdragon 855 chipset, Octa-core 7nm processor, Adreno 640 GPU, 4/6/8 GB RAM, 64/128/256 GB ROM, probably 512GB variant, and a long-lasting battery with Fast and Wireless Charging support. It will enable 5G connectivity. Sony Smartphone will offer you the distinguish camera experiences with amazing Super Night Shoot mode, 960fps Slow-mo recording at 1080p, and many more"

There are for other phones too. Sometimes they use words IT IS RUMORED TO HAVE and sometimes IT WILL HAVE..

Find X2, Pixel 4, U13+, OP7.

By the way.... I think vivo is going to bring a phone with glass frame, like one of Sony's concept design. I just dont remember the name.

*** BAD NEWS = Mesa told Digital Trends that there wont be XZ4c. Low demand for small screens ..
 
Sve super al bre sto IPS. Mislim razumem imaju vrh kvalitet lcd ekrana. FHD ? Pa bar 2k al opet 4k hdr ekran je meni stvarno perverzija na XZP u odnosu na iphone xs max kad gledam filmove na netflixu. Mogo je OLED mada mozda planiraju to za premium ako ga bude bilo...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Ricciolo1
Later on,still no one knows what sony is cooking..
(at least,reading all the BS floating around..)


Ko zna sta planiraju.

Sony Xperia XZ4 design revealed in Olixar case images

I dalje mislim da to nije klasican flagship vec neki gaming/multimedia fon vise srednje klase, mozda cak sa proslogodisnjim SD845 (verovatno im je ''ostalo'' tih snapdragona)
 
Nazad
Vrh Dno