Šta je novo?

Sony Xperia XZ3

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,156
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
https://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-xz3/
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3-9232.php

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3_unveiled_big_curved_oled_display-news-33006.php

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3_hands_on-review-1812.php

gsmarena_005.jpg









 
Poslednja izmena:
Lici mi na samsung s7 edge :) elem ja ne znam sto se stekaju za taj OIS opet niko nece da im kupi telefon.

Kapiram i da ne smeju da guraju xz2p kameru jer nebi niko kupio onda xz2p...

Cekamo xz3p koji ce valjda biti kompletan.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao npr. famozni vaveji P10 koji je losiji od U11 i XZ1 koje si mogao da uzmes za iste pare, sony cak i sa vrednim poklonom, ali valjda kineski marketing radi pos'o :) Da ne spominjem sto XZ1 i bez OIS-a ima bolju i kompletniju kameru od P10 i kamkorder sa primetno boljom stabilizacijom (htc ima jos bolju kameru za fotografisanje) ali rekli placeni testovi da je vaveji najbolji ikada a da su htc i sony propali.

Za mene kao sony fana osnovni fail ovog XZ3 je to sto lici na neki Galaxy-Xperia hibrid. Uredjaj jeste bolje dizajniran od XZ2 i ne moze da se kaze da je ruzan ali prednja strana stvarno previse lici na S8/S9 sto ce nekima biti prednost, meni je jednostavno vecim delom izgubio sony ''smek'' a inace mislim da su S8/S9 izuzetno dobro dizajnirani telefoni.

Za OLED ce se tek videti kakav je mada ne sumnjam da ce prikaz biti bar malo bolji od raznih LG (Pixel) modela.

Glavna mane ovog uredjaja su nedostatak kamere sa XZ2 Premium (koja radi tako da OIS prakticno i nije potreban) i to sto nema 6Gb rama (racunam da je 3.5mm dzek definitivno proslost na flagship xperiama, nazalost).
Da ima sve to onda bi ova ludacka cena donekle i bila razumljiva, ovako nema veze sa mozgom, posebno kada se zna da mizerno losiji XZ2 moze da se nadje na rasprodajama (amazon) vec za 450$.

Side Sense i novi mod automatskog aktiviranja kamere uz prediktivno snimanje 4 full. res. fotografije deluju kao korisne opcije. Ovu drugu bi mozda mogla da dobije i XZ2 serija posto se ocigledno radi o kombinaciji softvera i rada senzora a svejedno ima prediktivno AF snimanje, dakle jedan apdejt bi mogao da donese novu funkciju. Za to prediktivno snimanje jos od XZ1 tvrdim da je jedna od najkorisnijih opcija kamere na telefonima ali nazalost retko ko to i spominje u testovima.

Dolazi sa Android Pitom, performanse ce biti top kao i uvek a podrska najbrza van Pixel linije, uz to je jasno da je svaki sony (uz Samsunge i LG V seriju) najbolja multimedijalna masina medj' telefonima.

I to je to, kao i sa svakim Sony-em - bice dobra kupovina tek kada cene po oglasima padnu na oko 450e ili ispod. Do tada samo Samsung i Ajfon modeli mogu delimicno da opravdaju napucane cene, jer su najpopularniji/najtrazeniji.

Sve u svemu ok ali preskup uredjaj koji nije smeo da bude izbacen bez dual XZ2P kamere i 6Gb rama. (kao ni bez 3.5mm dzeka ali nema tu povratka)
I da, baterija je morala da bude bar oko 3500-3600 mAh, posebno kada se zna debljina telefona.
 
Poslednja izmena:
Sony je svojim divnim potezima ostao bez zajednice i to mi najviše smeta.

I to štancovanje dva modela godišnje, to me pomalo nervira.
Da li je moguće da je 64/4GB jedina opcija za memoriju?
Traže top cenu, a ne ubace sve što imaju od top komponenti...
 
I to štancovanje dva modela godišnje, to me pomalo nervira.

To stancovanje je razlog zasto cu do kraja godine moci da nadjem nov XZ2 (iz oglasa, sa garancijom) za oko 400e (ili cak malo ispod) i hvala im na tome :) Ovaj XZ3 ce sigurno oboriti cenu malo inferiornije dvojke a XZ1/XZP ce vec biti oko 300e novi a dobice 9.0 Android do kraja godine, w-w sto bi rekli.

Sto se mene tice mogu i 3 slicna flagshipa da izbace godisnje sve dok je podrska korektna kao do sada (2 godine uz sigurnosne zakrpe pocetkom svakog meseca) onda nema problema, i OnePlus izbacuje ''T'' verziju samo 3-4 meseca posle osnovne pa opet nije problem upravo zbog podrske, htc ima slicne poteze a od nedavno i LG jer je prakticno nestala razlika izmedju G i V serije (mada je LG podrska diskutabilna al' nebitno za ovu pricu).
 
Poslednja izmena:
Pixel 2 od napred sa sony oznakom...ne vidim iskreno što bi bilo ko kupio ovaj telefon pored pomenutog p2!!?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Diskutovacu jos, nego, jel to to od Sony-ja za IFA18, samo XZ3 telefon?
 
cena verovatno 900 e ? :)

dosta dobar telefon ,fali mu samo 6gb rama i otisak koji nije na sredini moba

edit.
With a QHD+ resolution, the XZ3 also sits nicely, in the middle ground between the FHD+ XZ2 and the insane 4K resolution of the XZ2 Premium. It's an incredibly sharp display. All this definitely makes us wonder exactly where Sony's OLED panel comes from. Certain supply chain relations with LG are known to exist for Sony's OLED TV models.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz3_hands_on-review-1812p3.php
 
Poslednja izmena:
Pixel 2 od napred sa sony oznakom...ne vidim iskreno što bi bilo ko kupio ovaj telefon pored pomenutog p2!!?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Iz slicnog razloga kao sto mnogi pre kupuju S8/+, S9/+, Note 9 pre Pixela 2 XL :) Probao sam vise puta taj telefon, odlican je ali nije bez mana i meni je nekako dosadan, nije dobar na polju multimedije kao Samsung, Sony i LG V serija tako da znam da Pixeli nisu za mene, ipak je to geek fon sa vrhunskom kamerom koja je jedino sto me privlaci ka Pixel uredjajima ali Samsung/Sony u 2018. nude bolji ''paket'' kamera-kamkorder, po mom misljenju.

Diskutovacu jos, nego, jel to to od Sony-ja za IFA18, samo XZ3 telefon?

Od telefona izgleda da je to-to a za cene se prica da ce biti paprene, 850-900$ sto je uzas s obzirom da nema dual XZ2P kameru i 6Gb rama. Zato ce XZ3 vec krajem godine doziveti sudbinu amazonskih rasprodaja za 500$ :)
 
Poslednja izmena:
Ja ipak moram da im čestitam što su se konačno pomakli sa tačke mrtvila...posle gotovo 10 istih modela konačno nešto drugačije. To što će uvek nešto malo da im fali (kao i LG-u) da budu savršeni je posebna priča :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uzeo bih ovaj forest green, ne bih trepnuo...
 
Verovatno nikada u istoriji Sony i Samsung nisu imali dva ovako slicna telefona: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8966&idPhone2=9232
Naravno, zahvaljujuci copy-paste promenama koje su uveli Japanci sa novom serijom uredjaja.

Ovo je koncept iz 2012/2013 ali je samo jedna od ideja kako je sony mogao da ima atraktivan a opet unikatan dizajn sa malim bezelima. Ili kuciste zasnovano na ovom renderu. Steta.
Pa I treba da kopiraju, tako će podići želju medju drugim kupcima xD

U principu sad samsungovci koji ne vole TW imaju rešenje + ovi što ne vole edge takodje. Možda im je to i ciljano tržište xD jer pravi sony-jevci su opasno pljuvali krivine na xz2 koj je liči na u11/12 ovaj sad na šljam.

Meni se svakako dopada šteta samo nema 6.3+ ekran, možda to da XZP novi pa me primame :D Ako daju 6.5 preorder xD

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bar su ovaj put pogodili velicinu ekrana i stavili krstenu prednju kameru. Fingerprint je opet na losem mestu. Cena mogu misliti, ali za 3 meseca ce pasti za 350-400 evra. :)

Ne znam zasto menadzeri ne istraze trziste ili bar pogledaju konkurenciju. Mogli su jos davno napraviti obican i + model sa privlacnim i funkcionalnim dizajnom (fp na normalnom mestu), vratiti 3.5mm izlaz i ne slediti Apple koji ima svoju armiju obozavaoca, staviti najnovije senzore kamera, velike baterije i eto im dobre prodaje.
 
Kao npr. famozni vaveji P10 koji je losiji od U11 i XZ1 koje si mogao da uzmes za iste pare, sony cak i sa vrednim poklonom, ali valjda kineski marketing radi pos'o :) Da ne spominjem sto XZ1 i bez OIS-a ima bolju i kompletniju kameru od P10 i kamkorder sa primetno boljom stabilizacijom (htc ima jos bolju kameru za fotografisanje) ali rekli placeni testovi da je vaveji najbolji ikada a da su htc i sony propali.
.

Kao sony fan poslednjih 5 godina, kada sam uzimao telefon u januaru, na svaki nacin sam gledao da uzmem XZ1. ALI je u mts za moju tarifu p10 bio 49000, a sony oko 70000. Sto je razlika u novcaniku i nema veze sa marketingom...



Sent via Huawei P10
 
Voleo bi da dxomark uradi testove napokon za xz2 xz3 da vidimo gde se nalazi kamera.

Sent from my G8141 using Tapatalk

Neka ide u spoiler da bi bilo preglednije a i nema veze sa temom.
DxO mark je prosle godine uveo ''novi protokol'' i prosirio test ekipu. Odmah je bilo jasno da neke od promena u nacinu testiranja favorizuju kamere odredjenih proizvodjaca (dok npr. totalno ignorisu LG wide kamere a favorizuju telephoto), testove takvih modela su poceli da postavljaju na sajt nekoliko sati pre predstavljanja ili u toku prezentacije (neki su DxO skor cak i koristili kao promo materijal za prezentaciju uredjaja), slucajnost verovatno :) Ako se dobro secam nesto slicno se desilo samo za jedan sony Z model i to pre 4-5 godina, verovatno je i tu bilo malo dorade skora ako su dobili uredjaj na poklon.

Bila je i vest da su indirektno priznali da favorizuju uredjaje koje dobiju kao ''donaciju'' (kacio sam vest prosle godine) a pre toga su obrisani neki postovi na TW-u gde su Ricciolo1 i jos neki tech-insajderi tvrdili da je cela redakcija dobila po P20/Pro. Zanimljivo, test tih uredjaja sa ubedljivo najvecim skorom je postavljen kao promo materijal na prezentaciji, slucajnost :) I onda su u prvi mah svi pomislili da ta kamera stvarno dere Pixel 2XL i Samsunge, U11..

Tako da je jasno kako funkcionisu, u prevodu - ako im sony posalje (poklon) uredjaje na test proci ce bolje/imace visi skor nego ako budu sami morali da nabavljaju te telefone (a mozda ih i ne nabave uopste).
Poslednji sony koji su testirali je bio XZ Premium, sa skorom nizim od starog X Performance (mada po novom protokolu), XZP ima samo jednu kameru (nema telephoto) pa je logicno da sa novim sistemom bodovanja ne moze da predje skor 90 sto nece moci ni XZ2(P) a ni XZ3 jer nemaju dodatni ''zoom'' modul.
S obzirom da se radi o kilavom sony-u XZ3 za sada ima malo losiji post-processing od XZ2/P (slicno je bilo na pocetku i sa Premium-om, sve dok nisu izbacili finalni softver nedavno) pa ce to do pocetka prodaje zakrpiti i onda ce kamera biti ista ili za nijansu bolja od XZ2, Premium ce ostati najbolja njihova kamera do MWC 2019.

Kao sony fan poslednjih 5 godina, kada sam uzimao telefon u januaru, na svaki nacin sam gledao da uzmem XZ1. ALI je u mts za moju tarifu p10 bio 49000, a sony oko 70000. Sto je razlika u novcaniku i nema veze sa marketingom...

Pa zar razlika nije bila samo oko 7-8 hiljada din? Secam se da smo racunali u temi i dosli do zakljucka da XZ1 (posle prodaje poklona, valjda nekih slusalica koje kostaju 100-ak evra) na kraju cak moze da ispadne i par hiljada jeftiniji od P10 :) U11 je valjda bio oko 60k din (u istom paketu) ali bez ikakvog poklona mada bih ja dao tih 11 hiljada vise za htc i u tom slucaju..
 
Poslednja izmena:
Pa zar razlika nije bila samo oko 7-8 hiljada din? Secam se da smo racunali u temi i dosli do zakljucka da XZ1 (posle prodaje poklona, valjda nekih slusalica koje kostaju 100-ak evra) na kraju cak moze da ispadne i par hiljada jeftiniji od P10 :) U11 je valjda bio oko 60k din (u istom paketu) ali bez ikakvog poklona mada bih ja dao tih 11 hiljada vise za htc i u tom slucaju..

Ako prodam slusalice za toliko... a i uzeo sam ga na rate... jos patim za XZ1 iako sam bas zadovoljan sa p10... ali sam se iznrevirao jer su izbacili double tap, ta opcija mi je na kraju bila deal-breaker...

Sent via Huawei P10
 
Pa dobro, cini mi se da je redovna cena slusalica bila oko 120e i da sam racunao da za 90-100e lagano mogu da se prodaju i da u tom slucaju mozes da prodjes cak i jeftinije. Ali nema veze, P10 je solidan fon nego mi je EMUI mnogo odbojan a i jos neke sitnice mi smetaju, nebitno :)

Poredjenje displeja, XZ3, XZ2, iPX i S9+: https://m.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/5123295/1/rv/sony-xperia-xz3-review/

Navodno je po kvalitetu prikaza prakticno izjednacen sa S9+ super amoledom.
Grub (GT) prevod sa tog kineskog sajta (kraj teksta):
The screen shows the difference in feelings and feelings
In comparison with the four mobile phones, it can be seen that the black performance of the three OELD mobile phones has a significant gap, especially in the iPhone X. In the black contrast performance, it will feel different than the other two OLED mobile phones. The degree is poor, and the performance in the high contrast is not very good. On the contrary, the Sony XZ3 and Samsung S9+ are superior to the screens of the other two mobile phones in comparison.

In addition, in terms of vividness, the Sony XZ3 and the Samsung S9+ have similar screen performances, and the performance of some colors is not different, but the overall color display range of the Sony XZ3 is larger than that of the Samsung S9+. The Sony XZ3 is indeed supported by many BRAVIA TV departments in terms of screen technology, and the XZ3, which is the first to adopt the OLED screen, has excellent performance on the screen.

As for the OLED branding problem that everyone is worried about, according to Sony engineers, the Xperia XZ3 has anti-burning technology from BRAVIA, which can detect whether there are still images on the screen, and transfer pixels to avoid the phenomenon of branding or image residue. There is an explanation for the OLED branding part that is worried about everyone.

Ako je ovo boldovano tacno onda je to sjajno, posebno za korisnike koji ne menjaju telefone na svakih nekoliko meseci a cesto koriste maksimalno osvetljenje displeja.

Je l' ovo XZ3 ima edge displej?!
 
Poslednja izmena:
Ako prodam slusalice za toliko... a i uzeo sam ga na rate... jos patim za XZ1 iako sam bas zadovoljan sa p10... ali sam se iznrevirao jer su izbacili double tap, ta opcija mi je na kraju bila deal-breaker...

Sent via Huawei P10
Pa čekaj...koliko vidim xz1 imaš za 390e nove na oglasima...ako već toliko patiš, prodaj taj p10, dodaj jedno 80ak eura i imaš nov i bolji telefon!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Korekcija mog posta iznad...oko 300e su cene!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sve u svemu, ja cu da se zahvalim sony-u na XZ3 sto su prikazali, ovo mi govori da sacekam lepo XZ3P koji ce za mene biti upgrade i kompletan telefon. Samo da ne bude cigla.
Ono za cime sam ja jurio je OLED i dual cam (koja dosta odskace po kvalitetu od XZP). Jedino bi voleo da vrate audio output :) (al mislim da od toga nema nista) Ako je ovo istina sto pricaju za Burn in tehnologiju i da koristi Bravia tech, vec mi bale krenule :D

XZ2P bi dosao u obzir samo ako bi se uopste nasao kod nas u prodaji + poklon od 400 evra :D
 
Svidjalo se kome ili ne, Sony se najzad trgao iz sna. XZ3 je sjajan telefon, u svakoj oblasti i svakom smislu te reci.
Drago mi je sto je Sony krenuo najzad malo agresivnije, a i krajnje je vreme bilo. Promenil su dizajn svojih telefona pocevsi od XZ2( taman dovoljno zaravnjali ledja na XZ3 u odnosu na XZ2) tako da sto se tice dizajna XZ3 mi extra izgleda. Ubacili su dual kameru u XZ2P, koja je odlicna. I evo sad prvi put stize i Bravia OLED tehnologija na Xperia modele. Ranije su kuburili sa zvukom, u celoj Z seriji odnosno X seriji zakljucno sa modelom XZP pa donekle i XZ1, kvalitet zvuka i glasnoca jedva da je napredovala za tih oko 5godina. A pogledajte samo ove godine XZ2 koji je predstavljen na MWC ove godine ima glasnije zvucnike u najgoru ruku bar 20% od XZ1, a i kvalitet je bolji. I evo sad XZ3 ima jos 20% glasnije zvucnike od XZ2. Toliki napredak u kvalitetu posebno u glasnoci zvuka na xperia modelima izmedju generacija nikad ranije nije postojao odnosno za manje od godinu dana. A sto se tice samog softvera, azurnosti, izbacivanja sigurnosnih zakrpa i implementacije najnovije verzije androida na to je suvisno trositi reci, tu je Sony takodje odlican. To je neko moje vidjenje u zadnjih godinu dana sto se tice Sony-a. Nisam hteo bas u detalje da pisem o svakoj oblasti ali cisto nesto da se kaze u kratkim crtama.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Buraz, i ja sam sony fan ali pretera ga :)

XZ3 je sjajan telefon, u svakoj oblasti i svakom smislu te reci.

XZ3 je malo bolji od XZ2, za dizajn ''pozajmljen'' od Samsunga Galaxy S8/9 i za konkurentniji s-t-b ratio, verovatno ima i bolji displej (za sada taj oled deluje odlicno ali tek treba da se pokaze), ima Android Pitu koja donosi Side Sense i ono automatsko aktiviranje kamere a sve to ce dobiti i XZ2 u novembru (osim ako ne rese da zakinu XZ1/XZ2 uredjaje za te dve opcije). I to je to za dosta vise novca od 6 meseci starijeg modela, ne vidim sta je tu sony ''objasnio'' osim sto je dobro to sto stize sa 9.0 Androidom.

Moze da se kaze da je XZ3 najbolji konkurent manjem S9 Samsungu (za nijansu ispred XZ2) i da je XZ2 Premium najozbiljnija konkurencija S9+, kada se sve sabere i oduzme ali ostaje ogroman bedak sto Premium nema 4K OLED i ovakvo kuciste, ako su vec resili da kopiraju Samsung dizajn.

XZ3 bi bio sjajan (za tih 800e ili koliko ce vec kostati) da ima: 6-8Gb rama, dual kameru sa XZ2P, bar malo vecu bateriju od ove 3330 mAh, zaseban DAC+AMP po uzoru na LG V seriju/G7, FPS skener na normalnijem mestu ili cak u displeju.. E u tom slucaju bih se slozio da je ''sony pokidao, objasnio'' itd. Ovako je cinjenica da su se malo trgli i da nude jedne od najboljih androida ali ne vidim tu nikakvu revoluciju i ''objasnjavanje'' a kopiranje dizajna je cak i sramotno jer sony moze mnogo bolje i to na originalan nacin samo sto su izabrali laksi put.
 
Poslednja izmena:
XZ3 bi bio sjajan (za tih 800e ili koliko ce vec kostati) da ima: 6-8Gb rama, dual kameru sa XZ2P, bar malo vecu bateriju od ove 3330 mAh, zaseban DAC+AMP po uzoru na LG V seriju/G7, FPS skener na normalnijem mestu ili cak u displeju.. E u tom slucaju bih se slozio da je ''sony pokidao, objasnio'' itd. Ovako je cinjenica da su se malo trgli i da nude jedne od najboljih androida ali ne vidim tu nikakvu revoluciju i ''objasnjavanje'' a kopiranje dizajna je cak i sramotno jer sony moze mnogo bolje i to na originalan nacin samo sto su izabrali laksi put.
Amen to that!


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Buraz, i ja sam sony fan ali pretera ga :)



XZ3 je malo bolji od XZ2, za dizajn ''pozajmljen'' od Samsunga Galaxy S8/9 i za konkurentniji s-t-b ratio, verovatno ima i bolji displej (za sada taj oled deluje odlicno ali tek treba da se pokaze), ima Android Pitu koja donosi Side Sense i ono automatsko aktiviranje kamere a sve to ce dobiti i XZ2 u novembru (osim ako ne rese da zakinu XZ1/XZ2 uredjaje za te dve opcije). I to je to za dosta vise novca od 6 meseci starijeg modela, ne vidim sta je tu sony ''objasnio'' osim sto je dobro to sto stize sa 9.0 Androidom.

Moze da se kaze da je XZ3 najbolji konkurent manjem S9 Samsungu (za nijansu ispred XZ2) i da je XZ2 Premium najozbiljnija konkurencija S9+, kada se sve sabere i oduzme ali ostaje ogroman bedak sto Premium nema 4K OLED i ovakvo kuciste, ako su vec resili da kopiraju Samsung dizajn.

XZ3 bi bio sjajan (za tih 800e ili koliko ce vec kostati) da ima: 6-8Gb rama, dual kameru sa XZ2P, bar malo vecu bateriju od ove 3330 mAh, zaseban DAC+AMP po uzoru na LG V seriju/G7, FPS skener na normalnijem mestu ili cak u displeju.. E u tom slucaju bih se slozio da je ''sony pokidao, objasnio'' itd. Ovako je cinjenica da su se malo trgli i da nude jedne od najboljih androida ali ne vidim tu nikakvu revoluciju i ''objasnjavanje'' a kopiranje dizajna je cak i sramotno jer sony moze mnogo bolje i to na originalan nacin samo sto su izabrali laksi put.
Slažem se, mene lično mami budući XZP samo pod uslovom da mi daju 6.3+ po mogućstvu 6.5 ekran.

I naravno da nije loše što su pozajmili dizajn od samsung-a, videli ljudi šta se prodaje ( sam primer p20pro posebno porshe gotovo isti ). Novi XZP ne'k ponudi šta nude ostali sa kamerom ( OiS, live/portret / optički i po mogućstvu 4k 60fps ) i biće kompletan ( meni kamera više nije bitna zato ga i gledam nit mi smeta što nema navedeno )

Sam bonus ovog XZ3 je što ima dizajn od samsung al svoj software koj je čist naspram bloatware sammy-a + nema? Edge koj mnogi ne vole tako da su dobili rešenje na 2 fronta.

Takodje bi zvuk trebalo da mu bude sličan s9/+ seriji sada jer je na xz2 malo tisi kao i čistoća i bass u maloj prednosti na 9+ (15-20% tisi kad je dolby ON na s9+ bez dolby su gotovo isti - prednost dolby mogućnosti na 9+)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kako to misliš nema edge...ili ne mislimo oba na zakrivljen ekran?! (Doduše nije u meri u kojoj je kod samsunga, ali se ovo po meni ne može nazvati ravanim ekranom, nažalost).

https://youtu.be/X0hhoVjRehc

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno